YouTube video

VIDEO LAJME

1 / 3068 Video
1

Тренческа: Вработените во градинките кои штрајкуваа нема да земат целосни плати

02:03
2

Општина Тетово ја разреши директорката на гимназијата Теута Лала

01:24
3

Нова работна група за разгледување на планот за новиот Клинички центар

02:01
4

A kanë kursyer zyrtarët? – Muajin e ardhshëm dorëzojnë raportet financiare

01:46
5

Komuna e Tetovës ka shkarkuar drejtoreshën e gjimnazit Teuta Llallën

01:51
6

Heshtje totale në Ministrinë e Financave lidhur me shitjen publike të një prone të Alsat

02:15
7

Shkëndija, 2 deri 10 ndeshje pezullim të stadiumit!

01:29
8

Konstatohen keqpërdorime të shumta në Gjimnazin e Tetovës

01:49
9

Problemi me qentë endacak në Tetovë

03:27
10

Mbi gjysmë milioni e Maqedonisë, jetojnë në varfëri

01:31
11

Rasti me Alsatin, institucionet heshtin

02:33
12

Në Draçevë do të ngritet kryq 63.5 metra

02:33
13

Kasami paralajmëron risistemimin e të punësuarve në ndërmarrjen komunale publike

02:20
14

Rasti ‘ALSAT’, njoftohen ambasadat e huaja

02:30
15

Avokati i Shtetit shfajësohet për veprimin ndaj Alsatit, ‘topin’ e gjuan tek Ministria e Financave

01:49
16

Ministria e Financave heshtë mbi kërkesën Televizionit Alsat dhe kompanisë “VEVE Group

03:23
17

Orce Kamçev mund ta shtyjë burgimin

01:43
18

Panairi i Librit në Shkup, me shumë pak vizitorë

02:09
19

Apeli me vendim rigid ndaj Alsatit, dyshime mbi ndikime të mundshme politike

04:11
20

Liderët urojnë besimtarët për festën

02:08
21

Në festë, një pjesë e Haraçinës pa rrymë

03:13
22

Pak nxënës shqiptarë në “Kikish”

02:30
23

Viruset mbushin Pediatrinë

03:12
24

Mërgimtarët “shpëtimtarë” të turizmit

02:27
25

Qytetarët përgatiten për Bajram

02:07
26

1 Maji, s’ka festë si dikur

01:53
27

1 maji, protestë masive në Shkup

03:11
28

Gjithkund mungojnë prokurorë

02:32
29

Mbi 5 mijë ukrainas kanë hyrë në vend

01:58
30

Joveski: Rasti “Alfa” mund të shkojë në rigjykim?!

06:28
31

Vazhdojnë punimet në “Pere Toshev”

02:37
32

Mësimdhënësit nuk heqin dorë nga greva, thonë se oferta e qeverisë është nënçmuese

02:34
33

Tetovë/Pallati i Kulturës në gjendje të rëndë, ministria s’ka përgjigje

02:05
34

Kumanovë, Shtëpia e Shëndetit rrezikon mosfunksionimin

03:36
35

“Pagat”, paqartësi rreth dialogut mes Sindikatës së Arsimit dhe Qeverisë

01:30
36

Rruga që çon te Banja e Tetovës vazhdon të rrezikojë jetën e qytetarëve, kjo është arsyeja

02:25
37

Ohër – Tregtarët duan të punojnë edhe të dielave

01:31
38

Përdorimi i gjuhës shqipe, varësisht nga vullneti i drejtorëve – Ende nuk ka zbatim të ligjit

02:25
39

Pse në Maqedoninë e Veriut veturat harxhojnë më shumë se në BE

02:52
40

S’ka zgjidhje për mbeturinat në Pollogë, shtohen deponitë jolegale

02:37
41

Sektori automobilistik në krizë, çmimet e larta vështirësojnë punën

01:41
42

Shtrenjtohen materialet, në pikëpyetje realizimi i ndërtimeve

01:26
43

Studentët në polici për rastin “Besiana”, opozita Policia, presion ndaj studentëve

02:32
44

Besimi: Mësimdhënësit për pagë më të lartë, duhet të punojnë më shumë

02:02
45

Spitali i Ohrit në krizë, mezi mbulon shërbimet

01:49
46

Banorët e Drenocit s’kanë pikë uji, ndërsa faturat i paguajnë me rregull

02:03
47

Te Fabrika Treska do të ndërtohet, shteti zotëron 47% të tokës

02:08
48

ASH ja mbështet grevën Mësimdhënësit kërkojnë një të drejtë që e meritojnë

00:23
49

Vazhdon greva në arsim, sindikalistët nuk heqin dorë nga kërkesa për rritjen e pagave

01:49
50

Edhe përkundër presioneve vazhdon greva nëpër çerdhet e vendit

02:15
51

Vaji nga Serbia, mjafton për një muaj

02:02
52

Ujëra të zeza kanë filluar të rrjedhin në liqenin e Ohrit

01:15
53

Anti Korrupsioni: MASH ka dorëzuar dokumentin për djalin e Talat Xhaferit, por jo të plotë

01:44
54

Zjarri në Treska i qëllimshëm?

02:46
55

Në shenjë pakënaqësie, studentët e arteve të UT-së bojkotuan sot ligjëratat

01:56
56

Sindikata e Postës po e shqyrton propozimin e menaxhmentit për rritjen graduale të pagave

01:26
57

Qeveria vendosi t’u rekomandojë marketeve kufizimin e sasisë së vajit të gatimit

01:23
58

Qeveria vendosi t’u rekomandojë marketeve kufizimin e sasisë së vajit të gatimit

01:23
59

Grevat do të vazhdoj derisa punëtorët nuk marrin paga më ta larta

50:37
60

Nënvlerësimi i mësuesisë humb vullnetin e gjeneratave të reja

02:53
61

Protestojnë studentët e arteve të UT së, kërkojnë largimin e profesoreshës Besiana Mehmedi

02:49
62

Protestojnë studentët e arteve të UT së, kërkojnë largimin e profesoreshës Besiana Mehmedi

02:49
63

“Pagat në arsim”, SASHK u dhe Qeveria nisin bisedimet

09:33
64

Mësimdhënësit nuk tërhiqen, hyjnë në ditën e tretë të grevës

02:21
65

A e kanë humbur qytetarët besimin tek institucionet?

