VIDEO LAJME

1 / 3292 Video
1

Shkupi “harron” ditën botërore pa makina, qytetarët: S’ka transport, përdorim makinat

01:51
2

“7 Marsi”, aksion për pastrimin e oborrit të shkollës

02:14
3

Dyqanet e vogla, larg respektimit të masave

00:44
4

Basri Latifi: Besoj se kalojmë në raundin tjetër evropian

02:20
5

“Krejt hajduta, rrenaveca, prevaranta” – Qytetarët të mllefosur me partitë politike shqiptare

01:38
6

Shkup Veri, ankesa për mungesën e higjienës

02:26
7

Në mungesë të teksteve shkollore, profesoresha liron nxënësit nga mësimi

03:19
8

Nxënësit shqiptarë të Idrizovës dhe prindërit e tyre, kërkojnë hapjen e paraleleve shqipe

02:38
9

Familjarët e viktimave në spitalin modular të Tetovës kërkojnë dorëheqjen e Joveskit

02:41
10

Të shtunën nis java e 7-të, FC Shkupi sfidon Brera Strumicën

02:21
11

Mickoski: BDI e LSDM po përgatiten për rehati në opozitë

00:29
12

Qytetarët ankohen për çmimet e larta: Masat, sa për sy e faqe

01:25
13

Qytetarët të revoltuar me ndryshimin e Kodit Penal

01:25
14

Zgjidhjet problemi i nxënësve shqiptarë të Velesit

01:29
15

Strugë/ U organizua lundrim në liqe në mbështetje të njerëzve me sëmundje të rralla

01:20
16

Qytetarët në hall të madh me rritjen e pakontrolluar të çmimeve

02:09
17

Tetovë: Prindërit e nxënësve në “Kirili dhe Metodi”, të frikësuar për sigurinë e fëmijëve

03:13
18

Qytetarët: Vendi po shkon në drejtim të gabuar

01:59
19

Mexhiti: Me ndryshimet në Kodin Penal, Gruevski po kthehet si hero

01:16
20

Gjimnazi i Velesit as sot nuk ua hapi dyert 16 nxënësve shqiptarë

02:21
21

Alsat në nëntor 2022 denoncoi abuzimet me terapitë në onkologji

03:09
22

Alsat në nëntor 2022 denoncoi abuzimet me terapitë në onkologji

03:09
23

Alsat në nëntor 2022 denoncoi abuzimet me terapitë në onkologji

03:09
24

Tetovë, ulje drastike e numrit të nxënësve, mungojnë tekstet shkollore

02:01
25

Nxënësit e shkollave të mesme ankohen për mungesë të teksteve mësimore

01:55
26

Sulmi ndaj ekipit të Alsat nxiti reagime

02:07
27

Kallëzim penal për dhunë ndaj sulmuesit të ekipit të televizionit Alsat

01:21
28

Kovaçevski: Ideja e shteteve të mëdha ka vdekur

00:48
29

Debresh, banorët ankohen për rrugën

02:02
30

Fronti opozitar, përkatësisht Mexhiti, Kasami e Gashi bashkërisht e pritën Kurtin

02:06
31

Tetova, gati për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Albin Kurti

01:40
32

Gjobat e policisë nuk ndalin vozitjen e shpejtë

01:59
33

Konfiskohen bono thesari 92 milionë dollarë në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit

01:49
34

Ministria e Kulturës konfirmon dislokimin e Bibliotekës së Tetovës, thotë se do plotësohen kushtet

02:54
35

Tetovë, nëpër rrugë mungojnë vijat e bardha

02:48
36

Moti i ligë mbërrin edhe në vendin tonë, reshje dhe vetëtima gjatë gjithë natës

01:11
37

Kumanovë, ujërat atmosferik të autostradës dëmtojnë pronat private

02:14
38

Protestë në Tetovë për ndotjen që shkakton pika e ngarkim-shkarkimit të mbeturinave

01:41
39

Vazhdon kaosi në aksin Shkup-Bllacë, kompania që riparon tunelin në pushim vjetor

02:42
40

Ja cilët janë shkaktarët e mungesës së kuadrit mësimor

02:24
41

“Lumturia” në Vardar është bërë shkrumb e hi, ende nuk dihen shkaqet e zjarrit

02:15
42

Marriot, me hotelin e parë në brigjet shqiptare

01:51
43

Pushimet e verës mbetet “luks” për shumë mësimdhënës

02:25
44

Intervistë më kryetaren e Komisionit për Parandalimin e Korrupsionit, Biljana Ivanovska

12:16
45

Intervistë me Bilall Kasamin: Blloku opozitar, domosdoshmëri

06:51
46

BESA: BDI së dhe ASH së iu pengon gjuha shqipe

01:45
47

Ekspertët e BE së nesër në Shkup për kontroll në Këshillin Gjyqësorë

01:46
48

Pushimi pranveror, mësimdhënësit dhe prindërit mirëpresin vendimin e qeverisë

02:14
49

Banorëte Sllupçanit bllokojnë ekipet e EVN së në terren

02:07
50

Spasovski në intervistë për Alsat: Për dy nga tre vrasjet e fundit ka kallëzime penale

05:55
51

Intervistë me liderin e VMRO DPMNE së, Hristijan Mickoski

11:02
52

Pritjet e gjata në vendkalimin kufitar Bllacë, shkaktojnë revoltë tek udhëtarët

01:40
53

Disa lagje të Shkupit mbeten të pa pastruara nga mbeturinat

01:39
54

Disa zona të Shkupit mbeten të mbuluara nga mbeturinat, reagojnë qytetarët

02:24
55

Vendi përfshihet nga i nxehti ekstrem, të enjten dhe të premten temperatura mbi 40 gradë

02:46
56

Rasti Sejdini, Policia Financiare shqyrton kallëzimin penal

01:25
57

Zjarr në arkivat e Gjykatës Themelore të Kumanovës

01:24
58

Keqpërdorimi i etnisë gjatë punësimeve, komuna e Kumanovës i shmanget përgjegjësisë

01:52
59

NQP-ja paralajmëron protestë, të martën reduktim të autobusëve në Shkup

01:58
60

Banorët e Sllupçanit ankohen nga EVN-ja, kompania denoncon vjedhje deri në 80%

02:51
61

Konfirmohen dallimet mes grupit të zjarrit, Bexheti: S’jemi për formimin e një partie të re

01:17
62

Brenda 10 ditësh vendimi për vitin shkollor, Shaqiri: Po analizohen të gjitha rrethanat

01:37
63

Moti i paqëndrueshëm vonon korrjen e grurit

03:00
64

Anija “Lumturia” shndërrohet në “shtëpi” për të pastrehët

03:03
65

Shumë lumenj në vend, vatër e baktereve

01:52
66

Nxënësit e shkollave fillore morën dëftesat

02:10
67

Tetovë, mbetje të kurbaneve kudo nëpër rrugë

02:41
68

Ekskluzive: Visar Ganiu dhe Izet Mexhiti kërcënohen nga Muharrem Hasani

02:52
69

Merko paraqitet në punë, shmang mediat, këshilltarët pa qëndrim

02:15
70

Regjistri Qendror s’e respekton ligjin për shqipen

01:36
71

Shkarkimi i drejtorit të “26 Korriku-t”, kërcënohen mësimdhënësit

02:58
72

Shumë të pastrehë, pa dokumente personale

02:01
73

Gostivar, banorët e Turçanit druajnë nga vërshimet

02:02
74

Viti shkollor 2023-24 mund të nis më 11 shtator

02:14
75

Shutkë, 2.5 milion denarë për pastrimin e deponisë

02:26
76

Deponia ilegale në Likovë prej vitesh helmon banorët e kësaj zone

02:03
77

Nxënësit iu nënshtruan provimit të dytë të maturës shtetërore

02:39
78

Më 1 shtator shkolla e Vizbegut duhet të jetë gati, banorët: Shpresojmë të mos zhgënjehemi

02:21
79

Qytetarët: 20 vjet jetojmë me pasojat e BDI-së

02:26
80

Dita botërore e Sigurisë së Ushqimeve, 1,6 mln njerëz sëmuren nga ushqimi jo i sigurtë

01:55
81

Takimi Kovaçevski-Mickoski, pa epilog

04:33
82

Këtë vit qershori pa qershi, moti i keq ka dëmtuar

02:05
83

Taravari e Kasami përplasen për anëtarët dhe simpatizantë politikë

01:50
84

Në Tetovë nisën aktivitetet për ndërtimin e Korridorit 8

02:03
85

Mbi 250 punonjës të Instituteve Shkencore kërkojnë rritje pagash

01:59
86

Guroret po dëmtojnë cilësinë e dredhëzave

02:50
87

Pollogu, asnjë zgjidhje për qentë endacakë

03:38
88

Reshjet e shiut kanë shkaktuar dëme të mëdha në rajonin e Gostivarit

03:33
89

Dyert e komunës së Haraçinës mbeten të mbyllura

02:53
90

Trendet globale kanë ulur çmimet e produkteve

02:21
91

Rikthehen në qarkullim transportuesit privatë

01:44
92

Gjimnazi i Kumanovës dy dekada pa objekt, objekti i ri premtohet prej vitesh

02:51
93

Regjistrimi në klasë të parë i mundshëm vetëm në komunën ku banon fëmija

02:34
94

Të dënuarit për vrasjen e hendbollistit kroat Denis Tot, kërkuan nga Apeli rigjykim të rastit

02:29
95

MPPS: Vajza e keqpërdorur, s’ka qenë nën përkujdesje sociale

02:07
96

Statistika: Ulet numri i nxënësve, shkollat në shumë rajone mbeten të zbrazëta

02:37
97

Protestë në DAP, punonjësit kërkojnë rritje të pagave

02:00
98

Ndërtesa në Fushë Topanë, Komuna e Çairit: Nuk ka shkelje ligjore

02:24
99

Zbatimi i standardeve ndërkombëtare, mund të ndihmoj në luftën kundër korrupsionit

02:13
100

“Rritja e pagave në Ministrinë e Financave, për të penguar eksodin e nëpunësve”

03:00
101

Nxënësit, dëshmitarë të notave pa meritë, “prindërit të mos kërkojnë lidhje për fëmijët”

02:18
102

LSDM-ja kërkon mbledhje të Këshillit në Qytetin e Shkupit, kjo është arsyeja

02:03
103

Administrata e gjykatës: Kthimi i menjëhershëm i shtesës së pagës

01:23
104

Korrupsioni “lulëzon” edhe në arsimin e lartë

01:48
105

Sindikata e pavarur e arsimit, në protestë

02:31
106

Besimtarët myslimanë festojnë Fitër Bajramin

03:20
107

Fëmijët, më të gëzuarit për festën e Bajramit

01:36
108

Qytetarët po i bëjnë përgatitjet e fundit për festën e Bajramit, s’do të mungojë bakllavaja

02:38
109

Rreth 30% e institucioneve nuk u përgjigjen pyetjeve të gazetarëve

02:02
110

Lëvizja antibixhoz dhe komuna e Tetovës, referendum për lojërat e fatit

02:25
111

Jonuzi për Alsat: Nuk kam pasur kërcënime, nuk i di arsyet e djegies së veturës

01:36
112

Mungesë e teksteve profesionale në shkolla

02:34
113

Shutkë, “mal” me mbeturina të ndryshme

02:59
114

Skandali në spitalin e Tetovës, paraburgim për anesteziologun

02:42
115

Qytetarët të zhgënjyer, ngrirja e çmimeve të fruta-perimeve nuk dha rezultate

02:53
116

Marketet zbrazin raftet, fruta-perime nuk gjen as për ilaç

02:57
117

Tokat bujqësore të fshatit Rashçe janë shndërruar në moçale

02:39
118

Çmimet e fruta-perimeve shtrenjtohen për 30%, Bekteshi: Falsifikatorët do të përgjigjen

02:48
119

Për një vit shporta e konsumit është rritur për 15 mijë denarë

02:34
120

Tetova me emra të rinj të rrugëve

02:49
121

Tregtarët e fruta-perimeve me fatura të rrejshme në dogana me qëllim të pagesës më të lirë

02:57
122

Tregtarët fshehin çmimet e fruta-perimeve të “ngrira”, kjo është arsyeja

02:57
123

Cilat janë shkaqet e vjetërsimit të lëndës së Mijallkovit në rastin “Titanik II”

02:12
124

Qytetarët: Funksionarët nuk i meritojnë pagat që i marrin, nuk meritojnë asgjë

02:43
125

“Ikja e trurit”, studentët: S’merren parasysh politikat rinore

02:22
126

Stadiumi në Tetovë, në gjendje të mjerueshme

03:16
127

Temperaturat e larta në fillim të vitit nxitën rritjen e hershme të prodhimeve agrokulturore

02:37
128

Emrat e rrugëve në Tetovë, që nga koha e ish Jugosllavisë

03:32
129

Kërkohen punëtorë për Ohrin dhe Strugën, kanë mbetur qindra vende të lira të punës

01:53
130

Nesër mblidhet Kryesia e Këshillit të BDI-së, diskutime për “Frontin për Evropën”

03:07
131

Protestë e sindikatave, kërkohet rritje e pagës për 30%

02:07
132

Zgjidhet problemi me pagat e infermiereve

01:47
133

Ndërtimet në qytetin e vjetër të Ohrit

01:50
134

Dita Botërore e fëmijëve me sindromën DOWN, kujdesi dhe trajtimi i hershëm zbut sëmundjen

03:10
135

Në vendin tonë buka, sidomos ajo e bardha konsumohet me tepricë

02:56
136

Lëvizja antibixhoz kërkon miratimin urgjent të ligjit për lojërat e fatit

02:34
137

Nuk do të gjobiten kompanitë që morën rrymë të lirë, ndërsa produktet i shitën shtrenjtë

02:25
138

Banorët e Butelit sërish ngenë zërin kundër ndërtimit të rrugës

02:21
139

Transparency International – Maqedoni konstaton konflikt interesi në punën e Agjencisë së Filmit

02:01
140

Protestat, Arsovska: Toka është shtetërore

02:38
141

Qytetarët: Korrupsioni është bërë “bukë e ujë”

02:36
142

Nxënësit më mirë flasin anglisht se sa shqip

03:07
143

Gati gjysma e popullatës, duhanpirës

03:26
144

Më 14 mars shpallet vendim gjyqësor për vrasjen e 16 vjeçarit nga Novosella e Zhelinës

01:07
145

Shtyhet seanca gjyqësore për rastin e lehonës nga Dibra

00:33
146

Ministrat me lojë historike marrin kritika “histerike”

03:55
147

Përpjekje për të kompensuar orët e humbura mësimore nga alarmet e rreme për bomba

02:25
148

Dita e gruas, për dikë festë për dikë betejë për mbijetesë

02:58
149

Qytetarët kritikojnë ashpër videon e Grubit duke luajtur futboll

02:18
150

Grupi i zjarrit në Malësinë e Tetovës, banorët shpërthejnë me kritika për BDI-në

03:16
151

Video nga vrasja e dyfishtë në Çarshi të Vjetër të Shkupit

01:23
152

Dardanusi dhe “7 vëllezërit e tij”

02:31
153

Filloi faza e dytë e ndërtimit të kanalizimit në Straçincë, kryetari dhe ministri “zënkë” për afatin

01:55
154

Taravari për Alsat: Nuk ka bisedime për ASH-në në Qeveri

03:14
155

Çmimi i bukës, gazetari i Alsat përgënjeshtron Kovaçevskin

01:36
156

Diners club Maqedonia fiton të drejtën për zgjerim në katër shtete të reja

00:29
157

Transportuesit e autobusëve privatë kërkojnë takim me kryetaren Arsovska, bllokada vazhdon

01:24
158

Transportuesit nuk tërhiqen nga protestat, kërkojnë përmbushjen e kërkesave të tyre

01:24
159

78 vjet nga masakra e Sopotit, vendi ku u gjetën eshtrat

03:33
160

Keqpërdorimet në Qendrën Klinike, a do të ketë përgjegjësi penale për drejtorët?

03:01
161

Parkimet e parregullta në Tetovë, përplasen Komuna dhe SPB-ja

02:13
162

Pas raportimit të Alsat, priten shkarkime në Onkologji

02:20
163

Bllokohen llogaritë e borxhlinjve të MEPSO-s

01:41
164

Rusino, ndërmarrja që funksionin me borxhe

02:09
165

5 linja të transportit urban në grevë, kërkojnë kompensimin për tre muaj

02:43
166

Ryshfeti/ Suspendohet farmacisti në Onkologji

03:14
167

Mungesa e barnave matastazoi kancerin

03:00
168

Ndryshimet kushtetuese, BESA do të inicioj takim të partive shqiptare

01:36
169

Llogaridhënia në BDI, pa epilog konkret

01:49
170

Banorët e Vizbegut s'kanë kanalizim

03:21
171

Alternativa propozon ndryshime kushtetuese

02:23
172

E moshuara, çdo ditë në rrugë për të shitur

01:59
173

Shoqata e të verbërve kërkon më shumë ndihmë

02:14
174

Ambasadorja e Zvicrës porosit qytetarët: Kujdesuni më shumë për natyrën

02:13
175

Studeniçan, në këtë shkollë fillore klasat janë të stërmbushura nga nxënësit

02:46
176

Inspektorati i Tetovës ka një paralajmërim pë transportuesit jolegal

02:39
177

Mbi 100 mijë lëndë gjyqësore të pazgjidhura

02:25
178

Nxënësit me aftësi të posaçme, të harruar

03:09
179

Kjo vjeshtë më e ngrohtë se zakonisht

01:37
180

Kriza, shumë dyqane janë mbyllur

02:44
181

Mickoski i gatshëm për marrëveshje të rre

01:40
182

Tetova “vlon” nga qentë endacakë

01:44
183

Shfrytëzuesit e ngrohtores Shkup-Veri mund të mbeten pa ngrohje, ja pse

01:40
184

Kriza ka trokitur në çdo derë, ja sa të holla nevojiten për një familje katëranëtarëshe

03:16
185

Alarmante, shumë të rinj dëshirojnë të largohen nga vendi

02:23
186

Rritet numri i qytetarëve që sigurojnë ushqimin në kuzhinat humanitare

02:50
187

Inspektorati detekton manipulimet me sasinë e bukës

02:21
188

5500 denarë për një metër kub – Konfirmohen keqpërdorimet me shitjen e druve

01:57
189

Krahas rritjes së çmimit të prodhimeve ushqimore, vazhdon ulja e sasisë së tyre

02:04
190

Premtim i ri për ndërtimin e rrugëve në mbarë vendin

02:19
191

Shëtitorja e Strugës nuk qëndroi as 7 vjet, ndërsa ka kushtuar një çerek milion euro

01:42
192

Shumë shkolla kanë mungesë stafi

02:28
193

Qytetarët ankohen për çmime shumë të larta, ndërsa tregtarët për humbje të mëdha

01:54
194

S’ka termine në Institutin e Radiologjisë

02:38
195

Rritja e çmimit të druve, qytetarët nuk dijnë se me çka do të ngrohen

03:10
196

Rritja e çmimit të druve, qytetarët nuk dijnë se me çka do të ngrohen

03:10
197

Shumë shkolla pa logoped, defektolog dhe psikolog

03:28
198

Vetura të reja për zjarrëfikësit

01:46
199

Mungesa e Mexhitit dhe Koxhaxhikut, rrezikon shumicën parlamentare?!