02:11
66

Vetëm vërejtje nga dekanati – Studentët paralajmërojnë bojkot dhe protesta kundër Besiana Mehmedi

03:09
67

Prokurorja Stefanova, kërkoi dënim maksimal me burg për ish kryeministrin Nikolla Gruevski

02:16
68

Sela kërkon veting të mirëfillt në sektorin e drejtësisë

02:30
69

“Greva”, njoftohet për presione ndaj të punësuarve në çerdhe

01:59
70

SASHK: Dita e parë e suksesshme – Shaqairi: Nuk është koha për grevë

03:00
71

“Do të çohem e të kap për fyti” – Nuk merren masa ndaj profesoreshës Besiana Mehmedi

02:39
72

3 vite burg për vozitësin që shkaktoi aksidentin ku humbi jetën 24-vjeçarja, reagojnë familjarët

02:08
73

Inspektorati i mjedisit ka realizuar 590 inspektime tre muajt e parë të këtij viti

01:25
74

3 vite burg për vozitësin që shkaktoi aksidentin ku humbi jetën 24-vjeçarja, reagojnë familjarët

02:08
75

“Do të çohem e të kap për fyti” – Nuk merren masa ndaj profesoreshës Besiana Mehmedi

02:39
76

SASHK: Dita e parë e suksesshme – Shaqairi: Nuk është koha për grevë

03:00
77

Balancuesi, avokati i popullit evidenton keqpërdorime

02:40
78

Në Gjykatën Penale është dënuar ish-ministri Mile Janakieski për rastin “Toplik”

01:52
79

SASHK-u nuk heq dorë nga kërkesa për rritje të pagave, greva e pashmangshme

01:52
80

Çmimet në treg po rriten dita-ditës, vaji për gatim ka arritur në 130 denarë

01:42
81

Nga janari dyfishim i çmimit të barnave!

02:07
82

Hapja e ambulancës – Banorët e Jazhincës në Tetovë kërcënojnë me protesta

03:03
83

I lënë në harresë për vite të tëra, pritet të nis rinovimi i sallës sportive “Partizani” në Karposh

02:34
84

Mësimëdhënësit pritet të nisin grevën, qytetarët i mbështesin

02:09
85

I pastrehu në Ohër që jeton në një varkë të përmbysur

02:09
86

Rrugët e Tetovës ‘mbushen’ me lypës

02:27
87

Nëse shteti i rritë pagat në kopshte dhe shkolla aq sa kërkojnë sindikatat, do të rritet inflacioni

01:34
88

Raportimi i Alsat/ Mbyllet rafineria ilegale në Kostërnik të Kumanovës

02:51
89

Në Strugë “luftë” mes Merkos dhe ish-shefit të Sektorit të Urbanizmit

01:52
90

Alsat në fshatrat që janë boshatisur – Regjistrimi nxori në sipërfaqe tkurrjen e popullsisë

02:31
91

Partitë shqiptare në opozitë, dyshimet për rezultatin e regjistrimit

01:41
92

Dogana konfirmon: “Base Oil”, ka importuar vaj të papërpunuar

02:11
93

Ish i dënuari për rastin Sopoti, flet ekskluzivisht për Alsat pas marrjes së nënshtetësisë

00:00
94

Pas dy viteve pritje operohet Fatmir Reçica, i dënuar në rastin “Lagja e Trimave”

02:06
95

Aksidenti i Durmo Tours “shkon” drejt një gjykimi të ri

02:13
96

“Një njësi zgjedhore” kalon filtrin e parë

02:34
97

Tragjedia në spitalin modular të Tetovës, familjarët kërkojnë zbardhjen e rastit

01:53
98

Qeveria ka tërhequr propozim-Ligjin për Evidencën Amë – Në Kuvend nuk u diskutua fare

02:04
99

Rritje e jashtëzakonshme e çmimit të banesave në Shkup, ja sa kushton një metër katror

01:35
100

A është paraqitur ndonjë polic shqiptar në konkursin e njësitit special “Tigri”?

01:19
101

Përsëritja e zgjedhjeve lokale në Qendër Zhupë

02:46
102

Papastërtiat në Tetovë, ankohen qytetarët

01:47
103

Rritja e pagave në Arsim – Shaqiri paralajmëron një takim të zgjeruar

01:40
104

Tre muaj nuk është mbajtur seancë për “Llaskarcën”

01:19
105

"Rruga e Kaçanikut" është e arnuar në çdo metër, nuk dihet ende kur nisin punimet

01:40
106

Kovaçevski solidarizohet me gazetarët

00:52
107

KSI-ja propozon heqjen e maskave për nxënësit e shkollave fillore

01:58
108

Ka vazhduar mbledhja e ndihmave për popullin e Ukrainës, nënshkruhet edhe një momerandum

01:45
109

Nga shtatori në çerdhe nuk do të përdoren ditarët e shtypur por vetëm ato elektronik

01:23
110

Ulja e çmimeve të produkteve ushqimore nuk duhet të pritet para fundit të javës tjetër

01:57
111

Zgjedhjet lokale në Zhupë dhe Mavrovë-Rostushë para një dështimi të ri

01:42
112

Koncepti i ri për arsimin fillor nuk do të tërhiqet nga ministri i ri Arsimit

02:29
113

Strugë: Gjashtë muaj pas zgjedhjeve lokale anëtarët e komisioneve ende nuk i kanë marrë paratë

01:27
114

Rritet intersimi për veshjet e nusërisë

02:09
115

Tunelet në rast të shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshëm, në gjendje katastrofale

03:25
116

Alpinistët urban kacavirren te “Mavrovka”

02:05
117

Transporti ndër urban pranë kolapsit!

01:54
118

Grupi “Dhoma Publike” krijuesit dhe administratorit u kushtoi katër vite burg

01:57
119

Çmimi i naftës në “Qiell” – Qytetarët lënë makinat

03:15
120

Nuredini: Shteti ka gaz të mjaftueshëm

00:44
121

Gjashtë muaj pas zjarrit në spitalin modular në Tetovë, ende nuk ka asnjë përgjegjësi

01:36
122

Nxënësit e shkollës Istigball në rrezik nga makinat

02:37
123

Këshilli nuk arriti t’i emërojë anëtarët e ri të Prokurorisë, kjo është arsyeja

01:28
124

Nëpër shitore, mbi 200 produkte çdo ditë ndryshojnë çmim.

01:43
125

Konflikti Rusi Ukrainë, ka shkaktuar zbrazjen e rafteve nëpër dyqane

02:56
126

Nga sot ka hyrë në fuqi masa e re për marzhën e kufizuar tregtare të produkteve

02:25
127

A e përdorin në komunikim të përditshëm qytetarët gjuhën standarde?

01:05
128

Ja kur do të mësohet se sa qytetarë kanë imunitet nga COVID-19

01:22
129

Qeveria nesër do ta kufizojë fitimin në tregti në 15 për qind, mëson Alsat

01:45
130

Nënshkruhet peticioni – Banorët e Tetovës duan më shumë hapësira të gjelbra

02:08
131

Anëtarët e Komisionit të Zgjedhjeve dhe Emërimeve kërkojnë që Xhaferi të thërret të martën mbledhje

01:42
132

Protesta para Qendrës Shtetërore për Provime

01:15
133

Deputetëve “iu bie yndyra në krye” – ushqimi në Bufen e Kuvendit, thuajse falë

03:00
134

Prokuroria e Velesit punon me më pak staf – Nuk ka prokurorë e as zyrtarë

02:23
135

Bëhet thirrje që nxënësit të orientohen në drejtimet profesionale

03:13
136

Autostrada Tetovë- Gostivar përbën rrezik të madh për vozitësit

01:56
137

Komuna e Tetovës, masa për vjeljen e tatimit – Flet Bilall Kasami

02:56
138

Pavarësisht çmimeve të ngrira të bukës, vajit dhe sheqerit, ato megjithatë po shtrenjtohen!

02:18
139

Qytetarët të revoltuar për shkak të çmimeve të larta të karburanteve

01:51
140

Shkollat ​​profesionale nuk kanë tekste përkatëse, ministri i Arsimit jep datën

01:29
141

Arrihet marrëveshje për formimin e grupeve të punës në mes mjekëve amë dhe MSH-së

01:33
142

Ministria e Administratës nuk e respekton ligjin për përdorimin e shqipes

01:53
143

“Mos u jepni para fëmijëve lypës, ato përfundojnë te shefat e tyre”

01:33
144

Tetovë| Tatimi në pronë - Gjysma e qytetarëve dhe 20% e bizneseve i janë shmangur pagesës

03:25
145

Opozita në koordinim për të larguar Qeverinë

02:41
146

Të martën protesta masive për hapjen e kazinos pranë çerdhes në Tetovë – Pushteti qendror heshtë

01:51
147

Struganët duhet të udhëtojnë deri në Ohër për testin PCR

01:53
148

Nesër fillon skriningu në shkolla, qëllimi është parandalimi i përhapjes së virusit te nxënësit

02:10
149

Për një vit çmimet e derivateve të naftës janë rritur për mbi 20 denarë për litër

01:40
150

Ngecjet për shtetësinë, Ahmeti nuk i din arsyet

02:30
151

Ligji për shtetësi, “shqiptarët akoma të rrezikshëm për shtetin”

01:39
152

Qeveria hesht për borxhet e komunave, Ivanovska: Mos mbledhja e tatimeve, shkelje e madhe

03:02
153

“Lidhja Ndërkombëtare”, Remenski nuk dëshmoi

01:51
154

“Shtetësia”, Kovaçevski takon kreun e ASK-së, Viktor Dimovski

01:50
155

Komuna e Haraçinës asnjëherë s’ka mbledhur tatime, kryetarët fajësojnë paraardhësit e tyre

02:52
156

VMRO-ja edhe një herë akuzoi kryeministrin Kovaçevski për mos gatishmëri për unitet kombëtar

01:26
157

Strugë/ Afër shkollës po ndërtohet fabrikë për përpunim të marihuanës

01:18
158

VMRO-ja kërkon pushteti ta ulë akcizën e derivateve të naftës

01:31
159

Ekspertët juridikë pajtohen me vendimin për lirimin e gruas nga Velesi që vrau partnerin e saj

01:40
160

Ministria e Financave hesht për hapjen e kazinos afër çerdhes në Tetovë – Prindërit paralajmërojnë..

02:26
161

KSI: Virusi përhapet me shpejtësi te nxënësit nga mosha 6-14 vjeçare

02:07
162

Georgievski dhe Sadiki, në shënjestër të Antikorrupsionit

02:15
163

Pagesat rrugore të RMV-së më të lartat në rajon e Evropë – 46 milionë euro për 1 vit

02:50
164

Pavlina Iloska lirohet nga akuza për vrasje

02:26
165

Komunat vonojnë pagesat për anëtarët e Këshillave Zgjedhor

02:59
166

Shtrenjtohen edhe biletat e autobusëve ndër-urban deri në 20 për qind

02:24
167

Tetovë, kazino në afërsi të çerdhes!

02:05
168

Gjysma e Shkupit dhe Velesit mbrëmë pa rrymë – Këto janë detajet se çka ka ndodhur

03:28
169

Deponitë ilegale rrezikojnë shëndetin e banorëve të Orllancës

03:21
170

Qeveria ndanë tender mbi 47 mijë euro për lule

02:32
171

Pushtet-Opozitë, akuza për bllokimin e Kuvendit

03:23
172

Nëpërmjet skriningut tentohet zbulimi i imuniteti kolektiv ndaj COVID-19

02:12
173

Pensionistët ankohen, pensionet nuk ua mbulojnë shpenzimet bazë mujore

02:38
174

Shpikjet elektrike të policit nga Tetova, makinë për ajvar dhe gështenja

02:50
175

Tre vite pas aksidentit në Laskarcë, familjet e viktimave presin drejtësi

03:03
176

Kuvendi, me nivel të ulën të debatit cilësor

02:12
177

Shumë shkolla ballafaqohen me mungesën e kuadrit në lëndët e Shkencave matematiko natyrore

02:10
178

Migrimi po e merr tatimin e vet, në të gjitha fshatrat e Strugës ka shtëpi të mbyllura

03:40
179

Mjekësia e punës me orar dhe kuadër të reduktuar për shkak të pandemisë

01:47
180

Ekspertët Pas pagës minimale, pason rritje graduale e pagave

02:24
181

Në Institutin e Radiologjisë, pritjet janë më të gjata se në Ambasada

02:55
182

Djegia e kontejnerëve rrezikon zonat urbane

01:54
183

Ohër, pushteti vendor dëshiron të legalizoj objektet e ndërtuara pa leje

02:14
184

“Titanik”, tetë të akuzuar pranojnë fajin

01:43
185

“Rusino-Pollog” rrezikon mbylljen, ky është shkaku

01:56
186

Në territorin e Shkupit filloi funksionimi i numrit “112”

02:15
187

Administratorët kërcënojnë me grevë të përgjithshme, kërkojnë rritjen e pagave

01:43
188

Radhë të gjatë e pritje me muaj e vjet për shërbime mjekësore në klinikën e hematologjisë në Shkup

02:22
189

Me katër muaj burg është dënuar profesori nga Struga

01:26
190

Të dielën 3 vite nga “Llaskarca”, rasti ngec

01:55
191

Aksident tek hyrja e Qendrës Klinike, shoferi kërkon ndihmë mjekësore

00:11
192

VMRO akuzon për keqpërdorime me Tenderin në Butel, LSDM-ja nuk komenton akuzat

02:01
193

Kovaçevski dhe Petkov realizojnë bisedë telefonike për aktet vandale tek varri i Goce Dellçev