01:38
200

Në tentim për të plaçkitur, hajni desh i morri jetën infermieres

03:38
201

Këshilltarët e BDI-së distancohen nga marrëveshja me Arsovskën

02:23
202

Transportin falas nuk e gëzojnë nxënësit e Svillares së Epërme

02:00
203

Bujare Abazi dorëhiqet nga pozita e nënkryetares në Qytetin e Shkupit

01:07
204

Banorët e Labënishtës së kërcënojnë me bojkotimin e mësimit nëse nuk ndërpriten punimet ndërtimore

01:30
205

Intervistë me ministrin e Brendshëm, Oliver Spasovski

05:48
206

Shkurtimi i fondeve, ankohen shkollat

01:29
207

ASH: Referendumi i VMRO-së do ta largonte vendin nga euro-integrimet

01:28
208

Besimi: Kursimi i energjisë elektrike nga çdo individ dhe institucion

01:46
209

Faturat e larta të energjisë, kokë-dhimbje për biznesin

02:50
210

Strugë, banorët s’kanë marrë dëmshpërblim

02:53
211

Shkolla “Arseni Jovkov”, me klinikë juridike

02:33
212

Refugjatët e ardhur nga Ukraina ankohen për kushtet në Maqedoninë e Veriut

01:46
213

Fakultetet, s’ka aktivitet ndërtimi në terren

01:41
214

Shumë qytetarë nuk shkojnë në pushime

02:23
215

Pa u mbushur 24 orë nga skadimi i masave antikrizë, vërehet rritje marramendëse e çmimeve

03:57
216

Ja si u festua dita ndërkombëtare e fëmijëve në vend

02:25
217

Njerëzit në kërkim të alternativave tjera për të siguruar ngrohjen

01:29
218

Njësitet zjarrfikëse përballem me mungesë të kushteve të punës

01:23
219

Ende nuk dihet shkaku i zjarrit në ish fabrikën e duhanit në Tetovë

02:43
220

Interesimi i madh i nxënësve për arsimin profesional

02:58
221

70 vjeçari shtypet me makinë, dyshohet se ngasësit e hedhën në një qorrsokak

03:31
222

Këshilli i SASHK pro rritjes së pagave prej 15 për qind

01:57
223

Shumë gjykata në vend nuk kanë kryetarë

01:34
224

Rruga Shkup-Bllacë, trafik me kujdes të shtuar!

01:48
225

Тренческа: Вработените во градинките кои штрајкуваа нема да земат целосни плати

02:03
226

Општина Тетово ја разреши директорката на гимназијата Теута Лала

01:24
227

Нова работна група за разгледување на планот за новиот Клинички центар

02:01
228

A kanë kursyer zyrtarët? – Muajin e ardhshëm dorëzojnë raportet financiare

01:46
229

Komuna e Tetovës ka shkarkuar drejtoreshën e gjimnazit Teuta Llallën

01:51
230

Heshtje totale në Ministrinë e Financave lidhur me shitjen publike të një prone të Alsat

02:15
231

Shkëndija, 2 deri 10 ndeshje pezullim të stadiumit!

01:29
232

Konstatohen keqpërdorime të shumta në Gjimnazin e Tetovës

01:49
233

Problemi me qentë endacak në Tetovë

03:27
234

Mbi gjysmë milioni e Maqedonisë, jetojnë në varfëri

01:31
235

Rasti me Alsatin, institucionet heshtin

02:33
236

Në Draçevë do të ngritet kryq 63.5 metra

02:33
237

Kasami paralajmëron risistemimin e të punësuarve në ndërmarrjen komunale publike

02:20
238

Rasti ‘ALSAT’, njoftohen ambasadat e huaja

02:30
239

Avokati i Shtetit shfajësohet për veprimin ndaj Alsatit, ‘topin’ e gjuan tek Ministria e Financave

01:49
240

Ministria e Financave heshtë mbi kërkesën Televizionit Alsat dhe kompanisë “VEVE Group

03:23
241

Orce Kamçev mund ta shtyjë burgimin

01:43
242

Panairi i Librit në Shkup, me shumë pak vizitorë

02:09
243

Apeli me vendim rigid ndaj Alsatit, dyshime mbi ndikime të mundshme politike

04:11
244

Liderët urojnë besimtarët për festën

02:08
245

Në festë, një pjesë e Haraçinës pa rrymë

03:13
246

Pak nxënës shqiptarë në “Kikish”

02:30
247

Viruset mbushin Pediatrinë

03:12
248

Mërgimtarët “shpëtimtarë” të turizmit

02:27
249

Qytetarët përgatiten për Bajram

02:07
250

1 Maji, s’ka festë si dikur

01:53
251

1 maji, protestë masive në Shkup

03:11
252

Gjithkund mungojnë prokurorë

02:32
253

Mbi 5 mijë ukrainas kanë hyrë në vend

01:58
254

Joveski: Rasti “Alfa” mund të shkojë në rigjykim?!

06:28
255

Vazhdojnë punimet në “Pere Toshev”

02:37
256

Mësimdhënësit nuk heqin dorë nga greva, thonë se oferta e qeverisë është nënçmuese

02:34
257

Tetovë/Pallati i Kulturës në gjendje të rëndë, ministria s’ka përgjigje

02:05
258

Kumanovë, Shtëpia e Shëndetit rrezikon mosfunksionimin

03:36
259

“Pagat”, paqartësi rreth dialogut mes Sindikatës së Arsimit dhe Qeverisë

01:30
260

Rruga që çon te Banja e Tetovës vazhdon të rrezikojë jetën e qytetarëve, kjo është arsyeja

02:25
261

Ohër – Tregtarët duan të punojnë edhe të dielave

01:31
262

Përdorimi i gjuhës shqipe, varësisht nga vullneti i drejtorëve – Ende nuk ka zbatim të ligjit

02:25
263

Pse në Maqedoninë e Veriut veturat harxhojnë më shumë se në BE

02:52
264

S’ka zgjidhje për mbeturinat në Pollogë, shtohen deponitë jolegale

02:37
265

Sektori automobilistik në krizë, çmimet e larta vështirësojnë punën

01:41
266

Shtrenjtohen materialet, në pikëpyetje realizimi i ndërtimeve

01:26
267

Studentët në polici për rastin “Besiana”, opozita Policia, presion ndaj studentëve

02:32
268

Besimi: Mësimdhënësit për pagë më të lartë, duhet të punojnë më shumë

02:02
269

Spitali i Ohrit në krizë, mezi mbulon shërbimet

01:49
270

Banorët e Drenocit s’kanë pikë uji, ndërsa faturat i paguajnë me rregull

02:03
271

Te Fabrika Treska do të ndërtohet, shteti zotëron 47% të tokës

02:08
272

ASH ja mbështet grevën Mësimdhënësit kërkojnë një të drejtë që e meritojnë

00:23
273

Vazhdon greva në arsim, sindikalistët nuk heqin dorë nga kërkesa për rritjen e pagave

01:49
274

Edhe përkundër presioneve vazhdon greva nëpër çerdhet e vendit

02:15
275

Vaji nga Serbia, mjafton për një muaj

02:02
276

Ujëra të zeza kanë filluar të rrjedhin në liqenin e Ohrit

01:15
277

Anti Korrupsioni: MASH ka dorëzuar dokumentin për djalin e Talat Xhaferit, por jo të plotë

01:44
278

Zjarri në Treska i qëllimshëm?

02:46
279

Në shenjë pakënaqësie, studentët e arteve të UT-së bojkotuan sot ligjëratat

01:56
280

Sindikata e Postës po e shqyrton propozimin e menaxhmentit për rritjen graduale të pagave

01:26
281

Qeveria vendosi t’u rekomandojë marketeve kufizimin e sasisë së vajit të gatimit

01:23
282

Qeveria vendosi t’u rekomandojë marketeve kufizimin e sasisë së vajit të gatimit

01:23
283

Grevat do të vazhdoj derisa punëtorët nuk marrin paga më ta larta

50:37
284

Nënvlerësimi i mësuesisë humb vullnetin e gjeneratave të reja

02:53
285

Protestojnë studentët e arteve të UT së, kërkojnë largimin e profesoreshës Besiana Mehmedi

02:49
286

Protestojnë studentët e arteve të UT së, kërkojnë largimin e profesoreshës Besiana Mehmedi

02:49
287

“Pagat në arsim”, SASHK u dhe Qeveria nisin bisedimet

09:33
288

Mësimdhënësit nuk tërhiqen, hyjnë në ditën e tretë të grevës

02:21
289

A e kanë humbur qytetarët besimin tek institucionet?

02:11
290

Vetëm vërejtje nga dekanati – Studentët paralajmërojnë bojkot dhe protesta kundër Besiana Mehmedi

03:09
291

Prokurorja Stefanova, kërkoi dënim maksimal me burg për ish kryeministrin Nikolla Gruevski

02:16
292

Sela kërkon veting të mirëfillt në sektorin e drejtësisë

02:30
293

“Greva”, njoftohet për presione ndaj të punësuarve në çerdhe

01:59
294

SASHK: Dita e parë e suksesshme – Shaqairi: Nuk është koha për grevë

03:00
295

“Do të çohem e të kap për fyti” – Nuk merren masa ndaj profesoreshës Besiana Mehmedi

02:39
296

3 vite burg për vozitësin që shkaktoi aksidentin ku humbi jetën 24-vjeçarja, reagojnë familjarët

02:08
297

Inspektorati i mjedisit ka realizuar 590 inspektime tre muajt e parë të këtij viti

01:25
298

3 vite burg për vozitësin që shkaktoi aksidentin ku humbi jetën 24-vjeçarja, reagojnë familjarët

02:08
299

“Do të çohem e të kap për fyti” – Nuk merren masa ndaj profesoreshës Besiana Mehmedi

02:39
300

SASHK: Dita e parë e suksesshme – Shaqairi: Nuk është koha për grevë

03:00
301

Balancuesi, avokati i popullit evidenton keqpërdorime

02:40
302

Në Gjykatën Penale është dënuar ish-ministri Mile Janakieski për rastin “Toplik”

01:52
303

SASHK-u nuk heq dorë nga kërkesa për rritje të pagave, greva e pashmangshme

01:52
304

Çmimet në treg po rriten dita-ditës, vaji për gatim ka arritur në 130 denarë

01:42
305

Nga janari dyfishim i çmimit të barnave!

02:07
306

Hapja e ambulancës – Banorët e Jazhincës në Tetovë kërcënojnë me protesta

03:03
307

I lënë në harresë për vite të tëra, pritet të nis rinovimi i sallës sportive “Partizani” në Karposh

02:34
308

Mësimëdhënësit pritet të nisin grevën, qytetarët i mbështesin

02:09
309

I pastrehu në Ohër që jeton në një varkë të përmbysur

02:09
310

Rrugët e Tetovës ‘mbushen’ me lypës

02:27
311

Nëse shteti i rritë pagat në kopshte dhe shkolla aq sa kërkojnë sindikatat, do të rritet inflacioni

01:34
312

Raportimi i Alsat/ Mbyllet rafineria ilegale në Kostërnik të Kumanovës

02:51
313

Në Strugë “luftë” mes Merkos dhe ish-shefit të Sektorit të Urbanizmit

01:52
314

Alsat në fshatrat që janë boshatisur – Regjistrimi nxori në sipërfaqe tkurrjen e popullsisë

02:31
315

Partitë shqiptare në opozitë, dyshimet për rezultatin e regjistrimit

01:41
316

Dogana konfirmon: “Base Oil”, ka importuar vaj të papërpunuar

02:11
317

Ish i dënuari për rastin Sopoti, flet ekskluzivisht për Alsat pas marrjes së nënshtetësisë

00:00
318

Pas dy viteve pritje operohet Fatmir Reçica, i dënuar në rastin “Lagja e Trimave”

02:06
319

Aksidenti i Durmo Tours “shkon” drejt një gjykimi të ri

02:13
320

“Një njësi zgjedhore” kalon filtrin e parë

02:34
321

Tragjedia në spitalin modular të Tetovës, familjarët kërkojnë zbardhjen e rastit

01:53
322

Qeveria ka tërhequr propozim-Ligjin për Evidencën Amë – Në Kuvend nuk u diskutua fare

02:04
323

Rritje e jashtëzakonshme e çmimit të banesave në Shkup, ja sa kushton një metër katror

01:35
324

A është paraqitur ndonjë polic shqiptar në konkursin e njësitit special “Tigri”?

01:19
325

Përsëritja e zgjedhjeve lokale në Qendër Zhupë

02:46
326

Papastërtiat në Tetovë, ankohen qytetarët

01:47
327

Rritja e pagave në Arsim – Shaqiri paralajmëron një takim të zgjeruar

01:40
328

Tre muaj nuk është mbajtur seancë për “Llaskarcën”

01:19
329

"Rruga e Kaçanikut" është e arnuar në çdo metër, nuk dihet ende kur nisin punimet

01:40
330

Kovaçevski solidarizohet me gazetarët

00:52
331

KSI-ja propozon heqjen e maskave për nxënësit e shkollave fillore

01:58
332

Ka vazhduar mbledhja e ndihmave për popullin e Ukrainës, nënshkruhet edhe një momerandum

01:45
333

Nga shtatori në çerdhe nuk do të përdoren ditarët e shtypur por vetëm ato elektronik

01:23
334

Ulja e çmimeve të produkteve ushqimore nuk duhet të pritet para fundit të javës tjetër

01:57
335

Zgjedhjet lokale në Zhupë dhe Mavrovë-Rostushë para një dështimi të ri

01:42
336

Koncepti i ri për arsimin fillor nuk do të tërhiqet nga ministri i ri Arsimit

02:29
337

Strugë: Gjashtë muaj pas zgjedhjeve lokale anëtarët e komisioneve ende nuk i kanë marrë paratë

01:27
338

Rritet intersimi për veshjet e nusërisë

02:09
339

Tunelet në rast të shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshëm, në gjendje katastrofale

03:25
340

Alpinistët urban kacavirren te “Mavrovka”

02:05
341

Transporti ndër urban pranë kolapsit!

01:54
342

Grupi “Dhoma Publike” krijuesit dhe administratorit u kushtoi katër vite burg

01:57
343

Çmimi i naftës në “Qiell” – Qytetarët lënë makinat

03:15
344

Nuredini: Shteti ka gaz të mjaftueshëm

00:44
345

Gjashtë muaj pas zjarrit në spitalin modular në Tetovë, ende nuk ka asnjë përgjegjësi

01:36
346

Nxënësit e shkollës Istigball në rrezik nga makinat

02:37
347

Këshilli nuk arriti t’i emërojë anëtarët e ri të Prokurorisë, kjo është arsyeja

01:28
348

Nëpër shitore, mbi 200 produkte çdo ditë ndryshojnë çmim.

01:43
349

Konflikti Rusi Ukrainë, ka shkaktuar zbrazjen e rafteve nëpër dyqane

02:56
350

Nga sot ka hyrë në fuqi masa e re për marzhën e kufizuar tregtare të produkteve

02:25
351

A e përdorin në komunikim të përditshëm qytetarët gjuhën standarde?

01:05
352

Ja kur do të mësohet se sa qytetarë kanë imunitet nga COVID-19

01:22
353

Qeveria nesër do ta kufizojë fitimin në tregti në 15 për qind, mëson Alsat

01:45
354

Nënshkruhet peticioni – Banorët e Tetovës duan më shumë hapësira të gjelbra

02:08
355

Anëtarët e Komisionit të Zgjedhjeve dhe Emërimeve kërkojnë që Xhaferi të thërret të martën mbledhje

01:42
356

Protesta para Qendrës Shtetërore për Provime

01:15
357

Deputetëve “iu bie yndyra në krye” – ushqimi në Bufen e Kuvendit, thuajse falë

03:00
358

Prokuroria e Velesit punon me më pak staf – Nuk ka prokurorë e as zyrtarë

02:23
359

Bëhet thirrje që nxënësit të orientohen në drejtimet profesionale

03:13
360

Autostrada Tetovë- Gostivar përbën rrezik të madh për vozitësit

01:56
361

Komuna e Tetovës, masa për vjeljen e tatimit – Flet Bilall Kasami

02:56
362

Pavarësisht çmimeve të ngrira të bukës, vajit dhe sheqerit, ato megjithatë po shtrenjtohen!