01:45
194

Përveç në sferën e mjekësisë, mungesë kuadri kanë edhe shkollat në lëndët ekzakte

02:30
195

Thellohet problemi me mungesën e mjekëve specialistë

03:14
196

Vaksinimi, interesim i ulët për dozën e tretë

02:41
197

Qeveria dorëzon në Kuvend ndryshimet në Ligjin për përgjegjësinë civile

01:09
198

Sindikatat e arsimit dhe drejtësisë kërkojnë rritje graduale të pagave

02:22
199

Shtetësia, ASK-ja s’ka përgjigje për shkeljen e Ligjit

03:02
200

KSI-ja thirrje për vaksinim, me dozën e tretë janë vaksinuar vetëm 5% e qytetarëve

02:33
201

Dy shkolla të Shkupit nga e mërkura kalojnë në mësim online, ky është shkaku

01:43
202

Pas pagës minimale, duhet të rriten edhe pagat e tjera

01:57
203

Qeveria nuk kërkon përgjegjësi, madje justifikon ASK-në për shkeljet e Ligjit për Shtetësi

02:31
204

"I pushtetshmi" edhe pas një viti në procedurën e dëshmisë

01:54
205

Sektorin e turizmit s'e presin ditë të mira

01:52
206

Migrimi po e merr tatimin e vet, në të gjitha fshatrat e Strugës ka shtëpi të mbyllura

03:40
207

Mjekësia e punës me orar dhe kuadër të reduktuar për shkak të pandemisë

01:47
208

Ekspertët Pas pagës minimale, pason rritje graduale e pagave

02:24
209

Në Institutin e Radiologjisë, pritjet janë më të gjata se në Ambasada

02:55
210

Djegia e kontejnerëve rrezikon zonat urbane

01:54
211

Ohër, pushteti vendor dëshiron të legalizoj objektet e ndërtuara pa leje

02:14
212

“Titanik”, tetë të akuzuar pranojnë fajin

01:43
213

“Rusino-Pollog” rrezikon mbylljen, ky është shkaku

01:56
214

Në territorin e Shkupit filloi funksionimi i numrit “112”

02:15
215

Administratorët kërcënojnë me grevë të përgjithshme, kërkojnë rritjen e pagave

01:43
216

Radhë të gjatë e pritje me muaj e vjet për shërbime mjekësore në klinikën e hematologjisë në Shkup

02:22
217

Me katër muaj burg është dënuar profesori nga Struga

01:26
218

Të dielën 3 vite nga “Llaskarca”, rasti ngec

01:55
219

Aksident tek hyrja e Qendrës Klinike, shoferi kërkon ndihmë mjekësore

00:11
220

VMRO akuzon për keqpërdorime me Tenderin në Butel, LSDM-ja nuk komenton akuzat

02:01
221

Kovaçevski dhe Petkov realizojnë bisedë telefonike për aktet vandale tek varri i Goce Dellçev

01:45
222

Përveç në sferën e mjekësisë, mungesë kuadri kanë edhe shkollat në lëndët ekzakte

02:30
223

Thellohet problemi me mungesën e mjekëve specialistë

03:14
224

Vaksinimi, interesim i ulët për dozën e tretë

02:41
225

Qeveria dorëzon në Kuvend ndryshimet në Ligjin për përgjegjësinë civile

01:09
226

Sindikatat e arsimit dhe drejtësisë kërkojnë rritje graduale të pagave

02:22
227

Shtetësia, ASK-ja s’ka përgjigje për shkeljen e Ligjit

03:02
228

KSI-ja thirrje për vaksinim, me dozën e tretë janë vaksinuar vetëm 5% e qytetarëve

02:33
229

Dy shkolla të Shkupit nga e mërkura kalojnë në mësim online, ky është shkaku

01:43
230

Pas pagës minimale, duhet të rriten edhe pagat e tjera

01:57
231

Qeveria nuk kërkon përgjegjësi, madje justifikon ASK-në për shkeljet e Ligjit për Shtetësi

02:31
232

"I pushtetshmi" edhe pas një viti në procedurën e dëshmisë

01:54
233

"I pushtetshmi" edhe pas një viti në procedurën e dëshmisë

01:54
234

Sektorin e turizmit s'e presin ditë të mira

02:45
235

Strugë, rritje prej 25% të personave në dializë

01:57
236

Shtetësia, lëndët mbeten në sirtaret e ASK-së

02:27
237

Propozohen ndryshime në ligjin e përmbarimit

02:02
238

Dhjetori e janari, me më shumë aksidente

01:46
239

Zjarrfikësit, kamionët me goma të stërvjetra

01:52
240

Maqedonia vazhdon të regjistroj numër shumë të lartë të vdekjeve

02:11
241

Pushteti dhe opozita vazhdojnë përplasjet rreth pagës minimale

01:37
242

Historiani bullgar Dimitrov: “Qytetarët e frustruar i fishkëllenin Pendarovskit”

01:54
243

Qytetarët me shpresë për miratimin e pagës minimale

03:00
244

Bullgaria lehtëson masat për qytetarët e RMV-së

02:11
245

Kolona makinash në kufirin e Bllacës, pasi Qeveria e Kosovës lehtësoi masat e lëvizjes

02:16
246

Autobusët ndotës, sërish në qarkullim

02:48
247

Lagjja e vilave, me probleme të shumta

02:14
248

Dy shkolla të mesme të Qytetit të Shkupit rrezikojnë të mbesin pa mësim me prezencë fizike

02:19
249

Protestuesit për Rexhail Qerimin: Thirrjet tona i drejtohen ndërkombëtarëve

02:43
250

Ka përfunduar procedura dëshmuese në rastin për Boki 13

01:40
251

“Qeveria duhet ta dëgjojë zërin e popullit dhe ta pranojë rritjen e pagës minimale”

01:51
252

Qytetarët fishkëllejnë Delegacionet e udhëhequra nga presidenti Pendarovski

00:50
253

Kodi Penal shqyrtohet në komisionin parlamentar, “ndjekja” do të konsiderohet vepër penale

02:53
254

Gjysmëvjetori i dytë për nxënësit e Vizbegut nisi me probleme të vjetra

02:55
255

Rrahu nxënësin me boks hekuri, fillon në Strugë seanca ndaj profesorit

02:10
256

Sa kushton varrimi i një viktime të COVID-19?

02:45
257

Rashkovski dhe Veljanoski lirohen nga arresti shtëpiak

02:08
258

Sali takoi klerikët fetarë, bashkë apeluan për vaksinim sa më masiv të popullatës

02:18
259

Policia rrugore pajiset me kamera mobile

01:34
260

Qytetarët: Paga minimale duhet të rritet shumë më shumë se 18000 denarë

01:44
261

Prokurorja Lejla Kadriu në prag të shkarkimit

01:51
262

Ka nisur procedura për transferimin e disa të burgosurve në rastin “Lagja e Trimave”

01:49
263

Dështoi takimi në Qeveri për pagën minimale, palët nuk arritën marrëveshje

06:39
264

Paga minimale, sindikalistët takim në Qeveri

04:36
265

400 nxënës me Covid-19 nga 250 mijë sa po ndjekin procesin mësimor

02:16
266

Zjarri në Gazi Babë, institucionet akoma nuk kanë bërë vlerësimi e dëmit material

00:58
267

Takime për modelin zgjedhor me një njësi

01:52
268

Bora që ra dje në rajonin e Strugës pengoi zhvillimin e mësimit në disa shkolla

02:07
269

Në kuvend u debatua për propozim ligjin për inspektimin e mjedisit jetësor

01:43
270

Vijon bojkotimi i mësimit në Odër, Nuhiu e Shaqiri takojnë prindërit

03:06
271

Për rezultatet e dialogut me Bullgarinë, presidenti Pendarovski pret vlerësim në qershor

02:03
272

Komisionit për Sëmundje Ngjitëse iu shtuan edhe 9 anëtarë të rinj

02:26
273

Reshjet e borës të ditëve të fundit kanë bllokuar shumë fshatra malorë

02:05
274

Mbi 250 mijë nxënës të shkollave fillore dhe të mesme iu rikthyen bankave

02:28
275

COVID-19 në vend, për dy ditë 14 mijë të shëruar – Kjo është arsyeja

02:04
276

Rreth 130 nxënës në fshatin Odri të Tearcës nuk iu rikthyen bankave shkollore

03:03
277

Spitali modular në Ohër nuk funksionon, fillon t’i pikojë kulmi

01:18
278

Kumanovë, bora i zë autoritetet në gjumë!

00:22
279

Nesër fillon mësimi me prezencë fizike, protokollet për mbrojtje nga Covid-19 mbeten në fuqi

01:54
280

Ja çfarë ka bërë Arsovska për 82 ditët e para të mandatit të saj

01:43
281

Katërvjeçarja shërohet nga leukemia akute

01:13
282

Tre pjesëtarë të Grupit të Kumanovës kërkojnë transferimin në Kosovë

02:17
283

Sali konfirmoi se ka kompletuar ekipin e Komisionit për Sëmundje Ngjitëse

01:41
284

Nëse të mërkurën nuk ka marrëveshje për pagën minimale, protestat do të nisin në të gjithë vendin

01:10
285

Të dhëna shqetësuese nga ISHP ja për rritjen e sëmundjeve infektive

01:53
286

Ekspertët: Vdekja e Rexhail Qerimit, njollë e zezë për gjyqësorin

02:33
287

Nxënësit edhe në gjysmëvjetorin e dytë do të përballen me problemet e vjetra

03:32
288

Çmimet e produkteve të ngrira kanë lehtësuar vetëm pjesërisht blerjet

01:59
289

Mickoski paralajmëron uljen e numrit të deputetëve nga 120 në 90

02:34
290

Pensionistët Kemi propozuar rritje të pensioneve gjatë gjithë vitit

02:05
291

Vazhdojnë hetimet për zjarrin që dogji disa shtëpi në Tetovë

01:42
292

Ligji për gjuhet nuk gjen zbatim edhe në Institucione të drejtuara nga kuadro shqiptarë

01:49
293

Moti i ftohtë, të pastrehët kërkojnë strehim

02:51
294

5 shtëpi të djegura dhe një person në spital është bilanci i zjarrit në Tetovë

03:45
295

BDI-ja e harron në burg Rexhail Qerimin!

02:40
296

Debat publik për Kodrën e Diellit

01:58
297

UEJL, programe studimore në sferën e mjekësisë

01:45
298

ASH: Përgjegjësi nga gjykatësit dhe montuesit për rasti “Alfa”

00:34
299

Ziberi për rastin “Alfa”: Vendimet e vonshme sjellin pasoja

00:37
300

VMRO-ja s’tërhiqet nga kërkesa për zgjedhje të parakohshme

01:40
301

Shqiptarët të nënpërfaqësuar nëpër institucione

02:35
302

BDI-ja e harron në burg Rexhail Qerimin!

02:58
303

Masa për çmimet e ngrira edhe gjatë shkurtit

01:02
304

Letër kërcënuese për prokurorin Joveski

03:07
305

Vdekjet nga Covid, institucionet rishqyrtojnë protokollet

02:38
306

Pensionistët nga ky muaj do të kenë pensione më të larta për 3%

01:09
307

Antikorrupsioni, 165 nisma për ndjekje penale

00:33
308

Qeset plastike përdoren 10 herë më pak, në krahasim me muajt e kaluar

02:11
309

Sindikata: Rritja e pagës minimale nuk ka efekte negative për kompanitë

01:19
310

Temperaturat e ulëta, ngrijnë pjesët më të cekëta të liqenit të Ohrit

00:51
311

Rexhail Qerimi ndërroi jetë duke pritur drejtësi

02:20
312

Nëntë komunat e Pollogut nga nesër mbeturinat do t’i hedhin në deponinë rajonale në Rusino

02:06
313

Omicron arrin pikun në Maqedoni, Mehmeti: Varianti ri detektohet veç me PCR test

03:16
314

Disa klinika dhe spitale sërish do të shndërrohen në qendra për Covid

02:32
315

Stefkovski konfirmon: Asnjë projekt për shkollën e Idirizovës

00:31
316

Paga minimale nuk mund të rritet para muajit prill

00:23
317

Kostovski ndërroi mendje, godina e komunës së Butelit nuk do të shndërrohet në poliklinikë

02:01
318

Shaqiri: Deri në fund të javës do të ketë vendim për fillimin e mësimit në shkolla

00:34
319

Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria, ranë sot dakord që të themelohet Sekretariati për Tregti

01:50
320

Rashkovski paralajmëron proces gjyqësor Holivudian

02:44
321

Mosfunksionimi i “Rusinos”, kokë-dhimbje për komunat e Pollogut

02:02
322

Masa anti-kovid: Punëtorët dhe studentët më të goditurit!

03:01
323

“Negociatat me Sofjen”, Milloshoski: Osmani, të raportojë në Kuvend

00:24
324

Ohër Strugë, pronarët e hoteleve ankohen për fatura të larta të energjisë elektrike

02:05
325

Masat antiCOVID, Oda e Maqedonisë Veriperëndimore reagon pas vendimi të Republikës së Kosovës

01:40
326

Studentët thuajse asnjëherë nuk i denoncojnë dukuritë korruptive në Universitet

01:46
327

Autobusët ndotës, kthehen nëpër rrugët e kryeqendrës

01:34
328

Përkthehet raporti i ekspertëve gjermanë, shkaktar i zjarrit kablloja zgjatuese?