02:18
363

Qytetarët të revoltuar për shkak të çmimeve të larta të karburanteve

01:51
364

Shkollat ​​profesionale nuk kanë tekste përkatëse, ministri i Arsimit jep datën

01:29
365

Arrihet marrëveshje për formimin e grupeve të punës në mes mjekëve amë dhe MSH-së

01:33
366

Ministria e Administratës nuk e respekton ligjin për përdorimin e shqipes

01:53
367

“Mos u jepni para fëmijëve lypës, ato përfundojnë te shefat e tyre”

01:33
368

Tetovë| Tatimi në pronë - Gjysma e qytetarëve dhe 20% e bizneseve i janë shmangur pagesës

03:25
369

Opozita në koordinim për të larguar Qeverinë

02:41
370

Të martën protesta masive për hapjen e kazinos pranë çerdhes në Tetovë – Pushteti qendror heshtë

01:51
371

Struganët duhet të udhëtojnë deri në Ohër për testin PCR

01:53
372

Nesër fillon skriningu në shkolla, qëllimi është parandalimi i përhapjes së virusit te nxënësit

02:10
373

Për një vit çmimet e derivateve të naftës janë rritur për mbi 20 denarë për litër

01:40
374

Ngecjet për shtetësinë, Ahmeti nuk i din arsyet

02:30
375

Ligji për shtetësi, “shqiptarët akoma të rrezikshëm për shtetin”

01:39
376

Qeveria hesht për borxhet e komunave, Ivanovska: Mos mbledhja e tatimeve, shkelje e madhe

03:02
377

“Lidhja Ndërkombëtare”, Remenski nuk dëshmoi

01:51
378

“Shtetësia”, Kovaçevski takon kreun e ASK-së, Viktor Dimovski

01:50
379

Komuna e Haraçinës asnjëherë s’ka mbledhur tatime, kryetarët fajësojnë paraardhësit e tyre

02:52
380

VMRO-ja edhe një herë akuzoi kryeministrin Kovaçevski për mos gatishmëri për unitet kombëtar

01:26
381

Strugë/ Afër shkollës po ndërtohet fabrikë për përpunim të marihuanës

01:18
382

VMRO-ja kërkon pushteti ta ulë akcizën e derivateve të naftës

01:31
383

Ekspertët juridikë pajtohen me vendimin për lirimin e gruas nga Velesi që vrau partnerin e saj

01:40
384

Ministria e Financave hesht për hapjen e kazinos afër çerdhes në Tetovë – Prindërit paralajmërojnë..

02:26
385

KSI: Virusi përhapet me shpejtësi te nxënësit nga mosha 6-14 vjeçare

02:07
386

Georgievski dhe Sadiki, në shënjestër të Antikorrupsionit

02:15
387

Pagesat rrugore të RMV-së më të lartat në rajon e Evropë – 46 milionë euro për 1 vit

02:50
388

Pavlina Iloska lirohet nga akuza për vrasje

02:26
389

Komunat vonojnë pagesat për anëtarët e Këshillave Zgjedhor

02:59
390

Shtrenjtohen edhe biletat e autobusëve ndër-urban deri në 20 për qind

02:24
391

Tetovë, kazino në afërsi të çerdhes!

02:05
392

Gjysma e Shkupit dhe Velesit mbrëmë pa rrymë – Këto janë detajet se çka ka ndodhur

03:28
393

Deponitë ilegale rrezikojnë shëndetin e banorëve të Orllancës

03:21
394

Qeveria ndanë tender mbi 47 mijë euro për lule

02:32
395

Pushtet-Opozitë, akuza për bllokimin e Kuvendit

03:23
396

Nëpërmjet skriningut tentohet zbulimi i imuniteti kolektiv ndaj COVID-19

02:12
397

Pensionistët ankohen, pensionet nuk ua mbulojnë shpenzimet bazë mujore

02:38
398

Shpikjet elektrike të policit nga Tetova, makinë për ajvar dhe gështenja

02:50
399

Tre vite pas aksidentit në Laskarcë, familjet e viktimave presin drejtësi

03:03
400

Kuvendi, me nivel të ulën të debatit cilësor

02:12
401

Shumë shkolla ballafaqohen me mungesën e kuadrit në lëndët e Shkencave matematiko natyrore

02:10
402

Migrimi po e merr tatimin e vet, në të gjitha fshatrat e Strugës ka shtëpi të mbyllura

03:40
403

Mjekësia e punës me orar dhe kuadër të reduktuar për shkak të pandemisë

01:47
404

Ekspertët Pas pagës minimale, pason rritje graduale e pagave

02:24
405

Në Institutin e Radiologjisë, pritjet janë më të gjata se në Ambasada

02:55
406

Djegia e kontejnerëve rrezikon zonat urbane

01:54
407

Ohër, pushteti vendor dëshiron të legalizoj objektet e ndërtuara pa leje

02:14
408

“Titanik”, tetë të akuzuar pranojnë fajin

01:43
409

“Rusino-Pollog” rrezikon mbylljen, ky është shkaku

01:56
410

Në territorin e Shkupit filloi funksionimi i numrit “112”

02:15
411

Administratorët kërcënojnë me grevë të përgjithshme, kërkojnë rritjen e pagave

01:43
412

Radhë të gjatë e pritje me muaj e vjet për shërbime mjekësore në klinikën e hematologjisë në Shkup

02:22
413

Me katër muaj burg është dënuar profesori nga Struga

01:26
414

Të dielën 3 vite nga “Llaskarca”, rasti ngec

01:55
415

Aksident tek hyrja e Qendrës Klinike, shoferi kërkon ndihmë mjekësore

00:11
416

VMRO akuzon për keqpërdorime me Tenderin në Butel, LSDM-ja nuk komenton akuzat

02:01
417

Kovaçevski dhe Petkov realizojnë bisedë telefonike për aktet vandale tek varri i Goce Dellçev

01:45
418

Përveç në sferën e mjekësisë, mungesë kuadri kanë edhe shkollat në lëndët ekzakte

02:30
419

Thellohet problemi me mungesën e mjekëve specialistë

03:14
420

Vaksinimi, interesim i ulët për dozën e tretë

02:41
421

Qeveria dorëzon në Kuvend ndryshimet në Ligjin për përgjegjësinë civile

01:09
422

Sindikatat e arsimit dhe drejtësisë kërkojnë rritje graduale të pagave

02:22
423

Shtetësia, ASK-ja s’ka përgjigje për shkeljen e Ligjit

03:02
424

KSI-ja thirrje për vaksinim, me dozën e tretë janë vaksinuar vetëm 5% e qytetarëve

02:33
425

Dy shkolla të Shkupit nga e mërkura kalojnë në mësim online, ky është shkaku

01:43
426

Pas pagës minimale, duhet të rriten edhe pagat e tjera

01:57
427

Qeveria nuk kërkon përgjegjësi, madje justifikon ASK-në për shkeljet e Ligjit për Shtetësi

02:31
428

"I pushtetshmi" edhe pas një viti në procedurën e dëshmisë

01:54
429

Sektorin e turizmit s'e presin ditë të mira

01:52
430

Migrimi po e merr tatimin e vet, në të gjitha fshatrat e Strugës ka shtëpi të mbyllura

03:40
431

Mjekësia e punës me orar dhe kuadër të reduktuar për shkak të pandemisë

01:47
432

Ekspertët Pas pagës minimale, pason rritje graduale e pagave

02:24
433

Në Institutin e Radiologjisë, pritjet janë më të gjata se në Ambasada

02:55
434

Djegia e kontejnerëve rrezikon zonat urbane

01:54
435

Ohër, pushteti vendor dëshiron të legalizoj objektet e ndërtuara pa leje

02:14
436

“Titanik”, tetë të akuzuar pranojnë fajin

01:43
437

“Rusino-Pollog” rrezikon mbylljen, ky është shkaku

01:56
438

Në territorin e Shkupit filloi funksionimi i numrit “112”

02:15
439

Administratorët kërcënojnë me grevë të përgjithshme, kërkojnë rritjen e pagave

01:43
440

Radhë të gjatë e pritje me muaj e vjet për shërbime mjekësore në klinikën e hematologjisë në Shkup

02:22
441

Me katër muaj burg është dënuar profesori nga Struga

01:26
442

Të dielën 3 vite nga “Llaskarca”, rasti ngec

01:55
443

Aksident tek hyrja e Qendrës Klinike, shoferi kërkon ndihmë mjekësore

00:11
444

VMRO akuzon për keqpërdorime me Tenderin në Butel, LSDM-ja nuk komenton akuzat

02:01
445

Kovaçevski dhe Petkov realizojnë bisedë telefonike për aktet vandale tek varri i Goce Dellçev

01:45
446

Përveç në sferën e mjekësisë, mungesë kuadri kanë edhe shkollat në lëndët ekzakte

02:30
447

Thellohet problemi me mungesën e mjekëve specialistë

03:14
448

Vaksinimi, interesim i ulët për dozën e tretë

02:41
449

Qeveria dorëzon në Kuvend ndryshimet në Ligjin për përgjegjësinë civile

01:09
450

Sindikatat e arsimit dhe drejtësisë kërkojnë rritje graduale të pagave

02:22
451

Shtetësia, ASK-ja s’ka përgjigje për shkeljen e Ligjit

03:02
452

KSI-ja thirrje për vaksinim, me dozën e tretë janë vaksinuar vetëm 5% e qytetarëve

02:33
453

Dy shkolla të Shkupit nga e mërkura kalojnë në mësim online, ky është shkaku

01:43
454

Pas pagës minimale, duhet të rriten edhe pagat e tjera

01:57
455

Qeveria nuk kërkon përgjegjësi, madje justifikon ASK-në për shkeljet e Ligjit për Shtetësi

02:31
456

"I pushtetshmi" edhe pas një viti në procedurën e dëshmisë

01:54
457

"I pushtetshmi" edhe pas një viti në procedurën e dëshmisë

01:54
458

Sektorin e turizmit s'e presin ditë të mira

02:45
459

Strugë, rritje prej 25% të personave në dializë

01:57
460

Shtetësia, lëndët mbeten në sirtaret e ASK-së

02:27
461

Propozohen ndryshime në ligjin e përmbarimit

02:02
462

Dhjetori e janari, me më shumë aksidente

01:46
463

Zjarrfikësit, kamionët me goma të stërvjetra

01:52
464

Maqedonia vazhdon të regjistroj numër shumë të lartë të vdekjeve

02:11
465

Pushteti dhe opozita vazhdojnë përplasjet rreth pagës minimale

01:37
466

Historiani bullgar Dimitrov: “Qytetarët e frustruar i fishkëllenin Pendarovskit”

01:54
467

Qytetarët me shpresë për miratimin e pagës minimale

03:00
468

Bullgaria lehtëson masat për qytetarët e RMV-së

02:11
469

Kolona makinash në kufirin e Bllacës, pasi Qeveria e Kosovës lehtësoi masat e lëvizjes

02:16
470

Autobusët ndotës, sërish në qarkullim

02:48
471

Lagjja e vilave, me probleme të shumta

02:14
472

Dy shkolla të mesme të Qytetit të Shkupit rrezikojnë të mbesin pa mësim me prezencë fizike

02:19
473

Protestuesit për Rexhail Qerimin: Thirrjet tona i drejtohen ndërkombëtarëve

02:43
474

Ka përfunduar procedura dëshmuese në rastin për Boki 13

01:40
475

“Qeveria duhet ta dëgjojë zërin e popullit dhe ta pranojë rritjen e pagës minimale”

01:51
476

Qytetarët fishkëllejnë Delegacionet e udhëhequra nga presidenti Pendarovski

00:50
477

Kodi Penal shqyrtohet në komisionin parlamentar, “ndjekja” do të konsiderohet vepër penale

02:53
478

Gjysmëvjetori i dytë për nxënësit e Vizbegut nisi me probleme të vjetra

02:55
479

Rrahu nxënësin me boks hekuri, fillon në Strugë seanca ndaj profesorit

02:10
480

Sa kushton varrimi i një viktime të COVID-19?

02:45
481

Rashkovski dhe Veljanoski lirohen nga arresti shtëpiak

02:08
482

Sali takoi klerikët fetarë, bashkë apeluan për vaksinim sa më masiv të popullatës

02:18
483

Policia rrugore pajiset me kamera mobile

01:34
484

Qytetarët: Paga minimale duhet të rritet shumë më shumë se 18000 denarë

01:44
485

Prokurorja Lejla Kadriu në prag të shkarkimit

01:51
486

Ka nisur procedura për transferimin e disa të burgosurve në rastin “Lagja e Trimave”

01:49
487

Dështoi takimi në Qeveri për pagën minimale, palët nuk arritën marrëveshje

06:39
488

Paga minimale, sindikalistët takim në Qeveri

04:36
489

400 nxënës me Covid-19 nga 250 mijë sa po ndjekin procesin mësimor

02:16
490

Zjarri në Gazi Babë, institucionet akoma nuk kanë bërë vlerësimi e dëmit material

00:58
491

Takime për modelin zgjedhor me një njësi

01:52
492

Bora që ra dje në rajonin e Strugës pengoi zhvillimin e mësimit në disa shkolla

02:07
493

Në kuvend u debatua për propozim ligjin për inspektimin e mjedisit jetësor

01:43
494

Vijon bojkotimi i mësimit në Odër, Nuhiu e Shaqiri takojnë prindërit

03:06
495

Për rezultatet e dialogut me Bullgarinë, presidenti Pendarovski pret vlerësim në qershor

02:03
496

Komisionit për Sëmundje Ngjitëse iu shtuan edhe 9 anëtarë të rinj

02:26
497

Reshjet e borës të ditëve të fundit kanë bllokuar shumë fshatra malorë

02:05
498

Mbi 250 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme iu rikthyen bankave

02:28
499

COVID-19 në vend, për dy ditë 14 mijë të shëruar – Kjo është arsyeja

02:04
500

Rreth 130 nxënës në fshatin Odri të Tearcës nuk iu rikthyen bankave shkollore

03:03
501

Spitali modular në Ohër nuk funksionon, fillon t’i pikojë kulmi

01:18
502

Kumanovë, bora i zë autoritetet në gjumë!

00:22
503

Nesër fillon mësimi me prezencë fizike, protokollet për mbrojtje nga Covid-19 mbeten në fuqi

01:54
504

Ja çfarë ka bërë Arsovska për 82 ditët e para të mandatit të saj

01:43
505

Katërvjeçarja shërohet nga leukemia akute

01:13
506

Tre pjesëtarë të Grupit të Kumanovës kërkojnë transferimin në Kosovë

02:17
507

Sali konfirmoi se ka kompletuar ekipin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse

01:41
508

Nëse të mërkurën nuk ka marrëveshje për pagën minimale, protestat do të nisin në të gjithë vendin

01:10
509

Të dhëna shqetësuese nga ISHP ja për rritjen e sëmundjeve infektive

01:53
510

Ekspertët: Vdekja e Rexhail Qerimit, njollë e zezë për gjyqësorin

02:33
511

Nxënësit edhe në gjysmëvjetorin e dytë do të përballen me problemet e vjetra

03:32
512

Çmimet e produkteve të ngrira kanë lehtësuar vetëm pjesërisht blerjet

01:59
513

Mickoski paralajmëron uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

02:34
514

Pensionistët Kemi propozuar rritje të pensioneve gjatë gjithë vitit

02:05
515

Vazhdojnë hetimet për zjarrin që dogji disa shtëpi në Tetovë

01:42
516

Ligji për gjuhet nuk gjen zbatim edhe në Institucione të drejtuara nga kuadro shqiptarë

01:49
517

Moti i ftohtë, të pastrehët kërkojnë strehim

02:51
518

5 shtëpi të djegura dhe një person në spital është bilanci i zjarrit në Tetovë

03:45
519

BDI-ja e harron në burg Rexhail Qerimin!

02:40
520

Debat publik për Kodrën e Diellit

01:58
521

UEJL, programe studimore në sferën e mjekësisë

01:45
522

ASH: Përgjegjësi nga gjykatësit dhe montuesit për rasti “Alfa”

00:34
523

Ziberi për rastin “Alfa”: Vendimet e vonshme sjellin pasoja

00:37
524

VMRO-ja s’tërhiqet nga kërkesa për zgjedhje të parakohshme

01:40
525

Shqiptarët të nënpërfaqësuar nëpër institucione

02:35
526

BDI-ja e harron në burg Rexhail Qerimin!

02:58
527

Masa për çmimet e ngrira edhe gjatë shkurtit

01:02
528

Letër kërcënuese për prokurorin Joveski

03:07
529

Vdekjet nga Covid, institucionet rishqyrtojnë protokollet

02:38
530

Pensionistët nga ky muaj do të kenë pensione më të larta për 3%

01:09
531

Antikorrupsioni, 165 nisma për ndjekje penale

00:33
532

Qeset plastike përdoren 10 herë më pak, në krahasim me muajt e kaluar

02:11
533

Sindikata: Rritja e pagës minimale nuk ka efekte negative për kompanitë

01:19
534

Temperaturat e ulëta, ngrijnë pjesët më të cekëta të liqenit të Ohrit

00:51
535

Rexhail Qerimi ndërroi jetë duke pritur drejtësi

02:20
536

Nëntë komunat e Pollogut nga nesër mbeturinat do t’i hedhin në deponinë rajonale në Rusino

02:06
537

Omicron arrin pikun në Maqedoni, Mehmeti: Varianti ri detektohet veç me PCR test

03:16
538

Disa klinika dhe spitale sërish do të shndërrohen në qendra për Covid

02:32
539

Stefkovski konfirmon: Asnjë projekt për shkollën e Idirizovës

00:31
540

Paga minimale nuk mund të rritet para muajit prill

00:23
541

Kostovski ndërroi mendje, godina e komunës së Butelit nuk do të shndërrohet në poliklinikë

02:01
542

Shaqiri: Deri në fund të javës do të ketë vendim për fillimin e mësimit në shkolla

00:34
543

Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria, ranë sot dakord që të themelohet Sekretariati për Tregti

01:50
544

Rashkovski paralajmëron proces gjyqësor Holivudian

02:44
545

Mosfunksionimi i “Rusinos”, kokë-dhimbje për komunat e Pollogut

02:02
546

Masa anti-kovid: Punëtorët dhe studentët më të goditurit!

03:01
547

“Negociatat me Sofjen”, Milloshoski: Osmani, të raportojë në Kuvend

00:24
548

Ohër Strugë, pronarët e hoteleve ankohen për fatura të larta të energjisë elektrike

02:05
549

Masat antiCOVID, Oda e Maqedonisë Veriperëndimore reagon pas vendimi të Republikës së Kosovës

01:40
550

Studentët thuajse asnjëherë nuk i denoncojnë dukuritë korruptive në Universitet

01:46
551

Autobusët ndotës, kthehen nëpër rrugët e kryeqendrës

01:34
552

Përkthehet raporti i ekspertëve gjermanë, shkaktar i zjarrit kablloja zgjatuese?

01:50
553

Opozita dorëzoi nismën për shfuqizimin e Qeverisë teknike

02:54
554

Manaskov kërkon shkarkimin e drejtuesve të kompanive energjetike

01:38
555

Mijallkov flet për Alsat, tregon recetën e milionave

00:15
556

Makinat në rrugë, mungojnë vend parkimet

02:15
557

Masa e Qeverisë për “ngrirjen” e çmimeve të disa produkte vlen vetëm edhe 8 ditë

01:39
558

Anti diskriminimi, pa fonde të mjaftueshme

01:52
559

Vazhdon kaosi në Bllacë – Qeveria e Kosovës flet për Alsat, tregojnë sa do të zgjasin këto masa

03:08
560

Rritet kërkesa për libra në bibliotekë

02:24
561

Në shkurt, “Alfa” për mendim në Prokurori

02:06
562

Lojërat e fatit, kërkohet miratimi i ligjit

02:01
563

Shtyrja e mësimit, pasivizon nxënësit

02:18
564

Peletat e dyshimta, me materiale të rrezikshme

02:00
565

Qeveria nuk e zgjidh problemin me mungesën e mjekëve pediatër në Ohër

01:51
566

“BEG” do të duhet t’i kthejë paratë shtetit

01:19
567

Njësitë, partitë s’janë ulur për negociata

02:08
568

Ohri e Struga duan mysafirë me xhepat plot

01:33
569

Aplikoi për IPRAD, fitoi kallëzim penal – Punonjësja e Bujqësisë kërkonte ryshfet

02:20
570

Interesim i ulët për vaksinim kundër COVID 19

02:11
571

Komuniteti rom në Tetovë – Në kushte mesjetare dhe të padukshëm për institucionet

02:19
572

Aksidenti fatal, ndalohet vozitësi

01:55
573

Alarm për shembje të mundshme të shkëmbit që qëndron pezull mbi pendën e Matkës

01:41
574

As bora nuk e mbulon ndotjen e ajrit, Xhaferi: Të zgjidhet problemi i transportit

01:52
575

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin nëpër disa akse rrugore

01:49
576

Ngrohja e Shkupit nga sot edhe zyrtarisht në duart e shtetit

01:17
577

Malësia e Tetovës po braktiset nga rinia, Shipkovica jeton në varfëri

01:48
578

Investimet kapitale nën 80% për vitin 2021

01:33
579

Ende asnjë zgjidhje për çështjen e shtetësisë së Fidrije Dalipit

02:41
580

Dyer të mbyllura e dritare me grila. Kështu duken shumë shtëpi të Komunës së Likovës

04:06
581

Për dy vjet, vetëm 17 kontrolle të cilësisë së karburantit

01:30
582

Ademi: Shfuqizimi i Qeverisë teknike nuk e rrezikon kryeministrin shqiptar

02:09
583

Filipov: Historia t'u lihet historianëve, të mos pengoj integrimin e vendit

01:47
584

Ministri i drejtësisë Tupançevski hesht për avancimin e disa prokurorëve publik

01:57
585

Ekspertët apel Qeverisë: Ngrini çmimin e energjisë elektrike, ulni akcizën për karburantet!

02:15
586

Petkov i kënaqur nga vizita në Shkup, Radev: Bullgarët të futen në Kushtetutë

01:50
587

Vazhdon eksodi masiv i të rinjve drejt shteteve evropiane

03:01
588

Bekteshi EMV ja do të marrë drejtimin e BEG ut dhe Ngrohtores Shkup Veri

00:36
589

Mijëra qytetarë kanë ndjekur aktin e hedhjes së Kryqit të shenjtë në ujërat e Liqenit të Ohrit

01:38
590

Ekspertët me kritika të ashpra për shtyrjen e fillimit të mësimit

02:48
591

Ahmeti jep detaje nga takimi me Petkov: Biseduam edhe për korridorin 8

00:31
592

Petkov pas takimit me përfaqësuesit e VMRO DPMNE së

01:13
593

Personat me nevoja të veçanta kërkojnë nga Qeveria e re kushte më të mira

02:28
594

Shef i ri i Prokurorisë së Shkupit, ka udhëhequr lëndët Tanku, Trusti dhe Monstra

02:19
595

Vendimi i Qeverisë, mësimi nis në 1 shkurt

01:16
596

Tone pozitive në takimin e parë Kovaçevski Petkov në Shkup

02:25
597

Pensionet e janarit do të rriten për 2 9 për qind

01:50
598

Ekspertiza e bërë në Serbi për rastin “Alfa” do të dorëzohet në Byronë për Mjekësi Ligjore

01:43
599

На 20 јануари учениците се враќаат во клупите?

01:36
600

Omicron dyfishon infektimet për një javë, këto janë grupmoshat më të prekura

02:35
601

Më 20 janar, nxënësit rikthehen në banka?

01:41
602

Sulmuesi i mjekes në Ohër, ende i pakapshëm

01:30
603

Kuadrot e BDI-së në Qeveri, të pandryshuar

01:17
604

Vazhdon kriza me ngrohjen qendrore

01:49
605

17 ministra, tre zëvendëskryeministra dhe një ministër pa resor – Ky është kabineti i Kovaçevskit

01:21
606

MPB, dhjetëra të ndaluar gjatë festave

01:30
607

Rreth 20 komuna ende nuk kanë paguar administratorët e angazhuar në zgjedhje

01:34
608

Kushtetuesja mbeti me vetëm 5 gjykatës

01:49
609

Burhan Fazlieviq, i huaj në shtetin e vet

01:55
610

Nikollovski: Kjo qeveri nuk ka legjitimitet

02:53
611

Vazhdon në Kuvend debati për zgjedhjen e Qeverisë së re

01:16
612

EMV do të menaxhojë ndërmarrjet e ngrohjes

02:55
613

Tetovë, rritet interesimi për dozën e tretë të vaksinës antiCOVID

01:56
614

Ohër, shumë mjekë presin për punësim

01:50
615

Komuna dhe qeveria nuk kanë bashkëpunim,“ping-pong” me problemet e qytetarëve

01:41
616

Bulizmi është shndërruar në ankth për fëmijët

02:41
617

Antidiskriminimi vijon të punojë pa përbërje të plotë

01:57
618

Qeveria e gatshme për dialogun për Kodin Zgjedhor

02:25
619

Qytetarëve të Shkupit nuk u ndalet ngrohja, kompania Balkan Enerxhi do ta mbajë licencën

01:27
620

Mariçiq me standarde të dyfishta – Për rastin “Alfa” thotë se nuk i takon të përzihet në Gjyqësor

01:28
621

Autobusët e 90-tave mund të kthehen në qarkullim, paralajmërohet anulimi për blerjen e të rinjve

02:19
622

Mijallkov për herë të dytë pozitiv, anulohet gjyqi për rastin “Parcelat në Vodno”

01:45
623

Komuna e Tetovës formon grup pune për të hetuar ndërtimin e ujësjellësit

01:19
624

Ngrohja në kryeqytet, nëpërmjet “TE-TO”-s

01:27
625

Gjokoviç, Kastriot Rexhepi, Nikolla Gruevski "shëtitën" nëpër rrugët e karnavaleve të Vevçanit

01:55
626

Qendra Teknike ku më 5 tetor u kontrollua autobusi i Besa Transit, mbetet i mbyllur

02:12
627

70% e rasteve të reja janë me llojin “Omicron”

01:45
628

KSI, s’ka ende propozim për mënyrën e zhvillimit të mësimit

01:47
629

Rritja e çmimit të metanit mund të rikthejë në qarkullim autobusët e vjetër që ndotin ajrin

01:44
630

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

02:05
631

Franca e përmbajtur për fillimin e negociatave mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

01:59
632

Rasti “Alfa”, Gjykata Penale pa vendim për kërkesën e mbrojtjes për rigjykim

01:38
633

Tetova prej ditësh ballafaqohet me mungesë të ujit

01:55
634

Ankohen inspektorët e mjedisit, ankesat e tyre hidhen poshtë nga gjykata

02:29
635

“Pandemia dhe kriza energjetike rritën varfërinë”

00:28
636

Arsyetohet Kostovski: Premtimet peng i kaosit të trashëguar në komunë

01:16
637

Ankohen inspektorët e mjedisit, ankesat e tyre hidhen poshtë nga gjykata

02:29
638

Nisën punimet për ndërtimin e shkollës së shumëpritur në Vizbeg, banorët shprehen skeptik

01:46
639

Qeveria nuk do ta ndihmojë transportin publik në Shkup

02:27
640

Në vend të ekologjisë, para për energjetikën

01:05
641

Dimitrov shkaktoi ‘tërmet’ të vërtetë politik në Qeveri – Këto janë reagimet

02:54
642

Komunat kërkojnë subvencione për rrymën

00:33
643

Qeveria do paguajë rritjen e çmimit të ngrohjes qendrore

02:27
644

Rikthehet ministri pa resor për diasporën

02:07
645

Arsovska: Problemi me ngrohjen qendrore përgjegjësi e Qeverisë

01:40
646

Kasami paralajmëron revizion për projektin e ujësjellësit

01:37
647

Pikat e vaksinimit, rikthehen radhët e gjata

01:49
648

Krizë edhe në transportin publik, ky është shkaku

02:00
649

Ky është arsyetimi i gjykatës pas lirimit të Kamçev nga paraburgimi

02:05
650

Pikat e vaksinimit, rikthehen radhët e gjata

01:49
651

Kasami premtoi ujë 24-orë, por tetovarët ende përballen me këtë problem

02:23
652

Probleme me ngrohjen qendrore në Shkup - Veri, ngrohtorja nuk ka para për karburant

01:56
653

Kabineti i ri: 90 për qind e kuadrove të LSDM-së emra të ri

00:40
654

Dhjetëra turist humbën në Kodrën e Diellit, intervenoi policia dhe ekipi i Elem Turs

00:47
655

A e njohin kabinetin e ri qeveritar? – Flasin qytetarët

00:54
656

Qeveria e re, më shumë emra të rinj në ekipin e Kovaçevskit

01:58
657

VMRO - LSDM, përplasje për krizën energjetike

01:58
658

Strugë, 60 mijë euro për promovim të turizmit

01:59
659

Shkupi mbetet një nga qytet më të ndotura në botë, vazhdojnë premtimet boshe nga politika

02:11
660

Emrat e qeverisë së Kovaçevskit zyrtarizohen nesër

01:54
661

Ligji i ri i shtetësisë, nuk dihet sa persona kanë përfituar këto 6 muaj

02:31
662

Ekspertët e ekonomisë presin normë më të lartë të inflacionit

01:40
663

Gjykata Kushtetuese me përbërje të përgjysmuar

01:55
664

"Autostrada" Tetovë-Gostivar rrezikon çdo ditë jetën e vozitësve, i shtohen edhe gropat gjigante

02:03
665

Kumanovë, mërgimtarët gjallërojnë bizneset

02:45
666

Shënon rritje interesimi i qytetarëve për t’u imunizuar kundër Covid-19

02:45
667

VMRO, akuza për keqmenaxhimin e pandemisë

00:28
668

Gastronomia, problem kryesor pagesa e ulët

02:14
669

4 muaj pas tragjedisë në spitalin e Tetovës, ende pa përgjigje konkrete për shkaqet e zjarrit

02:33
670

Në muajin mars pritet shpallja e rezultateve nga regjistrimi i popullsisë

02:57
671

Ndotja e ajrit, shtohen infeksionet respiratore në vend

01:38
672

Gripi stinor ka marr hov, spitalet të mbushur me fëmijë

02:43
673

Tetova në kaos komunikacioni, mungojnë vendet për parkim

02:53
674

Dragan Danillovski: Deri në muajin maj, vendi mund t’i thotë lamtumirë koronës

01:47
675

Besimtarët ortodoksë festojnë Buzmin

01:18
676

Premtime të reja për rrugën Strugë-Qafë Thanë

02:33
677

Ligji i ri për të dielën si ditë jo pune, punëtorët kërkojnë mëditje të larta

01:49
678

Qytetarët e Çairit dhe Butelit mbetën pa ngrohje qendrore

02:48
679

Shkupi në listën e qyteteve më të ndotura në botë, së bashku me Kalkutën dhe Dakën e Bangladeshit

02:27
680

Dyert e pikave të vaksinimit të mbyllura, s’do punojnë deri të hënën

02:03
681

Rruga rajonale Tetovë-Jazhincë është shndërruar në makth për banorët

02:37
682

ASH-ja e vlerëson lirimin e Kamçevit së një rast skandaloz

01:24
683

Niveli i ndotjes së ajrit është në përmasa shqetësuese

02:09
684

“Orka Holding”, “Pellagonia”, “Stopanska Banka”, një pjesë e garancisë për lirimin e Kamçevit

01:48
685

Vazhdojnë negociatat për qeverinë e re, Kovaçevski në takim me partnerët e pushtetit

01:34
686

Caktohet për më 14 janar gjykimi për profesorin që goditi nxënësin me boks hekuri

02:29
687

Shënohet rasti i parë me “Fluron” në vend

02:22
688

Rritja e çmimeve do të vazhdojë edhe këtë vit

02:14
689

Mohimi i shtetësisë për Fidrije Dalipi, ASH: MPB-ja, me përgjigje të pasaktë

00:50
690

Rasti “Alfa”, familjarët kërkojnë zbardhjen e rastit

01:58
691

Pas raportimit të Alsat, MPB përgjigjet për qytetaren që nuk mund ta marrë nënshtetësinë

02:51
692

FMN kërkon të kontrollohen pasurimet e shpejta – Besimi thotë se nuk janë parashikuar taksa të reja

01:48
693

Rritja e çmimit të metanit vështirëson NQP-në, nuk përjashtohet shtrenjtimi i transportit...

01:45
694

‘Hallakama’ në Bllacë – Hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese për udhëtim në Kosovë

01:55
695

Ligji për shtetësi: Shumë qytetarë ankohen se Institucionet akoma po i zvarrisin procedurat

01:33
696

Vetëm 39.1% e popullsisë e vaksinuar gjatë vitit 2021

00:36
697

Turistë të shumtë vendor dhe numër i vogël i turistëve të huaj kanë ardhur në Ohër për Vitin e Ri

01:20
698

Në temperatura pranverore, nxënësit e arsimit fillor dhe të mesëm po shijojnë ditët e pushimit

03:11
699

NTP Shkup i ‘zhytur’ në borxhe

02:13
700

Vit i Ri me halle të njëjta – Qytetarët e shqetësuar për shpenzimet mujore

02:11
701

Këto janë foshnjat e para që erdhën në jetë në vitin e ri 2022

01:44
702

Çka presin qytetarët nga viti 2022? – Këto janë  dëshirat e tyre

02:13
703

Mëngjesi i parë i vitit 2022 i gjeti me ajër të ndotur shumë qytete ne vend

01:27
704

Numri i personave që mbrëmë e kanë tepruar me alkoolin i dyfishuar

02:11
705

Pak orë nga viti i ri – Atmosferë e zbehtë në sheshin e qytetit

02:47
706

Apeli i ‘frikshëm’ i MPB-së, për qytetarët në natën e ndërrimit të moteve

02:16
707

BEG ka gaz vetëm për gjysmën e janarit, nga nesër shtrenjtohen 14% faturat e ngrohjes qendrore

01:43
708

Ministria e Punës shpalli të gjitha ditët jopune për vitin e ardhshëm

01:13
709

MPB paralajmërojnë gjoba të larta për shitësit dhe përdoruesit e mjeteve piroteknike

02:20
710

VAKSINIMI, NUK U ARRIT IMUNIZIMI KOLEKTIV

03:15
711

Çmimi i energjisë elektrike do të rritet me 9.48%, ndërsa do të hiqet edhe tarifa e lirë gjatë ditës

01:24
712

Dyqanxhinjtë e Ohrit kërkojnë të përjashtohen nga ligji për të dielën – ditë jo pune

01:40
713

Gjykatësi Enver Bexheti ndërpreu pushimin për të liruar Mijallkovin

01:24
714

ASH: Lirimi i Mijallkovit dje s’ishte i rastësishëm

00:41
715

Nesër vendimi për çmimin e ngrohjes qendrore

01:42
716

Gjykata Kushtetuese mbetet edhe pa një gjykatës

01:39
717

Bexheti: UEJL mbylli me sukses vitin 2021

01:00
718

Nismë për pezullimin e planit të bllokut 57 në Tetovë

01:43
719

Nxënësit i dhanë sot fund gjysmë-vjetorit të parë

01:56
720

“Monstra”, familjarët thonë se kanë prova që dëshmojnë pafajësinë

01:28
721

Sasho Mijallkov do të festojë festat e fundivitit në liri

01:57
722

Kovaçevski mori mandatin dhe premtoi kthimin e besimit tek institucionet

01:38
723

Opozita: Kovaçevski dhe Qeveria e tij nuk e kanë legjitimitetin e popullit

02:12
724

Këta emra lakohen për ministra nga LSDM

01:29
725

Dragi Rashkovski do të gjykohet për pastrim parash dhe keqpërdorim të funksionit

01:53
726

Bislimovski: Nuk do të ketë rritje drastike të çmimit të rrymës

02:06
727

Dyqanxhinjtë e Çarshisë së Ohrit kërkojnë të punojnë edhe të dielave

01:29
728

Shënon ulje numri i të punësuarve në zonat e lira ekonomike të vendit

01:22
729

Prej nesër transporti publik sërish do të jetë me pagesë

01:18
730

"BEG” kërkon rritjen e çmimit të ngrohjes, vendimi në duart e KRRE-së

01:24
731

Qyteti i Shkupit i “mbytur” në borxhe

01:44
732

Gjendja ekonomike – Qytetarët nuk presin asgjë nga viti 2022

02:53
733

Sela: Zgjedhjet e parakohshme të pashmangshme, LSDM, BDI dhe Alternativa nuk kanë legjitimitet

02:09
734

Pandemia dhe numri i lart i amendamenteve bllokuan punën e kuvendit gjatë vitit 2021

01:53
735

Disa nga hotelet në Ohër dhe Strugë tashmë kanë marrë fatura më të larta për energji elektrike

01:45
736

Në Maqedoninë e Veriut gjeli i detit shumë pak gatuhet për festat e fundvitit

01:28
737

Kovaçevski do të përshpejtojë marrjen e detyrës: “I kemi përfunduar negociatat me partnerët”