01:50
329

Opozita dorëzoi nismën për shfuqizimin e Qeverisë teknike

02:54
330

Manaskov kërkon shkarkimin e drejtuesve të kompanive energjetike

01:38
331

Mijallkov flet për Alsat, tregon recetën e milionave

00:15
332

Makinat në rrugë, mungojnë vend parkimet

02:15
333

Masa e Qeverisë për “ngrirjen” e çmimeve të disa produkte vlen vetëm edhe 8 ditë

01:39
334

Anti diskriminimi, pa fonde të mjaftueshme

01:52
335

Vazhdon kaosi në Bllacë – Qeveria e Kosovës flet për Alsat, tregojnë sa do të zgjasin këto masa

03:08
336

Rritet kërkesa për libra në bibliotekë

02:24
337

Në shkurt, “Alfa” për mendim në Prokurori

02:06
338

Lojërat e fatit, kërkohet miratimi i ligjit

02:01
339

Shtyrja e mësimit, pasivizon nxënësit

02:18
340

Peletat e dyshimta, me materiale të rrezikshme

02:00
341

Qeveria nuk e zgjidh problemin me mungesën e mjekëve pediatër në Ohër

01:51
342

“BEG” do të duhet t’i kthejë paratë shtetit

01:19
343

Njësitë, partitë s’janë ulur për negociata

02:08
344

Ohri e Struga duan mysafirë me xhepat plot

01:33
345

Aplikoi për IPRAD, fitoi kallëzim penal – Punonjësja e Bujqësisë kërkonte ryshfet

02:20
346

Interesim i ulët për vaksinim kundër COVID 19

02:11
347

Komuniteti rom në Tetovë – Në kushte mesjetare dhe të padukshëm për institucionet

02:19
348

Aksidenti fatal, ndalohet vozitësi

01:55
349

Alarm për shembje të mundshme të shkëmbit që qëndron pezull mbi pendën e Matkës

01:41
350

As bora nuk e mbulon ndotjen e ajrit, Xhaferi: Të zgjidhet problemi i transportit

01:52
351

Reshjet e borës kanë vështirësuar qarkullimin nëpër disa akse rrugore

01:49
352

Ngrohja e Shkupit nga sot edhe zyrtarisht në duart e shtetit

01:17
353

Malësia e Tetovës po braktiset nga rinia, Shipkovica jeton në varfëri

01:48
354

Investimet kapitale nën 80% për vitin 2021

01:33
355

Ende asnjë zgjidhje për çështjen e shtetësisë së Fidrije Dalipit

02:41
356

Dyer të mbyllura e dritare me grila. Kështu duken shumë shtëpi të Komunës së Likovës

04:06
357

Për dy vjet, vetëm 17 kontrolle të cilësisë së karburantit

01:30
358

Ademi: Shfuqizimi i Qeverisë teknike nuk e rrezikon kryeministrin shqiptar

02:09
359

Filipov: Historia t'u lihet historianëve, të mos pengoj integrimin e vendit

01:47
360

Ministri i drejtësisë Tupançevski hesht për avancimin e disa prokurorëve publik

01:57
361

Ekspertët apel Qeverisë: Ngrini çmimin e energjisë elektrike, ulni akcizën për karburantet!

02:15
362

Petkov i kënaqur nga vizita në Shkup, Radev: Bullgarët të futen në Kushtetutë

01:50
363

Vazhdon eksodi masiv i të rinjve drejt shteteve evropiane

03:01
364

Bekteshi EMV ja do të marrë drejtimin e BEG ut dhe Ngrohtores Shkup Veri

00:36
365

Mijëra qytetarë kanë ndjekur aktin e hedhjes së Kryqit të shenjtë në ujërat e Liqenit të Ohrit

01:38
366

Ekspertët me kritika të ashpra për shtyrjen e fillimit të mësimit

02:48
367

Ahmeti jep detaje nga takimi me Petkov: Biseduam edhe për korridorin 8

00:31
368

Petkov pas takimit me përfaqësuesit e VMRO DPMNE së

01:13
369

Personat me nevoja të veçanta kërkojnë nga Qeveria e re kushte më të mira

02:28
370

Shef i ri i Prokurorisë së Shkupit, ka udhëhequr lëndët Tanku, Trusti dhe Monstra

02:19
371

Vendimi i Qeverisë, mësimi nis në 1 shkurt

01:16
372

Tone pozitive në takimin e parë Kovaçevski Petkov në Shkup

02:25
373

Pensionet e janarit do të rriten për 2 9 për qind

01:50
374

Ekspertiza e bërë në Serbi për rastin “Alfa” do të dorëzohet në Byronë për Mjekësi Ligjore

01:43
375

На 20 јануари учениците се враќаат во клупите?

01:36
376

Omicron dyfishon infektimet për një javë, këto janë grupmoshat më të prekura

02:35
377

Më 20 janar, nxënësit rikthehen në banka?

01:41
378

Sulmuesi i mjekes në Ohër, ende i pakapshëm

01:30
379

Kuadrot e BDI-së në Qeveri, të pandryshuar

01:17
380

Vazhdon kriza me ngrohjen qendrore

01:49
381

17 ministra, tre zëvendëskryeministra dhe një ministër pa resor – Ky është kabineti i Kovaçevskit

01:21
382

MPB, dhjetëra të ndaluar gjatë festave

01:30
383

Rreth 20 komuna ende nuk kanë paguar administratorët e angazhuar në zgjedhje

01:34
384

Kushtetuesja mbeti me vetëm 5 gjykatës

01:49
385

Burhan Fazlieviq, i huaj në shtetin e vet

01:55
386

Nikollovski: Kjo qeveri nuk ka legjitimitet

02:53
387

Vazhdon në Kuvend debati për zgjedhjen e Qeverisë së re

01:16
388

EMV do të menaxhojë ndërmarrjet e ngrohjes

02:55
389

Tetovë, rritet interesimi për dozën e tretë të vaksinës antiCOVID

01:56
390

Ohër, shumë mjekë presin për punësim

01:50
391

Komuna dhe qeveria nuk kanë bashkëpunim,“ping-pong” me problemet e qytetarëve

01:41
392

Bulizmi është shndërruar në ankth për fëmijët

02:41
393

Antidiskriminimi vijon të punojë pa përbërje të plotë

01:57
394

Qeveria e gatshme për dialogun për Kodin Zgjedhor

02:25
395

Qytetarëve të Shkupit nuk u ndalet ngrohja, kompania Balkan Enerxhi do ta mbajë licencën