02:25
738

LSDM-ja zgjedh sonte kryesinë e re

00:35
739

Ministria e Ekologjisë merr masa kundër ndotjes së ajrit

01:45
740

Radhë të gjata në sportelet e MPB-së

01:38
741

Shkupi dhe Strumica, dy qytetet më të ndotura në vend

02:10
742

Apeli pritet të vendosë për Mijallkovin

01:57
743

Viti i ri do të pritet në mënyrë modeste, shkaku i pandemisë

01:58
744

Filipçe komenton rastin e mbrëmshëm, kërkon pacientët të jenë më të përgjegjshëm

01:33
745

Ndotja e ajrit në nivele shumë të larta

01:50
746

Kushtet në ambulanca skandaloze, ankohen pacientët

02:24
747

Strugë, komuna kërkon prishjen e garazheve

01:51
748

Mësimdhënësit kërkojnë para për transport

03:15
749

Fëmijët gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale

03:15
750

Trafiku dominohet nga automjete të vjetra, ndotësit kryesor të ajrit

01:59
751

Kushtet në spitalin e Kërçovës, me keq se në mesjetë

02:10
752

Vazhdon frekuentimi i madh në pikën kufitare të Tabanocit

01:33
753

ASH-ja mban kuvendin qendror të partisë

03:08
754

Vijon rënia e infektimeve me Kovid-19 në vendin tonë

02:08
755

Antikorrupsioni i kërkon Prokurorisë të ndjek penalisht ish-ministrin nga radhët e Alternativës

01:51
756

Kriza energjetike, Dimitrov: Nuk mund të nxirremi, jemi si baltë e gjallë

01:47
757

Uji i pijshëm në Strugë është i ndaluar për përdorim

01:51
758

Ekspertët: Zbatimi i ligjit e diela-ditë jopune vështirë i zbatueshëm

02:14
759

“Aksidenti në Llaskarcë”, tre fakultete refuzojnë kryerjen e ekspertizës së posaçme

02:27
760

Tetovarët prej ditësh përballen me mungesë të ujit, Kasami fajëson pushtetin e kaluar

02:19
761

Dëmi financiar nga kriza energjetike do të arrijë në mbi 250 milionë euro

01:55
762

Reagime të ashpra rreth kërkesës për falje të Boban Iliçit dhe shumë të dënuarave të tjerë

02:29
763

VMRO: Qeveria po përgatit vjedhje brutale, prona shtetërore nën vlerën reale

02:15
764

Nëse rritet vetëm paga minimale, do të shkaktoj kaos në sektorin publik

01:41
765

Përplasje në Kuvend për raportin e Këshillit Gjyqësor

01:58
766

Tentim falja e Boban Iliçit dhe të tjerëve – ASH “ngjyrosi” me të kuqe Ministrin e Drejtësisë

01:50
767

Bashkë me Zaevin, do të ikë edhe ministrja e arsimit Milla Carovska

01:38
768

Lista e personave që propozohen për falje – Flet Mariçiq pasi e tërhoqi atë

02:55
769

Modulari i djegur “shkrumbon” tetovarët

01:55
770

Çmimet në rritje, tregtarët ankohen për ulje drastike të fitimit

01:38
771

Kuadrot e Alternativës të pranueshëm për LSDM në dhe BDI në

02:17
772

Në prag të festave ka filluar shitja dhe përdorimi i mjeteve piroteknike

03:14
773

LSDM ja kritikon ashpër kryetaren e Qytetit të Shkupit, e cilëson si të paaftë

02:01
774

Gastronomët e Ohrit dhe Strugës nuk kanë kuzhinier, ata shkojnë në Kroaci

01:51
775

Kritika për mënyrën e zgjedhjes së drejtorëve, Ivanovska Emërimet, jo me pazare politike

02:41
776

VMRO ja “ngre” duart nga Marrëveshja Për drejtoritë vendos Arsovska

03:22
777

Do të hiqet vetëm njëra nga anijet në Vardar, Qyteti i Shkupit do të zbatojë vendimin gjyqësor

01:58
778

Mbyllet Spitali Modular në Ohër, pacientët transferohen në Repartin Infektiv

01:29
779

Ohër, reparti i fëmijëve mbetet i mbyllur, Filipçe: Zgjidhja përmes ndryshimeve ligjore

00:20
780

Alsat mëson jozyrtarisht emrat e Alternativës në Qeveri

01:18
781

Të hënën mblidhet Komisioni, shqyrton kërkesën për faljen e Sead Koçan

02:04
782

Arsovska ndërpreu projektin për urën “Ljublanska”, paralajmëroi dhe përgjegjësi

02:30
783

Ministria e Drejtësisë propozon falje për biznesmenin Sead Koçan

02:03
784

Komuna e Tetovës akoma është duke kryer revizion të brendshëm

01:37
785

Mickoski: Insistojmë për zgjedhje të reja parlamentare

01:24
786

Opozita pret përfundimin e Samitit Evropian për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

02:43
787

Interesim i ulët i adoleshentëve për tu vaksinuar

02:38
788

Zoran Zaev e Ali Ahmeti në takim lamtumirës

01:28
789

Çmimi i rrymës vitin e ardhshëm nuk do të rritet më shumë se 10%

01:29
790

Strugë, parkingu komunal paguan 2000 euro qira për banesë 65 metra katrorë?

01:48
791

Futja në Qeveri: Prioritet i Alternativës nuk ka qenë BE-ja – Ndarja e resorëve “përçanë” partinë

01:42
792

VMRO dhe BDI, të gatshme për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

01:55
793

Administrata vitin e ardhshëm nuk do marrë “K-15”

01:55
794

Masat e reja antiCOVID në Kosovë krijojnë huti te qytetarët në kufi

01:52
795

Reformat në gjyqësor dhe sundimi i së drejtës vetëm në letër

02:01
796

Pendarovski: Mos-marrja e datës, nuk mund të destabilizoj Maqedoninë e Veriut

02:46
797

Hapet zyrtarisht sezoni turistik në Kodrën e Diellit

01:55
798

Covid 19, shënon ulje numri i të prekurve

02:24
799

As në dhjetor nuk do të ketë datë për çeljen e negociatave

00:47
800

Disa fshatra të Strugës përballen me mungesë të energjisë elektrike, ky është shkaku

02:53
801

EMV dorëzon ofertë te EVN Home – Çmimi për MW është...

02:19
802

Komuna e Tetovës u shpall luftë shitësve ilegalë

02:10
803

LSDM-ja javëve të ardhshme do të vendos për kuadrot në ekzekutiv

02:12
804

9 kuzhinierë kanë përgatitur gati 700 vakte për familjet e kategorive sociale në Strugë dhe Ohër

02:14
805

Gripi sezonal, s’ka interesim për vaksinat me pagesë

01:22
806

Banorët ‘bllokojnë’ rrugën në pikën kufitare në Qafthanë

02:13
807

Zvarritjet e ndërtimit të rrugës, çojnë në rritjen e aksidenteve

01:37
808

Në vend të çmimeve të ngrira, biznesmenët propozojnë fitim të ngrirë

01:47
809

Mexhiti: Mandatari i ri të respektojë marrëveshjen për kryeministrin shqiptar

01:52
810

Shumë punonjës shëndetësor nga 1 janari mund të mbeten pa punë

02:00
811

Paraqitet si hoxhë - përdhunon 9-vjeçaren në Gostivar

02:13
812

Dy javë pas aksidentit tragjik në Bugari

01:59
813

Bekteshi për Alsat: rritja e çmimit të energjisë, deri në 10 për qind

02:03
814

COVID-19: Bota përgatitet për dozën e katërt – Në RMV ende ka qytetarë që se kanë marrë dozën e parë

02:32
815

Punonjësit e shumë institucioneve rrezikojnë të mbesin pa paga, kjo është arsyeja

01:43
816

Dështon vettingu në gjyqësor, Nuhiu paralajmëron strategji të re reformuese

02:26
817

Aleanca, dyshime se Alternativa do të ndryshojë ligjin për zhvillim të barabartë rajonal

02:17
818

Kamioni merr flakë, bllokohet rruga e kufirit Bellanocë -Stançiq

00:07
819

Eskobar: Po punojmë për integrimin e shpejtë të Maqedonisë

00:55
820

Partnerët e koalicionit me LSDM-në të pakënaqur nga marrëveshja Zaev-Gashi

01:16
821

Stomatologët kërkojnë rritjen e çmimit të shërbimeve që ofrojnë

01:28
822

Qeveria do të vendosë nesër për çmimin e rrymës

01:42
823

"Ngrirja" e çmimeve, zgjerohet lista e ushqimeve

01:18
824

Do të kufizohet çmimi i furnizimeve publike

01:25
825

ASH dhe AAA ndajnë rrugët

01:49
826

E diela ditë pushimi? – Lidhja e Sindikatave organizon protestë

01:34
827

Marrëveshja Zaev-Gashi rritë numrin e ministrive

02:05
828

Zaevi dorëhiqet në fund të dhjetorit, ja kur pritet të formohet Qeveria e re

01:45
829

VMRO: 12 ditë heshtje për tragjedinë e Bullgarisë

00:49
830

Zaev: Marrëveshja me Alternativën, për të mirën e shtetit

03:00
831

Tragjedia, çka e shkaktoi zjarrin në autobus?!

03:03
832

Aleanca dhe Alternativa nesër i ndajnë rrugët zyrtarisht

02:01
833

Aleanca dhe Alternativa nesër i ndajnë rrugët zyrtarisht

02:01
834

Butel, Kostovski hesht për objektin e komunës

01:47
835

Gripi stinor përgjysmoi numrin e nxënësve në shkolla

02:31
836

Ish-koncesionarët e plazheve padisin Komunën e Ohrit

01:47
837

Gastronomët ankohen për protokollet: Vizitorët anuluan prenotimet e festave

01:42
838

128 shtetas afganë janë larguar nga vendi

01:25
839

Tragjedia, familjarët kërkojnë përgjegjësi

02:47
840

Pavarësisht vendimit për qeset plastike, ambientalistët thonë se mungojnë fabrikat e riciklimit

02:20
841

Pas shtrenjtimit të produkteve bazë ushqimore, Qeveria vendos “ngrirjen” e tyre

01:43
842

Marrëveshja Zaev-Gashi, Alternativa do të udhëheqë dy ministri?

01:10
843

Varrosen viktimat e fundit të tragjedisë

02:13
844

Në prag të festave , shitja dhe përdorimi i mjeteve piroteknike sa vjen e bëhet më i shpeshtë

02:20
845

Ohri dhe Struga po përgatiten për krizën e paralajmëruar energjetike

02:03
846

Mickoski: Zgjedhjet e parakohshme, të pashmangshme

00:41
847

Varrosen shumica e viktimave të tragjedisë së Bullgarisë

04:17
848

Katër kandidatë në garë për kryetarin e ardhshëm të LSDM-së

01:42
849

Personat me aftësi të kufizuara kritikojnë institucionet: Jemi të diskriminuar!

02:42
850

Rreth 100 autobusë në Shkup kanë rezultuar me defekte pas një kontrolli të hollësishëm

02:31
851

Ministria e Ekonomisë me propozim për ngrirjen e çmimeve

01:45
852

Mickoski i shqetësuar: Zaev mund të nënshkruaj edhe një marrëveshje të re me Bullgarinë

00:38
853

Zgjedhjet në LSDM, Despotovski zyrtarizon kandidaturën

01:36
854

Në fundjavë do të mbahet seanca e qeverisë për buxhetin

01:34
855

Qyteti i Shkupit anuloi konkursin për punësimin e zjarrfikësve

01:44
856

Në sheshin Skënderbe në Shkup, qytetarë të shumtë ndërrojnë viktimat e aksidentit

02:04
857

Aksidenti në Bullgari, detaje të reja nga ekspertiza

02:46
858

Dhuna ndaj grave, të dhëna shqetësuese në vendin tonë

02:01
859

Rritën të ardhurat nga investimet e huaja

00:22
860

Zgjedhje të parakohshme, në pranverë?

01:38
861

LSDM, Despotovski mund të kandidojë për kryetar

01:44
862

Ambasadorët e BE-së optimist, thonë se në këtë muaj Brukseli mund të sjell vendim pozitiv për RMV-në

02:52
863

“Probleme me frenat”, MPB me kontroll ndaj autobusëve – Ja sa parregullsi teknike janë konstatuar

02:12
864

Dështon edhe tenderi i tretë për furnizimin me rrymë

01:28
865

Reagojnë prodhuesit e qeseve: Qindra persona rrezikojnë të mbeten pa punë

01:31
866

Komunikimi ASH-AAA vetëm nëpërmjet komunikatave për media

02:37
867

Në takimin e nesërme Zaev-Gashi pritet të konkretizohet marrëveshja për bashkëqeverisje

01:36
868

Takimi Zaev-Gashi përfundon pa marrëveshje finale

01:44
869

Mungesa e autobusëve shkakton kaos nëpër rrugët e Shkupit

02:40
870

Mjekët amë kritikojnë masën e fundit të Qeverisë për stimulimin e qytetarëve për t'u vaksinuar

02:59
871

Kriza energjetike do të zgjasë deri në muajin qershor të vitit të ardhshëm

02:16
872

Tragjedia, 45 viktimat mbërrijnë pasnesër

02:31
873

Kriza energjetike do të zgjasë deri në muajin qershor të vitit të ardhshëm

02:27
874

Alarmet e rreme për bomba, MPB -ja nuk jep detaje

02:18
875

Vendimi për qeset e plastikës, i gjenë të pa përgatitura të gjitha bizneset

03:35
876

Ndarja e resorëve në takimin Zaev-Gashi – Ja çka kërkon Alternativa

01:01
877

Kovaçevski dhe Remenski, kandidatë për kryetar të LSDM-së

02:03
878

Gjykata Kushtetuese nuk përfill shqipen dhe nuk respekton përfaqësimin e drejtë

02:39
879

Kontrollet e shtuara mbi autobusët shkaktojnë rrëmuja në trafik

02:44
880

Uji në Strugë edhe më tej i turbullt, Komuna fajëson hidrocentralet e vogla

02:11
881

Ekspertiza: “Viktimat u shkaktuan nga zjarri - jo nga goditja”

02:47
882

Komunës së Tetovës i bllokohet llogaria, ky është shkaku

02:02
883

Më 9 dhjetor mblidhet Kuvendi, një sërë ligjesh në rend dite

01:47
884

Nesër hyn në fuqi ndalesa për shitjen e qeseve të plastikës

01:13
885

Shkolla në Jabollçishtë të Çashkës mund të mbetet pa mësimdhënës

01:52
886

Ndarja e kulaçit qeveritar do të diskutohet në takimin e radhës Zaev-Gashi

01:28
887

Takimi Zaev-Gashi përfundon me marrëveshje parimore

01:34
888

Autostrada Shkup-Bllacë – Banorët kundërshtojnë çmimin për pronat e tyre, paralajmërojnë bllokim

02:49
889

Varianti ri “Omicron” po vjen nga Afrika, vendi ynë pa masa të reja!

02:35
890

ODA Ekonomike kërkon masa më të rrepta për vaksinimin masiv

02:00
891

“Nuk kam fjetur, vjen erë e keqe” – 30 shtëpi në Strugë janë përmbytur pasi shiu...

02:17
892

Fati i koalicionit ASH-AAA varet nga vendimi i Gashit

01:51
893

Mickoski: LSDM ja të zbuloj emrin e deputetit të 61 të

01:33
894

BDI: Zhvillimet brenda LSDM së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

02:08
895

Ekspertët: Mungesa e kontrolleve të shpeshta të automjeteve çon në aksidente fatale

02:07
896

Me një sërë sëmundjesh dhe pa pension, Fondi pretendon se nuk posedon dokumente

02:39
897

Eurodeputeti Kyçyk flet për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

01:39
898

Vazhdojnë bisedimet për zgjerimin e shumicës, Grubi Alternativa e mirëseardhur në qeveri

01:56
899

Dy persona të cilët i mbijetuan tragjedisë së rëndë në Bullgari mbërritën në Shkup

01:57
900

Më 12 dhjetor LSDM ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

01:57
901

OJQ të reagojnë ndaj qëndrimit të Pecakovit rreth plazheve të Ohrit

02:07
902

Autobusi i tragjedisë ka kaluar 113 herë kufirin me licencë të rreme

02:02
903

Prokuroria e Maqedonisë nuk do të përfshihet në hetimet e aksidentit

02:19
904

Flet për Alsat i mbijetuari i aksidentit tragjik, Orhan Aliti

00:45
905

Vaksinimi i administratës, Qeveria i kërkon KSI-së analiza shtesë

02:13
906

Prokurorët bullgar lëshojnë prokurorinë

01:03
907

Reshjet e borës në Kodrën e Diellit

00:33
908

“Besa Trans”, Prokuroria në vend ende s’ka hapur procedurë

05:59
909

Familjarët e viktimave presin për ngushëllime

08:53
910

Përgjegjësia për problemin me licencat e autobusit përfundon me doganierët e pezulluar

02:18
911

Kompanitë janë duke bërë përllogaritjet e rritjes së çmimit të energjisë elektrike

01:55
912

Dëshmia ekskluzive e djalit të shoferit që humbi jetën në tragjedinë e Bullgarisë

03:19
913

TRAGJEDIA, DYSHIME PËR GABIM NJERËZORSARAFOV: SHKAKU I ZJARRIT, GODITJA NË TROTUAR

06:37
914

Ekskluzive: Flet për Alsat djali i shoferit të autobusit që u aksidentua në Bullgari

00:27
915

Partitë politike nga dita e nesërme do të rikthejnë aktivitetet politike

01:40
916

Policia ka shtuar kontrollet në transportim publik pas tragjedisë në Bullgari

01:26
917

Tri ditë nga aksidenti tragjik – Këto janë pamjet nga autostrada “Struma”

00:27
918

Universiteti i Tetovës humbi asistenten në tragjedinë e Bullgarisë

01:06
919

Tetovarët humbën 5 bashkëqytetarë të tyre në tragjedinë në Bullgari

03:55
920

5 nga viktimat e tragjedisë ishin nga Hasabegu

05:18
921

Familjet e viktimave hapin dyert për ngushëllime

05:14
922

Vijon identifikimi i viktimave të aksidentit tragjik, të lënduarit në gjendje të qëndrueshme

09:40
923

17-vjeçarja flet për Alsat – Tregon momentin e tmerrshëm kur provoi të dalë nga autobusi

00:35
924

Osmani: Pas procesit të identifikimit do të bëhet transportimi i viktimave

00:36
925

Spasovski bën bilancin e tragjedisë

00:49
926

Flasin të afërmit e viktimave të tragjedisë

03:34
927

Ekskluzive: Flasin të mbijetuarit e aksidentit

03:50
928

Besa Trans: Po bashkëpunojmë me organet bullgare

01:59
929

Ditë zie në Sllupçan, 23-vjeçari njëri nga viktimat e tragjedisë në Bullgari

01:46
930

Tragjedia në Bullgari, 5 viktima nga Tetova

03:43
931

Agjencia nuk prononcohet për tragjedinë, familjarët kërkojnë më shumë informacione

06:05
932

Aksidenti në Bullgari, shuhet familja 8 anëtareshe Jahi

07:28
933

Dyert e “Besa Trans” të mbyllura, familjarët informohen nga mediat

06:20
934

Familjarët të tmerruar për humbjet, në mesin e viktimave janë dhe 5 nxënës

08:53
935

Qarkorja ku ka ndodhur aksidenti tragjik është e shënuar në mënyrë joadekuate

01:42
936

Krejt çka dihet deri tani nga tragjedia me 45 viktima

01:18
937

COVID-19, Qeveria do të vendosë nesër për kufizimet

02:21
938

VMRO-DPMNE: Alternativa ka dy opsione

00:26
939

Javën e ardhshme pritet të mbërrijë fatura milionëshe e rrymës

01:30
940

113 vjetori i Kongresit të Manastirit - Shumë pengesa për zbatimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve

01:39
941

Filipçe sonte takohet me përfaqësuesit e Sindikatave, ja kur pritet të hyjnë në fuqi masat e reja

01:56
942

Ngritja dhe "rënia" e Zoran Zaevit

03:16
943

Alternativa nesër vendosë për Qeverinë – Zejdi: Kusht rastet e montuara politike

02:57
944

Kryetari i sapozgjedhur i Ohrit, Pecakov, kërkon mënyrë për t'i dhënë sërish në koncesion plazhet...

02:10
945

A do të mjaftojnë 65 milionë eurot për përballimin e krizës energjetike?

02:04
946

Policia Financiare hynë në Komunën e Tetovës – Reagon Kasami

01:54
947

Konstituohet Këshilli i ri i Komunës së Ohrit, Useini nuk jep dorëheqje

01:49
948

Pendarovski thotë se është e vështirë arritja e marrëveshjes me Bullgarinë deri në dhjetor.

02:25
949

REFUZOHEN ANKESAT E OPOZITËS PËR DIBRËN

02:10
950

Mickoski: Ngrohja do të rritet për dy herë e gjysmë

02:04
951

KSHZ, hapet materiali zgjedhor për disa vendvotime në Dibër

01:12
952

Analizë: 65 % e qytetarëve nuk i besojnë më gjyqësorit

01:50
953

Pas takimit me Rexhepin, Zaev nesër pritet ta takojë Gashin

01:45
954

Sektori i turizmit kërkon ndihmë nga Qeveria

01:46
955

Dënimet e ulëta, shkak për rritjen e aksidenteve në trafik

02:12
956

Banorët e Straçincës me dekada ankohen për problemet me ujin e pijshëm dhe kanalizimet

01:48
957

10 persona që ishin natën kritike në spitalin e Tetovës, janë paraqitur për dëshmi

01:59
958

Konstituohet Këshilli i Komunës së Tetovës

02:09
959

Buxheti 2022: 615 milionë euro për investimet kapitale

01:34
960

Çfarë do të ndodhë më 14 dhjetor? – Osmani optimist, Pendarovski pesimist për negociata

02:03
961

Mickoski insiston në zgjedhje të shpejta, Zaev kundërshton: S’ka zgjedhje deri në vitin 2024

01:45
962

Ku mbeti opozita? – Alternativa pritet ta thotë fjalën e fundit

02:43
963

Trajko Sllaveski nga VMRO-ja zgjidhet kryetar i Këshillit të Qytetit të Shkupit

02:13
964

Carovska: Mësimi vijon me prezencë fizike

00:37
965

Antikorrupsioni kërkon shfuqizimin e balncerit

00:39
966

Ministrat e LSDM-së nuk i tremben rikonstruimit të Qeverisë, do ta respektojnë vendimin e mandatarit

02:38
967

“Ankesat për Dibrën mund të sjellin ndryshime të rezultatit”

02:12
968

Taktizimi i EMV-së për çmimin e rrymës, e bën të pasigurt situatën me energjinë

01:54
969

Thuhet se janë asgjësuar 20 mijë doza vaksinash

03:03
970

KSI-ja propozon shtrëngimin e masave për të pavaksinuarit

02:08
971

“Buxheti 2022”, ja sa milion euro planifikohen për makina dhe orendi

02:07
972

Zbulohen gërryes ilegalë të kriptovalutave në Shkup

01:25
973

Antikorrupsioni: Ish-ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, të ndiqet penalisht

01:00
974

Drejtësia në vend po funksionon me standarde të dyfishta, akuzon ASH-ja

02:03
975

“Është ambicioze që me buxhetin për vitin 2022 të ketë 615 milionë euro investime kapitale”

02:44
976

Kasami ka besim te dy deputetët e tjerë të partisë

02:15
977

Ohër, s’ka zgjidhje për mungesën e pediatërve

02:07
978

Bllokohet zgjedhja e gjykatësve, ky është shkaku

02:51
979

Interesimi i ulët për vaksinim, shumë vaksina në prag të skadimit

02:45
980

EMV, pa ofertë për shitjen e energjisë elektrike

02:16
981

Kasami ndërpret kontratat në vepër, kërkon mjetet të kthehen në buxhetin e komunës

02:08
982

“Shumica parlamentare”, Zaevi zhvillon bisedë telefonike me Gashin

01:34
983

Buxheti për vitin 2022 hyn në procedurë parlamentare

02:20
984

Për të hyrë në kafene, restorante dhe qendra tregtare, nga sot do të kërkohet dëshmi për dy doza

02:25
985

Vonesa të reja në ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë

02:00
986

Hekuran Duka fitoi Dibrën, ASH-ja shqyrton mundësinë e ankesave

01:19
987

Rikthehet problemi me ndotjen e ajrit

03:53
988

Pas raundit të dytë të zgjedhjeve lokale të djeshme në Dibër, fitoi Hekuran Duka nga BDI

03:50
989

I dënuari në rastin “Reket”, Zoran Milevski Kiçeec, nuk do të lirohet para kohe nga burgu

02:12
990

Pasi zhdukjes në mënyrë misterioze për 4 ditë me radhë, Kastriot Rexhepi doli para mediave

02:15
991

Nga nesër në kafene vetëm me dy doza të vaksine

02:35
992

Në Dibër po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale, votimi rrjedh i qetë

02:18
993

Shumë parcela toke, me kufij të lëvizur

03:29
994

Puna e bletarëve, gjithnjë e më e vështirë

03:21
995

Nxënësit kërkojnë heqjen e maskave në shkolla

02:39
996

Maqedonia për tre vjet do të mbetet pa piroteknikë

02:11
997

Spitalet mund të mbeten pa specialistë

03:06
998

VMRO: Hetim i turpshëm për zjarrin në Tetovë

00:34
999

Interesim i lartë për vaksinën kundër gripit stinor

02:32
1000

Tetovë, ngec imunizimi kundër Covid-19

02:10
1001

Nëpër parqe mungojnë tualetet publike, qytetarët gjejnë alternativa

01:54
1002

Hetim financiar për parcelat e votlaikëve

01:50
1003

LSDM-ja kërkon dorëheqjen e Mickovskit, VMRO-ja të Zaevit

01:31
1004

Rasti “Reket” – Kjo është dita kur do të merret vendimi nëse Kiçeec do të dalë nga burgu

02:00
1005

Filipçe jep detajet e fundit, flet për masat dhe vaksinimin

02:51
1006

Ohër-Strugë, hotelet para një krize të re

01:35
1007

ASH: Çdo shtet ka mafien e vet, në Maqedoni shteti është vet mafia

08:55
1008

Ku ishte Kastriot Rexhepi, dalin detajet të reja nga ‘zhdukja e tij’

02:28
1009

Transporti Publik në Tetovë, funksion jashtë normave ligjore

02:54
1010

Shteti duhet të blejë energji elektrike shtesë në dhjetor, ja sa do t’i kushtojë

02:03
1011

Arianit Hoxha ka dhënë dorëheqjen nga posti i Ministrit të Bujqësisë

02:00
1012

Për shkak të çmimeve të larta, qytetarët blejnë gjithnjë e më pak.

01:48
1013

Pushteti dhe opozita janë të gatshme të përdorin metoda demokratike për të mbajtur pushtetin

01:58
1014

Drama e një dite më parë në Kuvend u mbyll pa debat për besimin e Qeverisë

02:19
1015

Personat që vuajnë nga diabeti kanë nevojë për terapi të vazhdueshme

01:48
1016

Rexhepi: Do të sqarohem pasi të kalojnë kërcënimet

01:16
1017

Shumë prindër kanë refuzuar që fëmijët e tyre të testohen në shkollë

02:02
1018

Gjysmë milion dollarë amerikanë të falsifikuar janë hedhur në qarkullim në tregun e Maqedonisë

02:13
1019

Kasami për Rexhepin: Ai pa vullnet e ka këtë qëndrim

00:57
1020

Mickovski flet pas vendimit të Rexhepit

00:30
1021

Gashi: Alternativa nuk do të mbështes as një mandatar i cili ka mbështetjen e “të Majtës”

02:49
1022

Xhaferi pranon njoftimin për tërheqjen e firmave

01:47
1023

A do ta mbajë Arsovska premtimin për transport publik falas – Ja çfarë thonë qytetarët

02:11
1024

Prokuroria nuk konstaton parregullsi në raportet për ndërtimin e spitaleve modulare

02:17
1025

Prokuroria e Shkupit, 7 muaj pa udhëheqës

01:45
1026

Kriza energjetike, 65 milion euro për MEPSO-n dhe Elektranat

02:16
1027

Si do ta trajtojë Kuvendi ndryshimin e nismës për rrëzimin e Qeverisë?

01:58
1028

Guvernatorja e Bankës Popullore, tregon se a do të ketë devalvim të denarit

02:04
1029

“Levica” tërhoqi firmat nga nisma për rrëzimin e Qeverisë

01:02
1030

Ministri i Shëndetësisë Filipçe më në fund u bë i gjallë...

03:05
1031

Këshilli i përgjithshëm i LSDM së nuk pranoi dorëheqjet e Zaevit

02:43
1032

LSDM-ja mbledh organet e partisë, në fokus situata politike

01:11
1033

Mblidhet Këshilli Ekzekutiv i LSDM-së

03:27
1034

Alsat mëson se nga Vitit i Ri do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike për amvisëritë...

02:10
1035

Besa është e vendosur të votojë për rrëzimin e Qeverisë për të hequr pushtetin nga duart e BDI-së

02:04
1036

Alternativa vazhdon debatet e brendshme lidhur me qëndrimin e saj ndaj nismës së VMRO-së për...

02:04
1037

Qytetarët ankohen për rritjen e çmimit të ilaçeve

03:16
1038

Qendrat për kovid kanë filluar të mbushen sërish.

02:10
1039

Banka Popullore i konfirmoi shtrenjtimet. Norma e inflacionit është rishikuar nga 2.2% në 3.1%deri..

01:33
1040

Iniciativa më Mirë për Tetovën Pa përgjegjësi nuk ka qetësi!

00:35
1041

Filipçe prej një muaji nuk bëhet i “gjallë” në publik, pandemia në harresë

03:03
1042

Shkollat me probleme të shumta, Carovska “zhduket”

01:54
1043

Kur opozita priste që kryeministri të deponojë në Kuvend dorëheqjen, Zoran Zaev...

01:40
1044

Kur opozita priste që kryeministri të deponojë në Kuvend dorëheqjen, Zoran Zaev nga facebooku...

01:40
1045

Prishja e të gjitha objekteve të tjera pranë bregut të Ohrit...

01:58
1046

Udhëheqësit e kompanive energjetike duhet të marrin përgjegjësi personale për krizën

02:10
1047

Opozita dorëzoi në Kuvend nismën për votëbesimin e Qeverisë

02:21
1048

Skender Rexhepi Zejd: Nënshkrimi im, jo bashkë me Levicën

03:45
1049

Mickoski tregon deri kur ka afat Zaevi për dorëzimin e dorëheqjes

01:25
1050

Kthehet interesimi për drutë, qytetarët ankohen për çmimin e lartë

02:48
1051

Për shtatë muaj çmimet janë rritur thuajse në të gjitha produktet ushqimore

01:45
1052

Qytetarët: Struga, qytet i bastoreve

02:08
1053

Zgjidhje e përkohshme për transportin e vetëm 200 nxënësve nga Vizbegu

02:33
1054

Kirurgjia plastike, qytetarët ankohen për pritje të gjata

02:32
1055

LSDM: Mickoskit i intereson vetëm pushteti

02:07
1056

Analistët për situatën e re politike fajësojnë Zaevin

02:22
1057

Mickoski i jep dy ditë afat Zaevit: Nëse nuk dorëhiqet e rrëzojmë

02:37
1058

Analistët për situatën e re politike fajësojnë Zaevin

02:22
1059

LSDM: Mickoskit i intereson vetëm pushteti

02:07
1060

Kirurgjia plastike, qytetarët ankohen për pritje të gjata

02:32
1061

Zgjidhje e përkohshme për transportin e vetëm 200 nxënësve nga Vizbegu

02:33
1062

Për shtatë muaj çmimet janë rritur thuajse në të gjitha produktet ushqimore

01:45
1063

Gjendje alarmante në rajonin e Ohrit dhe Strugës, reparti i urologjisë ndërpret punën

01:35
1064

Ekspozitë, “Nga rrënojat në ringjallje moderniste”

01:44
1065

“Shumica e re parlamentare”, mosbesimi i qeverisë apo zgjedhje të reja

01:32
1066

Shumë shkolla s’kanë kushte për digjitalizim

01:52
1067

Arianit Hoxha do të dorëhiqet nga posti i Ministrit të Bujqësisë

02:27
1068

Arrestim për përfaqësim të rremë për një "Reket" të ri

01:44
1069

VMRO-DPMNE-ja ka nisur mbledhjen e firmave për shumicë të re

01:49
1070

Mijëra qytetarë kanë aplikuar për tu vaksinuar kundër gripit stinor, por MSH s’ka përgjigje konkrete

02:33
1071

Sadiku, kreu i komunës së vetme të fituar nga PDSH-ja, kaloi në radhët e Aleancës për Shqiptarët

01:26
1072

Mbërrin në Shkup njeriu i parë i Gjykatës Evropiane, Robert Spano

00:47
1073

Sela: Në fillim shumicë të re parlamentare, pastaj zgjedhje të parakohshme

00:39
1074

Shteti së shpejti do të formojë komision për t'u marrë me krizën energjetike

02:01
1075

Përplasje mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së për opsionin e zgjedhjeve të shpejta

02:05
1076

Filloi paraqitja, por nuk ka vaksina kundër gripit!

02:46
1077

Edhe katër ditë pas zgjedhjeve dhe paralajmërimit për dorëheqje, Zaevi nuk paraqitet në publik

02:20
1078

Skriningu nëpër shkolla, 6 raste me Covid-19

02:17
1079

Inspektorati i Mjedisit përballet me mungesë kuadri

02:05
1080

Përkundër interesimit të qytetarëve për vaksinën kundër gripit sezonal

02:46
1081

Nesër pritet të betohen deputetët e rinj të cilët do t’i zëvendësojnë paraardhësit e tyre...

02:20
1082

Revizioni i plotë i punës së deritanishme të Komunës, do të jetë detyra e parë e Bilall Kasamit

01:55
1083

Mickovski për energjinë elektrike: Qeveria nuk ka kurrfarë plani për t’u ballafaquar me këtë situatë

00:28
1084

Nesër shpallet gjendja e krizës energjetike, nga 1 janari mund të ketë rritje të çmimit

02:29
1085

“Asnjë fëmijë nuk do të mbetet pa kontrolluar”

01:54
1086

Ndërtimi i rrugëve, 100 milion euro për “Bechetel ENKA”

02:02
1087

Gjykata Civile do të vendosë nëse ka pasur apo jo shpifje nga nënkryetari i VMRO-DPMNE-së

01:46
1088

Zaev, konsultime me KSHZ-në dhe zgjedhje të parakohshme sa më shpejt që është e mundur

03:24
1089

Kreu i Alternativës Afrim Gashi mohon të ketë zhvilluar takim me kryeministrin Zaev

01:16
1090

Megjithëse paralajmëroi dorëheqjen menjëherë pas shpalljes së rezultatit zgjedhor

01:35
1091

Shënon rritje numri i rasteve pozitive me kovid-19. I lartë mbetet edhe numri i vdekjeve.

02:24
1092

ASH: Qeveria e re do të jetë pa LSDM-në dhe BDI-në

02:21
1093

Ngec hetimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës

01:38
1094

Çdo ditë e më shumë shënon ulje vaksinimi i qytetarëve me dozën e parë të vaksinës anti covid

02:38
1095

Pjesa jugperëndimore e vendit po përballet me mungesë të mjekëve pediatër

01:47
1096

Dorëheqja e Zoran Zaevit mund të zvarritet deri në dhjetor.