01:27
396

Mariçiq me standarde të dyfishta – Për rastin “Alfa” thotë se nuk i takon të përzihet në Gjyqësor

01:28
397

Autobusët e 90-tave mund të kthehen në qarkullim, paralajmërohet anulimi për blerjen e të rinjve

02:19
398

Mijallkov për herë të dytë pozitiv, anulohet gjyqi për rastin “Parcelat në Vodno”

01:45
399

Komuna e Tetovës formon grup pune për të hetuar ndërtimin e ujësjellësit

01:19
400

Ngrohja në kryeqytet, nëpërmjet “TE-TO”-s

01:27
401

Gjokoviç, Kastriot Rexhepi, Nikolla Gruevski "shëtitën" nëpër rrugët e karnavaleve të Vevçanit

01:55
402

Qendra Teknike ku më 5 tetor u kontrollua autobusi i Besa Transit, mbetet i mbyllur

02:12
403

70% e rasteve të reja janë me llojin “Omicron”

01:45
404

KSI, s’ka ende propozim për mënyrën e zhvillimit të mësimit

01:47
405

Rritja e çmimit të metanit mund të rikthejë në qarkullim autobusët e vjetër që ndotin ajrin

01:44
406

Pavarësisht ngrirjes së çmimeve, rritja e shpenzimeve nuk ndalet

02:05
407

Franca e përmbajtur për fillimin e negociatave mes Maqedonisë së Veriut dhe BE-së

01:59
408

Rasti “Alfa”, Gjykata Penale pa vendim për kërkesën e mbrojtjes për rigjykim

01:38
409

Tetova prej ditësh ballafaqohet me mungesë të ujit

01:55
410

Ankohen inspektorët e mjedisit, ankesat e tyre hidhen poshtë nga gjykata

02:29
411

“Pandemia dhe kriza energjetike rritën varfërinë”

00:28
412

Arsyetohet Kostovski: Premtimet peng i kaosit të trashëguar në komunë

01:16
413

Ankohen inspektorët e mjedisit, ankesat e tyre hidhen poshtë nga gjykata

02:29
414

Nisën punimet për ndërtimin e shkollës së shumëpritur në Vizbeg, banorët shprehen skeptik

01:46
415

Qeveria nuk do ta ndihmojë transportin publik në Shkup

02:27
416

Në vend të ekologjisë, para për energjetikën

01:05
417

Dimitrov shkaktoi ‘tërmet’ të vërtetë politik në Qeveri – Këto janë reagimet

02:54
418

Komunat kërkojnë subvencione për rrymën

00:33
419

Qeveria do paguajë rritjen e çmimit të ngrohjes qendrore

02:27
420

Rikthehet ministri pa resor për diasporën

02:07
421

Arsovska: Problemi me ngrohjen qendrore përgjegjësi e Qeverisë

01:40
422

Kasami paralajmëron revizion për projektin e ujësjellësit

01:37
423

Pikat e vaksinimit, rikthehen radhët e gjata

01:49
424

Krizë edhe në transportin publik, ky është shkaku

02:00
425

Ky është arsyetimi i gjykatës pas lirimit të Kamçev nga paraburgimi

02:05
426

Pikat e vaksinimit, rikthehen radhët e gjata

01:49
427

Kasami premtoi ujë 24-orë, por tetovarët ende përballen me këtë problem

02:23
428

Probleme me ngrohjen qendrore në Shkup - Veri, ngrohtorja nuk ka para për karburant

01:56
429

Kabineti i ri: 90 për qind e kuadrove të LSDM-së emra të ri

00:40
430

Dhjetëra turist humbën në Kodrën e Diellit, intervenoi policia dhe ekipi i Elem Turs

00:47
431

A e njohin kabinetin e ri qeveritar? – Flasin qytetarët

00:54
432

Qeveria e re, më shumë emra të rinj në ekipin e Kovaçevskit

01:58
433

VMRO - LSDM, përplasje për krizën energjetike

01:58
434

Strugë, 60 mijë euro për promovim të turizmit

01:59
435

Shkupi mbetet një nga qytet më të ndotura në botë, vazhdojnë premtimet boshe nga politika

02:11
436

Emrat e qeverisë së Kovaçevskit zyrtarizohen nesër

01:54
437

Ligji i ri i shtetësisë, nuk dihet sa persona kanë përfituar këto 6 muaj

02:31
438

Ekspertët e ekonomisë presin normë më të lartë të inflacionit

01:40
439

Gjykata Kushtetuese me përbërje të përgjysmuar

01:55
440

"Autostrada" Tetovë-Gostivar rrezikon çdo ditë jetën e vozitësve, i shtohen edhe gropat gjigante

02:03
441

Kumanovë, mërgimtarët gjallërojnë bizneset

02:45
442

Shënon rritje interesimi i qytetarëve për t’u imunizuar kundër Covid-19

02:45
443

VMRO, akuza për keqmenaxhimin e pandemisë

00:28
444

Gastronomia, problem kryesor pagesa e ulët

02:14
445

4 muaj pas tragjedisë në spitalin e Tetovës, ende pa përgjigje konkrete për shkaqet e zjarrit

02:33
446

Në muajin mars pritet shpallja e rezultateve nga regjistrimi i popullsisë

02:57
447

Ndotja e ajrit, shtohen infeksionet respiratore në vend

01:38
448

Gripi stinor ka marr hov, spitalet të mbushur me fëmijë

02:43
449

Tetova në kaos komunikacioni, mungojnë vendet për parkim

02:53
450

Dragan Danillovski: Deri në muajin maj, vendi mund t’i thotë lamtumirë koronës

01:47
451

Besimtarët ortodoksë festojnë Buzmin

01:18
452

Premtime të reja për rrugën Strugë-Qafë Thanë

02:33
453

Ligji i ri për të dielën si ditë jo pune, punëtorët kërkojnë mëditje të larta

01:49
454

Qytetarët e Çairit dhe Butelit mbetën pa ngrohje qendrore

02:48
455

Shkupi në listën e qyteteve më të ndotura në botë, së bashku me Kalkutën dhe Dakën e Bangladeshit

02:27
456

Dyert e pikave të vaksinimit të mbyllura, s’do punojnë deri të hënën

02:03
457

Rruga rajonale Tetovë-Jazhincë është shndërruar në makth për banorët

02:37
458

ASH-ja e vlerëson lirimin e Kamçevit së një rast skandaloz

01:24
459

Niveli i ndotjes së ajrit është në përmasa shqetësuese

02:09
460

“Orka Holding”, “Pellagonia”, “Stopanska Banka”, një pjesë e garancisë për lirimin e Kamçevit

01:48
461

Vazhdojnë negociatat për qeverinë e re, Kovaçevski në takim me partnerët e pushtetit

01:34
462

Caktohet për më 14 janar gjykimi për profesorin që goditi nxënësin me boks hekuri

02:29
463

Shënohet rasti i parë me “Fluron” në vend

02:22
464

Rritja e çmimeve do të vazhdojë edhe këtë vit

02:14
465

Mohimi i shtetësisë për Fidrije Dalipi, ASH: MPB-ja, me përgjigje të pasaktë

00:50
466

Rasti “Alfa”, familjarët kërkojnë zbardhjen e rastit

01:58
467

Pas raportimit të Alsat, MPB përgjigjet për qytetaren që nuk mund ta marrë nënshtetësinë

02:51
468

FMN kërkon të kontrollohen pasurimet e shpejta – Besimi thotë se nuk janë parashikuar taksa të reja

01:48
469

Rritja e çmimit të metanit vështirëson NQP-në, nuk përjashtohet shtrenjtimi i transportit...