01:43
1097

Partnerët e koalicionit i kërkojnë Zaevit të mbetet në krye të Qeverisë

01:49
1098

Ivo Rangeloviq rendit një sërë dështimesh për humbjen e LSDM-së në këto zgjedhje

02:33
1099

ODIHR: Gara ishte e padrejtë për partitë e vogla

00:45
1100

Mungesa e pediatërve: Spitali i Ohrit ka mbetur pa repartin e fëmijëve

01:44
1101

Partitë festuan fitoren e zgjedhjeve, por harruan masat antiCovid

01:58
1102

MPB-ja ka hapur hetim për 69 raste të agjitimit gjatë raundit të dytë zgjedhor

02:32
1103

Hekurudhat janë në grevë - Drejtori fshihet nga publiku

02:14
1104

Qeveria gjatë heshtjes zgjedhore miratoi Buxhetin për vitin e ardhshëm

01:49
1105

KSHZ-ja shpalli rezultatet e para zyrtare

00:33
1106

Zgjedhjet lokale ndryshuan hartën politike tek shqiptarët

02:02
1107

Dorëheqja e Zaevit s'ka arritur në Kuvend, VMRO DPMNE e quan dorëheqje vetëm në Facebook

02:42
1108

Pas përfundimit të votimeve është kryer dezinfektimi i shkollave

01:31
1109

Filluan kalkulimet politike për shumicë të re parlamentare

02:41
1110

7645 qytetarë kishin të drejtë vote sot

02:53
1111

KSHZ-ja me masa shtesë për një proces pa pengesa

02:01
1112

Mbi 1 400 të burgosur votojnë në 14 burgje

01:26
1113

Moti, katër stinë brenda një jave

01:25
1114

Vonon pastrimi i mbetjeve të rrezikshme nga ish-fabrika kimike OHIS

01:59
1115

Grosha e Tetovës gjendet me vështirësi në treg

02:07
1116

Kaos peshkimi në liqenin e Ohrit

02:00
1117

Ndryshimet e motit mbushin spitalin e fëmijëve "Kozle"

02:04
1118

Maqedonia nuk ka pranuar ndonjë kërkesë zyrtare nga pala greke

02:04
1119

Kanceri i gjirit mund të prekë një në tetë gra. Kontrollet e shpeshta janë të rëndësishme

03:09
1120

Që nga fillimi i pandemisë është shtuar interesimi i qytetarëve për mjaltë, është rritur edhe çmimi

01:44
1121

NË MESNATË FILLON HESHTJA ZGJEDHORE. ZGJEDHJET TË DIELËN, NË 44 KOMUNA

01:42
1122

Opozita në koalicion për Qytetin e Shkupit, LSDM: Beteja për nuk ka përfunduar ende!

01:38
1123

“East Gate Mall” hapet nesër, priten vizitorë nga Shqipëria, Kosova, Greqi dhe Serbia

00:29
1124

Në të gjithë Maqedoninë filluan “netët me ajër të ndotur”

01:24
1125

Pas 2 muaj nga fillimi i vitit të ri shkollor, nxënësit mësojnë ende me libra të dëmtuar

02:29
1126

Ngec imunizimi me dozën e parë të vaksinës antikovid.

02:49
1127

Ka vazhduar edhe sot përplasja mes LSDM-së dhe Kandidates për Qytetin e Shkupit lidhur me shtetësinë

01:45
1128

Opozita ka arritur marrëveshje për formimin e shumicës në Këshillin e Qytetit të Shkupit

01:03
1129

KSHZ: RRETHI I DYTË, PA PENGESAT E PARA DY JAVËVEDASHTEVSKI: 400 EKSPERTË TË IT-SË PËR PAJISJET

01:44
1130

Shkaqet e zjarrit në parkun e qytetit, të paqarta

02:12
1131

Qytetarët “pro” ashpërsimit të masave anti-Covid

01:41
1132

Kriza energjetike, “kthehen në jetë” termocentralet e vjetra në RMV

02:14
1133

Pas më shumë se një vit e gjysmë hapen diskotekat dhe klubet e natës

01:35
1134

ASH-ja akuzon Merkon për shpërdorim fondesh

02:04
1135

Gara për Kumanovën, në fokus investimet kapitale në vendbanimet shqiptare

01:27
1136

LSDM publikon “letërnjoftimin bullgar”, Arsovska: Do dëshmoj se s’kam shtetësi bullgare

01:49
1137

Fletëvotimet pa vulë s’do të konsiderohen si të vlefshme. Ky është vendimi i fundit i KSHZ-së

02:00
1138

Interesimi për vaksinën antikovid është ulur ndjeshëm në Tetovë

01:36
1139

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit në parkun e Shkupit

02:00
1140

VMRO: Zjarri i qëllimshëm, dëmtohen dokumente?

00:30
1141

Qeveria prezantoi planin ambicioz në ekonomi për 4 vitet e ardhshme

02:08
1142

KSHZ, Lloga kundër vendimit për fletët e pavlefshme

02:30
1143

Zaev: Pas zgjedhjeve lokale, shumica parlamentare do të zgjerohet

00:26
1144

Për një javë mbi 100 viktima nga koronavirusi, shumica të pavaksinuar

03:02
1145

Alternativa nuk do të mbështesë partitë që janë në pushtet për balotazhin e 31 tetorit

01:49
1146

"Çmimi i rrymës për qytetarët është i garantuar vetëm deri në Vitin e Ri"

02:28
1147

Garë e ngushtë për Qytetin e Shkupit, Shilegov e Arsovska vazhdojnë fushatën

01:39
1148

Vazhdon skriningu për Covid-19, testohen nxënësit e Bllacës

01:51
1149

Për një javë mbi 100 viktima nga koronavirusi, shumica të pavaksinuar

01:51
1150

KSHZ: Të vlefshme do të llogariten edhe fletëvotimet e pavulosura

02:04
1151

Arifi: Në fokus zhvillimi i infrastrukturës! Kasami: S'keni asnjë projekt të mirëfilltë

01:48
1152

Taravari paralajmëroi shumicë të re pas 31 tetorit

02:10
1153

Taravari: Shumicë e re parlamentare pas balotazhit të 31 tetorit

01:42
1154

Me nisjen e sezonit të ngrohjes fillojnë dhe problemet me ndotjen

01:57
1155

Hotelierët do të kërkojnë subvencionimin e pagës minimale për punëtorët

01:45
1156

Radhë të gjata për dozën e tretë të vaksinës

04:03
1157

VMRO-ja akuzon policinë se ndalon qëllimisht veturat zyrtare të saj për të ushtruar presion

02:32
1158

Epidemiologët vetëm me shtrëngimin e masave, mund të detyrojnë vaksinimin e të punësuarve

02:21
1159

RIVOTIM NË NJË VENDVOTIM NË DIBËR MË 31 TETORDALLIMI MES DY KANDIDATËVE, 285 VOTA

01:55
1160

Dy kandidatët Petre Shilegov e Danella Arsova kanë vazhduar fushatën me premtime për investime

01:49
1161

Komisioni Kundër Korrupsionit vlerëson se prokuroritë po veprojnë shumë ngadalë me rastet e tyre.

01:27
1162

VMRO akuzon “Në MPB ka bashkim kriminel”

02:30
1163

Rritet dukshëm interesimi për marrjen e dozës së tretë të vaksinës

02:18
1164

Pas 2 vaksinave, MSH Në izolim, vetëm pacientët pozitiv

02:09
1165

7 kilometra në këmbë për të arritur në shkollë

02:10
1166

Pas sezonit turistik, hotelet në bregun e Ohrit janë të zbrazët

01:30
1167

VMRO DPMNE, mbështetje kandidatëve anti-qeveri

00:39
1168

Zaev: Në rrethin e dytë mbështesim BDI në

01:57
1169

Virusi Corona “shkel” gripin stinor! Imunologët preferojnë vaksinim të dyfishtë

02:37
1170

Shkallë e lartë e vdekshmërisë në punë, mbi 3 për qind

01:53
1171

Kontrollet e limituara shkaktojnë rrëmujë repartin e neurologjisë!

03:05
1172

Interesim i ulët për vaksinim në Tetovë, nga 100 deri në 150 persona në ditë

01:58
1173

Ka filluar sezoni i ajrit të ndotur në Maqedoni

01:12
1174

KSHZ-ja hodhi poshtë të gjitha ankesat e partive

02:24
1175

Këshilltarët komunalë duhet të presin përfundimin e afatit ligjor për të marrë certifikatat

01:19
1176

TEC-i i Manastirit mbetet pa qymyr

01:45
1177

Ekspertët: Reformat në gjyqësor, të padukshme

01:49
1178

Banka Botërore rekomandon taksë karboni

02:05
1179

TEC-i i Manastirit mbetet pa qymyr

01:47
1180

KE: Më shumë angazhim për mjedisin jetësor

02:03
1181

Takimi Sela-Mickoski, punohet për shumicë të re parlamentare

01:18
1182

Zgjedhjet lokale, pritet pranim-dorëzimi i mandateve

01:44
1183

Vazhdon beteja për Shkupin! Shilegov dhe Arsovska me akuza të ndërsjella

01:58
1184

Policia ndalon transport ndërkombëtarë të drogës, arrestohet shkupjani

01:22
1185

Objektet e reja në plazhin e Ohrit do të ndërtohen me materiale ekologjike

01:49
1186

Raporti i KE-së: Të vazhdojnë masat për shpëtimin e ekonomisë

01:30
1187

Raporti i KE-së: Progres i kufizuar në zbatimin e reformave

02:51
1188

Partnerët qeveritarë: Shumica parlamentare është stabile

02:37
1189

Antikorrupsioni hedh poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së për shqyrtimin e ligjshmërisë së marrëveshjeve

01:37
1190

Gjykata Civile ka dëmshpërblyer minimalisht të dënuarit në arrati për rastin “Sopoti”

01:10
1191

Vendimi i Aleancës për Shqiptarët për ta mbështetur Bilall Kasamin në rrethin e dytë zgjedhor është

01:26
1192

Ndërsa qeveria lehtësoi një pjesë të masave antikovid, mbajtja e maskës në shkolla...

02:46
1193

EKSPERTËT, RAPORTI NUK NDRYSHON SHUMË NGA VITI I KALUARJOVANOVSKI: DEMOKRACIA DUHET TË KONSOLIDOHET

01:42
1194

Sot ka nisur skriningu i 8,200 nxënës i cili ka për qëllim të detektoj raste me covid-19

02:07
1195

ASH-Besa, takim për bashkëpunim të mundshëm në raundin e dytë

03:04
1196

Nesër nis testimi i nxënësve për Koronavirus

01:30
1197

Raundi i dytë në Tetovë dhe Gostivar, takim mes Aleancës dhe Besës

01:55
1198

LSDM dhe VMRO kanë shënuar rënie të votave në zgjedhjet e fundit

02:34
1199

“Koalicionet”, Mickoski zgjati dorën për të gjitha partitë opozitare

01:33
1200

Nesër nis testimi i nxënësve për Koronavirus

01:32
1201

Simovski: Teprica e listës zgjedhore janë jashtë shtetit

01:34
1202

Raporti i KE-së: Maqedonia e Veriut ka shënuar progres vetëm në disa reforma

02:02
1203

Gara për Qytetin e Shkupit, kandidatët e skualifikuar nuk orientojnë votuesit

03:30
1204

Policia ndalon kreun e Kumanovës, Dimitrievski: Hakmarrje e Spasovskit!

01:56
1205

“Fingerprint”, KSHZ-ja kërkon listën e kompanive që i kanë importuar

03:10
1206

Zgjedhjet lokale, balotazh i “nxehtë” në komunat shqiptare

01:55
1207

Në zgjedhjet e djeshme lokale u votua edhe për këshillat e komunave dhe Qytetit të Shkupit

03:49
1208

A duhej të vazhdonte heshtja zgjedhore edhe pas orës 19

02:54
1209

Mickoski: Pushteti e humbi legjitimitetin

03:36
1210

Partitë Politike Thyen Protokollet Shëndetësore

01:50
1211

30 kryetarë komunash, që në rrethin e parë

01:44
1212

"Rinia na shkoi", banorët e Hasanbegut presin jetë më të mirë pas zgjedhjeve

05:01
1213

Kërçovë, aparate të reja janë dërguar në dy vendvotime

02:17
1214

Problemet me "fingerprint", OSBE-ODIHR: Mbajmë shënim

01:15
1215

Interesim i lartë për votim në Haraçinë, ja çfarë presin banorët nga kreu i ri i komunës

04:50
1216

Kapërcehet problemi me aparatet në Tetovë, banorët me shpresë për kushte më të mira pas zgjedhjeve

01:02
1217

Problemet teknike, dalje e ulët e votuesve në Gostivar

03:52
1218

Banorët e Likovës presin infrastrukturë më të mirë pas zgjedhjeve

00:30
1219

Çair-Butel/Pritet rritja e numrit të votuesve, pasi të tejkalohet pengesa me fingerprint

01:07
1220

Çair-Butel, pritet rritja e numrit të votuesve, pasi të tejkalohet pengesa me fingerprint

02:17
1221

Tetovë, në pesë vendvotime ka pasur probleme me votimin biometrik

01:28
1222

Zgjedhjet, me protokoll të posaçëm për mbrojtje nga Covid-19

01:31
1223

Maqedonia e Veriut voton për pushtetin e ri lokal

01:08
1224

Për herë të parë votim biometrik në RMV! Si funksionojnë aparatet për fingerprint?

02:41
1225

Kumanovë, procesi i votimit rrejdh pa probleme

02:42
1226

Probleme me fingerprint në Tetovë, qytetarët ankohen për pritje në vendvotime

02:27
1227

Pengesa në vendvotimin 2942 në Çair, nuk punon "fingërptin-i"

03:42
1228

A do të paguajnë qytetarët 15 denarë për një qese plastike

02:29
1229

Votuesit duhet të dezinfektojnë gishtin para përdorimit të finger-printit

02:22
1230

Vota për para-kërcënim me jetë, në prag të zgjedhjeve lokale

01:45
1231

Votimi në burgje, sipas protokolleve por pa aparate biometrike

01:17
1232

Reshjet e shiut të dobishme, por mund të vonojnë mbjelljen e grurit

01:43
1233

Rritet për 60 për qind blerja online në Maqedoninë e Veriut

02:36
1234

Ajvari dhe turshitë, luks për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

02:04
1235

Në Maqedoninë e Veriut ka mungesë të kuadrit profesional

01:35
1236

Votojnë të burgosurit dhe personat e sëmurë e të pafuqishëm, procesi zhvillohet pa pengesa

01:54
1237

Në shkollat e vendit janë bërë gati listat e nxënësve të cilët do të jenë pjesë e skriningut

02:10
1238

Hotelierët në Ohër dhe Strugë paralajmërojnë çmim më të shtrenjtë për 20 për qind.

01:26
1239

Mbi 70 për qind e vendvotimeve nuk janë të qasshme për personat me aftësi të kufizuar

01:58
1240

Kodra e Diellit po përgatitet për nisjen e sezonit turistik.Autoritetet thonë se gjithçka është gati

02:04
1241

Bislimovski: Shtrenjtimi i rrymës me 50% është spekulim, por shtrenjtim do të ketë

01:53
1242

Vdekja e alpinistëve, shpallet ditë zie në Radovish

02:04
1243

Gjykimi ndaj ish-ministres së Kulturës, Elizabeta Kançeska-Milevska, për të pestën herë nga fillimi

02:07
1244

Maqedonia e Veriut larg imunitetit kolektiv, ja çfarë thonë ekspertët

01:41
1245

Reshjet e dëborës mbuluan zonat malore të vendit. Në Kodrën e Diellit, në Mavrovë dhe Strazhë

01:20
1246

Kurti flet për aksionin në veri, tregon se kush e ka dhënë urdhrin

01:29
1247

Abazoviç: Krimi i organizuar, gjenerator i gjerave negative në rajon

00:34
1248

Kurti: Përgjegjësi për gjakderdhjen dhe spastrimin etnik në vitet e 90-ta

01:08
1249

Qytetarët të përgatiten për shtrenjtimin e radhës së energjisë elektrike

02:32
1250

Nga muaji janar ka pasur rritje të vazhdueshme të çmimeve

01:31
1251

SASHK, vërejte të shumta për konceptin e ri arsimor

01:34
1252

Zgjedhje lokale, do të votojnë mbi 400 persona në izolim

01:58
1253

Hetim për rastin “doktori fantom”!

02:14
1254

Radishan, Kadastra pranon defektet në matje

01:40
1255

500 ndërtime pa lejë në parkun nacional të Galiçicës

02:08
1256

Gjykata në Tetovë i liroi me kusht personat për dhunën në protestat për zjarrin në spitalin modular

01:38
1257

Ziadin Sela paralajmëron shumicë të re parlamentare pas zgjedhjeve lokale.

01:51
1258

Testimi i nxënësve për kovid-19 në shkolla do të nisë me një javë vonesë, pra javën e ardhshme

01:52
1259

Për shtëpinë e re të Gruevskit në stilin barok, janë paguar 60 mijë euro shërbime komunale

01:52
1260

Të shtënat ma kallash për 11 tetorin, MPB: Jemi në kërkim të dy autorëve

01:10
1261

Shkolla, rritet interesimi për drejtimet profesionale

00:27
1262

COVID-19, Cana: Situata edhe më tej mbetet alarmante

02:20
1263

Radishan, banorët depërtojnë në pronat e njëri-tjetrit për shkak të matjeve satelitore

02:25
1264

Rritja e çmimeve, qeveria nuk e ka ndërmend të ndërmarrë masa

02:14
1265

Anketë: Qytetarët nuk iu besojnë premtimeve të fushatës elektorale

01:58
1266

“20%”-shi në Kushtetutë do të ndryshohet dhe do të shkruhet “shqiptarë” dhe “gjuhë shqipe”

01:19
1267

Zaev: Alarmoi Edi Rama, po alarmoj edhe unë! Do të ketë krizë

00:19
1268

Maqedonia e Veriut larg imunitetit kolektiv ndaj Covid-19

01:49
1269

Keqpërdorimi i fëmijëve gjatë fushatës zgjedhore

02:09
1270

Maqedonia shënon sot 11 tetorin, ditën e fillimit të kryengritjes popullore kundër fashizmit

02:34
1271

Reshjet e vazhdueshme, s’ka rrezik nga përmbytjet

02:11
1272

Ekspertët gjerman të kriminalistikës ende pa raport përfundimtar

02:03
1273

Inflacioni mund të rritë kamatat e kredive

02:44
1274

Reshjet në Malësinë e Tetovës, banorët në frikë nga vërshimet

02:17
1275

Pajisjet për votim biometrik më 17 tetor tashmë janë në hapësira të sigurta

02:17
1276

Reparti i fëmijëve në spitalin e Ohrit punon vetëm dy janë në dispozicion për momentin

02:26
1277

Ministria dhe Sindikata me qëndrime të kundërta rreth zbatimit të konceptit të ri mësimor.

02:09
1278

Inflacioni këtë vit mund të arrijë deri në 5 për qind

02:17
1279

Pavarësisht paralajmërimeve për shtrenjtimin e energjisë elektrike, bie interesimi për ngrohje

02:30
1280

Antikorrupsioni hedh poshtë ankesat e partive “E Majta” dhe “LSDM” për kandidatët e pavarur

01:29
1281

Pas 14 muajsh, mbetet ende enigmë roli i prokurores Lejla Kadriut në Siniçan

02:09
1282

Qindra kërkesa për pajisje me shtetësi

01:36
1283

Ulet ndjeshëm numri i nxënësve në gjimnazet e Strugës

02:48
1284

Rritet numri i të prekurve nga kanceri i gjirit në vend

02:28
1285

Doza III, qytetarët me qëndrime të ndara

02:06
1286

Banorët e Vizbegut kërkojnë zgjidhje deri të martën për shkollën

01:40
1287

Rrymën e shtrenjtë të kompanive do ta paguajnë qytetarët

01:56
1288

Arrin dërgesa e fundit e aparateve për votim, javën e ardhshme fillon trajnimi intensiv

02:25
1289

Sekuestrohen 1 milion euro të falsifikuara në aeroportin e Shkupit, ndalohen dy kamerunez

01:58
1290

Shkollat e malësisë së Sharrit përballen me vështirësi të shumta

02:39
1291

Shkollat e malësisë së Sharrit përballen me vështirësi të shumta

02:39
1292

Zbrazen hotelet e Ohrit pas sezonit turistik

01:30
1293

Ndryshimi i temperaturave mbush spitalet

02:49
1294

Fatura të larta të energjisë elektrike pritet të vijnë në muajt në vijim

01:26
1295

Reshjet e parashikuara për ditët në vijim, nga QMK-ja thonë se janë gati për çdo situatë

01:37
1296

Milla Carovska merr notën "1" në gjuhën shqipe

02:22
1297

Kompanitë që abuzuan me ndihmat shtetërore nuk u dënuan

01:29
1298

Votim biometrik në RMV, për herë të parë më 17 tetor

02:32
1299

Një muaj nga tragjedia në Tetovë, ministrat “mbijetuan”

01:48
1300

Qullafkova: Të ndërpriten negociatat me bullgarinë

02:00
1301

Rashkovski akuzohet për pastrim parash dhe shpërdorim detyre

02:14
1302

Shkolla e munguar në Vizbeg, prindërit bllokojnë sërish rrugën

02:24
1303

S'ka përkthyes adekuat, ministrja kosovare detyrohet të flas anglisht në Shkup

02:09
1304

Ministria e Arsimit iu shpall luftë shitësve ilegale të librave digjitalë

01:58
1305

Vërtetim për pastërtinë penale do të merret vetëm në mënyrë digjitale

00:34
1306

Drejtorët e rinj të spitalit të Tetovës emërohen në nëntor

00:23
1307

Në mungesë të terminëve për shkak të koronavirusit, shumë pacientë që detyrohen të presin

02:16
1308

Qeveria do të presë të ketë rritje edhe më të larta të çmimeve, madje vetëm atëherë do të reagojë.

01:50
1309

Niveli i liqenit të Ohrit është vetëm 4 centimetra para kuotës minimale

01:41
1310

Banka Popullore do të rishikojë nivelin e inflacionit

01:42
1311

Filipçe hesht për dorëheqjet e drejtorëve Besimi dhe Etemi

01:55
1312

Vaksinimi i 76 për qind të punësuarve nëpër çerdhe ka bërë që gjendja nëpër këto të jetë stabile.

01:27
1313

Opozita kërkon seancë urgjente për të shkarkuar Filipçen e Hasanin

01:29
1314

"Urdhëro ti...jo urdhëro ti", Rama me sjellje tipike shqiptare në Slloveni

00:25
1315

Zaevi përfundimisht nuk pranon dorëheqjet e Filipçes dhe Hasanit

01:26
1316

Instituti hidrobiologjik në Ohër reagon tashmë disa ditë për uljen e nivelit të Drinit te Zi

01:32
1317

Opozita shqiptare këmbëngul për vazhdimin e afatit për regjistrimin e popullsisë

02:07
1318

Fushata zgjedhore dhe respektimi i masave antiCovid

00:31
1319

320 ndërtesa të lidhura me BEG nuk do të marrin ngrohje qendrore

01:49
1320

Fushata zgjedhore, mbi 20 shkelje të Kodit Zgjedhor

01:59
1321

Qytetarët në hall, pandemia vështirëson kontrollet rutinë të zemrës

03:16
1322

Shkolla Fillore “7 Marsi” rrezikon të mbetet pa ngrohje

02:51
1323

Varhelji në Shkup, takon kryeministrin Zaev

02:44
1324

Nesër përfundon regjistrimi i popullsisë, Enti i pavendosur për zgjatjen e afatit

03:02
1325

Pa ndihmën shtetërore, shumica e komunave do të falimentonin

01:26
1326

Organizatori i protestës për drejtësi rreth zjarrit në spitalin modular të Tetovës

01:34
1327

Fushata zgjedhore dhe respektimi i masave antiCovid

00:31
1328

Agjencia për Mbrojtjen e të drejtës për Qasje të lirë në informacionet me karakter publik

02:00
1329

Nëse regjistruesit në terren nuk arrijnë të shkojnë derë më derë deri të enjten

01:30
1330

Në ditën e parë të fushatës zgjedhore, në KSHZ kanë arritur edhe 980 pako aparate për gjurmë

01:07
1331

STAFI KIRURGJIK I “8 SHTATORIT” NUK PROTESTOI!

02:47
1332

Hetimi për tragjedinë në spitalin e Tetovës vendnumëron.

02:31
1333

Presidenti aktual dhe ata të mëparshëm kritikuan zhvillimin e vendit ndër vite.

02:26
1334

Zulueta: Monitorojmë në tërësi procesin zgjedhorë në RMV

04:35
1335

Ekspertët: Situata në Kosovë, rrezik edhe për rajonin

01:48
1336

Nesër nis fushata elektorale për krerët e 80 komunave

01:28
1337

Tetovë, kafenetë dhe restorantet respektojnë masat anti-Covid

02:26
1338

6 muaj pritje për termin, qytetarët ankohen për kontrollet mjekësore

02:18
1339

Digjitalizimi i gjyqësorit/Si do të eliminohet rreziku për ikje të paraburgosurve?

02:04
1340

Regjistrimi i diasporës së RMV-së, prin Gjermania dhe Zvicra

01:39
1341

Ndërtimi i shkollës në Idrizovë, premtim i çdo fushate zgjedhore

02:10
1342

"Ndërkombëtarët mos të mbyllin sytë para nxitjeve nga regjimi autokrat në Serbi"

02:51
1343

Shkupi dhe Sofja, në komunikim pa zgjidhje

02:49
1344

S’ka zgjidhje për deponitë ilegale në Strugë dhe Ohër

01:47
1345

Tetovë, rritet interesimi i të rinjve për vaksinim kundër Covid-19

01:58
1346

Tragjedia në Tetovë, Zaev minon opozitën për Komisionin Anketues

01:55
1347

Pandemia në RMV/Qytetarët e teprojnë me antibiotikë, vitamina e minerale

02:46
1348

Kurti: Asnjë individ apo grup kriminal nuk mund të jetë më i fuqishëm se shteti

00:44
1349

Kurti: Serbia dëshiron të provokojë konflikt ndërkombëtarë

01:17
1350

Struganët edhe pse kanë ujë në çezmat e tyre, përsëri janë pa ujë.

01:44
1351

Epidemiologët: Doza e tretë e vaksinës kundër Covid-19, luks!

02:38
1352

Enti Shtetëror i Statistikave nga e shtuna do të hap pika të posaçme për regjistrim nëpër komuna

01:45
1353

Ministria e Brendshme nuk ndjen përgjegjësi për drogën e kapur në veturën zyrtare të këtij dikasteri

02:43
1354

Doza e tretë e vaksinës kundër koronavirusit do të nis të zbatohet nga fillimi i javës së ardhshme.

02:05
1355

Personat e shurdhër s’kanë qasje në institucionet e RMV-së

02:35
1356

Shehu e Lloga s’do ta firmosin Listën Zgjedhore

02:29
1357

Agjencite turistike mbesin pa ndihma shteterore

02:17
1358

Grabitësit e farmacisë në Çair të pakapshëm për policinë

02:25
1359

680 votues të Çuçer Sandevës votojnë në Butel, rrezikohet legjitimiteti në Qytetin e Shkupit

02:23
1360

Kodi Penal, ndryshimet në procedurë parlamentare

01:41
1361

Idrizovë, fëmijët detyrohen të mësojnë maqedonisht

02:51
1362

Tragjedia në Tetovë, “ping-pong” lojë për kompetencat

02:22
1363

Qytetarët ankohen për keqpërdorimin e parave të tyre nga autoritetet lokale për qëllime partiake

02:21
1364

Nxënësit e Medresesë kërkojnë akreditim për t’u regjistruar në universitete

01:36
1365

Zaev nuk komenton kërkesën për faljen e biznesmenit Sead Koçan

01:21
1366

Qeveria premton më shumë para për komunat deri në vitin 2024

02:18
1367

Regjistrimi, Zaev: Ligjet për të drejtat e shqiptarëve dhe bashkësive të tjera nuk do të ndryshohen

02:07
1368

Dita pa makina, çiklistët: Nuk ndjehemi të sigurt në komunikacion

02:09
1369

Zjarr në afërsi të Bibliotekës Universitare në Shkup

02:47
1370

Ligji për Obligacionet do të pësojë ndryshime

01:51
1371

BFI konfirmon: Objekti i Teatrit për Fëmijë është vakëf

02:26
1372

Pritet miratimi i dozës së tretë në RMV, për personat me imunitet të cenuar

01:59
1373

Comodita dhuroi dyshekë për Klinikën Kozle

00:39
1374

Qentë endacak shkaktojnë kokëçarje për banorët e Tetovës

01:14
1375

Paqartësi rreth Ligjit të Obligacioneve, ekspertët apelojnë për kujdes

01:39
1376

10 ditë deri në përfundim të regjistrimit

01:54
1377

Vazhdojnë punët për largimin e anijes nga Lumi Vardar

02:21
1378

Objekti i Teatrit për Fëmijë ka kaluar në pronësi të BFI-së

01:24
1379

Sëmundjet e rralla në Maqedoninë e Veriut, pritje të gjata për terapi

02:08
1380

Konfirmohen kandidaturat për zgjedhjet lokale

02:32
1381

Qeveria vlerëson se nuk ka hapësirë për shtrenjtimin e bukës

01:26
1382

Biznesmeni i njohur Sead Koçan kërkoi nga shteti të jetë i falur

02:20
1383

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit në spitalin modular të Tetovës

01:37
1384

Zaev: Dorëheqjet nuk i kthejnë në jetë viktimat nga zjarri

01:43
1385

Partitë zyrtarizuan listat e kandidatëve për kryetarë të Komunave

02:54
1386

Shtrenjtohen çmimet e produkteve, shpenzimet janë rritur për 3,6 për qind

02:01
1387

Komunikologët për letrën e Zaevit Relativizon përgjegjësinë e Filipçes

01:56
1388

VMRO DPMNE, nismë për shkarkimin e Filipçes dhe Hasanit

01:47
1389

Pushteti Spitalet modulare janë të sigurta

02:05
1390

Opozita shqiptare Zaev urgjentisht të konstatojë dorëheqjet e ofruara

02:05
1391

Pamje të reja amatore nga zjarri që shkrumboi spitalin modular në Tetovë

02:50
1392

Të lënduarit që i shpëtuan tragjedisë së zjarrit në Tetovë, janë në gjendje stabile

00:56
1393

Nxënësit dhe prindërit ankohen për gjendjen e librave shkollor

02:43
1394

Zjarri në Tetovë, gjendja e të lënduarve është stabile

02:01
1395

Pushteti as sot nuk zbulon cila kompani ka bërë mbikëqyrjen e punës në spitalet modulare

02:11
1396

Vazhdojnë hetimet në spitalin e djegur modularë në Tetovë

02:05
1397

Mbillen 14 pemë në sheshin e Tetovës, në nder të viktimave nga zjarri

00:15
1398

Regjistruesit sërish në terren, vazhdon procesi i regjistrimit

02:26
1399

Zaev: Vendimi për dorëheqjet, pas hetimeve

02:49
1400

Qytetarët Dorëheqjet janë të vonuara

03:19
1401

Dëshmitari: Në momentin e shpërthimit nuk kishte mjete për fikjen e zjarrit

01:42
1402

U jepet lamtumira e fundit viktimave të zjarrit në spitalin modular të Tetovës

01:12
1403

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe jep dorëheqjen

00:27
1404

Presidenti Pendarovski flet për përgjegjësinë për zjarrin në Tetovë

00:47
1405

Dyshime për sigurinë e spitaleve modulare

02:08
1406

Spitalet modulare të Strugës dhe Ohrit vazhdojnë të pranojnë pacientë me Covid

01:57
1407

Zgjedhjet lokale, edhe një ditë afat për kandidatët

02:31
1408

Shumë kontradikta rreth lejimit të familjarëve të të infektuarve nëpër spitale

03:52
1409

Prokuroria heton shkaqet e zjarrit tragjik në spitalin modular të Tetovës

01:43
1410

Për të katërtën ditë nuk po realizohet regjistrimi në disa vendbanime

01:53
1411

Dymbëdhjetë pacientët e shpëtuar janë në gjendje stabile

01:22
1412

Filipçe: Përgjegjësi, pas përfundimit të hetimit

14:03
1413

Filipçe: Përgjegjësi, pas përfundimit të hetimit

01:44
1414

Dëshmi nga shpëtimi i të lënduarve të mbijetuar

01:54
1415

"Kjo nuk është intervistë", Grubi shmang pyetjen për parkingjet ilegale në Tetovë

00:28
1416

Sa janë të sigurta 19 spitalet modulare? Drejtorët heshtin

01:41
1417

Zjarri në Tetovë/Pendarovski: Herët për përgjegjësi! Opozita kërkon llogari nga pushteti

02:16
1418

Ngushëllime dhe ndihmë nga vendet e rajonit dhe BE-së, për kapërcimin e pasojave

01:41
1419

Prej tri ditësh procesi i regjistrimit është i ndërprerë

01:46
1420

Shkaqet e zjarrit në spitalin modular të Tetovës, mbeten të paqarta

03:23
1421

Zjarri në Tetovë, tri ditë zie në të gjithë vendin

01:19
1422

Jo transparencë totale, asnjë sqarim për opinionin rreth ngjarjes tragjike në Tetovë

02:36
1423

Penadrovski: Hetim të shpejtë për zjarrin në Tetovë, të dëshmojmë se jemi shtet

01:38
1424

Parregullsi në ndërtimin e spitalit modular? Grubi ndërpret Besimin: Më lejoni të përgjigjem

02:45
1425

Hasani: Nuk është koha e dorëheqjeve, por e sfidave

00:23
1426

"Pikëllim e britma njerëzish", dëshmitarët flasin për tragjedinë në Tetovë

02:16
1427

Flasin dëshmitarët okularë, kjo tragjedi nuk mbahet mend

02:30
1428

LSDM-ja dhe 20 parti politike firmosën marrëveshje për zgjedhjet lokale

00:30
1429

ASH-ja miratoi kandidatët për kryetarë komunash në zgjedhjet e tetorit

00:52
1430

Edhe këtë vit shkollor nxënësit po ndjejnë mungesën e teksteve të reja shkollore

02:08
1431

Pavarësia, shqiptarët u anashkaluan nga vendimmarrja

02:55
1432

Maqedonia me dallime mes të varfërve dhe të pasurve, rekord në borxh publik

02:46
1433

Çmimi i bukës në disa nga furrat private shtrenjtohet për 5 denarë

02:13
1434

Për të dytën ditë me radhë në Tetovë nuk regjistrohet asnjë viktimë nga koronavirusi

02:01
1435

Presidenti Pendarovski dekoroi përbërjen e parë parlamentare

05:01
1436

30 vjetori i pavarësisë, qytetarët: Shteti ka ecur me hapa shumë të ngadaltë

02:52
1437

As 30 vjetori i pavarësisë nuk i bashkoi partitë politike pozitë-opozitë

01:34
1438

Prej dje pasdite regjistruesit janë tërhequr nga disa rajone

01:22
1439

Interesim i lartë për vaksinim në Tetovë, qytetarët ankohen për pritje të gjata

02:03
1440

Vazhdon regjistrimi i popullsisë, Selami apel qytetarëve që t’i hapin dyert për regjistruesit

02:01
1441

“Kovid-19”, Filipçe: Përmirësohet gjendja në rajonin e Pollogut

02:11
1442

Më shumë gjysma e banorëve të Sellcës, të infektuar me koronavirus

02:29
1443

Pa filluar fushata, partitë politike bëjnë fushatë

00:00
1444

Pa filluar fushata, partitë politike bëjnë fushatë

00:00
1445

Mos pranoni regjistruees pa legjitimacion, thonë nga ESHS

01:33
1446

Hidrocentralet “Boshkov most” e “Llukovo Pole”, shkojnë në histori

01:53
1447

"Më thonë shko fito 2.000 denarë", alarmante situata me fëmijët lypsarë në Strugë

01:44
1448

“Kjo është e përkohshme për të marr pikë politike”, banorët kritikojnë ambulancën modulare në Butel

01:45
1449

BDI prezantoi kandidatët për Gostivarin dhe Çairin, ASH-AAA nesër vendos për Tetovën

02:10
1450

Mbi 80% e të shtruarve në spitale, të pavaksinuar

01:52
1451

Nesër nis regjistrimi i popullsisë dhe amvisërive

02:23
1452

Interesim i ulët për kontrollimin e Listës Zgjedhore

02:28
1453

Së shpejti hapet pikë vaksinimi në Likovë

02:39
1454

Struga numëron turistët e fundit për këtë sezon

02:44
1455

Zjarret dëmtojnë bujqësinë në rajonin e Pollogut

02:54
1456

Në Maqedoninë e Veriut do të kontrollohet prejardhja e pasurisë

01:46
1457

Kaos në Bërnjarcë, prindërit e nxënësit bojkotojnë mësimin

03:18
1458

Të dielën nis regjistrimi i popullsisë, institucionet thonë se kanë bërë të gjitha përgatitjet

02:17
1459

Paralajmërohet aksion kundër shitësve ilegal në Bit Pazar

02:33
1460

Vdekshmëri e lartë nga Covid-19 në rajonet e pavaksinuara në Maqedoninë e Veriut

02:11
1461

Carovska: Të respektohen protokollet

01:52
1462

Rikthehen radhët para pikave të vaksinimit në Tetovë

02:31
1463

Zgjedhjet lokale, mbyllet afati i listave

00:00
1464

Nxënësit i gëzohen kthimit në shkollë

01:47
1465

Për transportuesit nuk nevojiten PCR teste

01:12
1466