01:45
470

‘Hallakama’ në Bllacë – Hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese për udhëtim në Kosovë

01:55
471

Ligji për shtetësi: Shumë qytetarë ankohen se Institucionet akoma po i zvarrisin procedurat

01:33
472

Vetëm 39.1% e popullsisë e vaksinuar gjatë vitit 2021

00:36
473

Turistë të shumtë vendor dhe numër i vogël i turistëve të huaj kanë ardhur në Ohër për Vitin e Ri

01:20
474

Në temperatura pranverore, nxënësit e arsimit fillor dhe të mesëm po shijojnë ditët e pushimit

03:11
475

NTP Shkup i ‘zhytur’ në borxhe

02:13
476

Vit i Ri me halle të njëjta – Qytetarët e shqetësuar për shpenzimet mujore

02:11
477

Këto janë foshnjat e para që erdhën në jetë në vitin e ri 2022

01:44
478

Çka presin qytetarët nga viti 2022? – Këto janë  dëshirat e tyre

02:13
479

Mëngjesi i parë i vitit 2022 i gjeti me ajër të ndotur shumë qytete ne vend

01:27
480

Numri i personave që mbrëmë e kanë tepruar me alkoolin i dyfishuar

02:11
481

Pak orë nga viti i ri – Atmosferë e zbehtë në sheshin e qytetit

02:47
482

Apeli i ‘frikshëm’ i MPB-së, për qytetarët në natën e ndërrimit të moteve

02:16
483

BEG ka gaz vetëm për gjysmën e janarit, nga nesër shtrenjtohen 14% faturat e ngrohjes qendrore

01:43
484

Ministria e Punës shpalli të gjitha ditët jopune për vitin e ardhshëm

01:13
485

MPB paralajmërojnë gjoba të larta për shitësit dhe përdoruesit e mjeteve piroteknike

02:20
486

VAKSINIMI, NUK U ARRIT IMUNIZIMI KOLEKTIV

03:15
487

Çmimi i energjisë elektrike do të rritet me 9.48%, ndërsa do të hiqet edhe tarifa e lirë gjatë ditës

01:24
488

Dyqanxhinjtë e Ohrit kërkojnë të përjashtohen nga ligji për të dielën – ditë jo pune

01:40
489

Gjykatësi Enver Bexheti ndërpreu pushimin për të liruar Mijallkovin

01:24
490

ASH: Lirimi i Mijallkovit dje s’ishte i rastësishëm

00:41
491

Nesër vendimi për çmimin e ngrohjes qendrore

01:42
492

Gjykata Kushtetuese mbetet edhe pa një gjykatës

01:39
493

Bexheti: UEJL mbylli me sukses vitin 2021

01:00
494

Nismë për pezullimin e planit të bllokut 57 në Tetovë

01:43
495

Nxënësit i dhanë sot fund gjysmë-vjetorit të parë

01:56
496

“Monstra”, familjarët thonë se kanë prova që dëshmojnë pafajësinë

01:28
497

Sasho Mijallkov do të festojë festat e fundivitit në liri

01:57
498

Kovaçevski mori mandatin dhe premtoi kthimin e besimit tek institucionet

01:38
499

Opozita: Kovaçevski dhe Qeveria e tij nuk e kanë legjitimitetin e popullit

02:12
500

Këta emra lakohen për ministra nga LSDM

01:29
501

Dragi Rashkovski do të gjykohet për pastrim parash dhe keqpërdorim të funksionit

01:53
502

Bislimovski: Nuk do të ketë rritje drastike të çmimit të rrymës

02:06
503

Dyqanxhinjtë e Çarshisë së Ohrit kërkojnë të punojnë edhe të dielave

01:29
504

Shënon ulje numri i të punësuarve në zonat e lira ekonomike të vendit

01:22
505

Prej nesër transporti publik sërish do të jetë me pagesë

01:18
506

"BEG” kërkon rritjen e çmimit të ngrohjes, vendimi në duart e KRRE-së

01:24
507

Qyteti i Shkupit i “mbytur” në borxhe

01:44
508

Gjendja ekonomike – Qytetarët nuk presin asgjë nga viti 2022

02:53
509

Sela: Zgjedhjet e parakohshme të pashmangshme, LSDM, BDI dhe Alternativa nuk kanë legjitimitet

02:09
510

Pandemia dhe numri i lart i amendamenteve bllokuan punën e kuvendit gjatë vitit 2021

01:53
511

Disa nga hotelet në Ohër dhe Strugë tashmë kanë marrë fatura më të larta për energji elektrike

01:45
512

Në Maqedoninë e Veriut gjeli i detit shumë pak gatuhet për festat e fundvitit

01:28
513

Kovaçevski do të përshpejtojë marrjen e detyrës: “I kemi përfunduar negociatat me partnerët”

02:25
514

LSDM-ja zgjedh sonte kryesinë e re

00:35
515

Ministria e Ekologjisë merr masa kundër ndotjes së ajrit

01:45
516

Radhë të gjata në sportelet e MPB-së

01:38
517

Shkupi dhe Strumica, dy qytetet më të ndotura në vend

02:10
518

Apeli pritet të vendosë për Mijallkovin

01:57
519

Viti i ri do të pritet në mënyrë modeste, shkaku i pandemisë

01:58
520

Filipçe komenton rastin e mbrëmshëm, kërkon pacientët të jenë më të përgjegjshëm

01:33
521

Ndotja e ajrit në nivele shumë të larta

01:50
522

Kushtet në ambulanca skandaloze, ankohen pacientët

02:24
523

Strugë, komuna kërkon prishjen e garazheve

01:51
524

Mësimdhënësit kërkojnë para për transport

03:15
525

Fëmijët gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale

03:15
526

Trafiku dominohet nga automjete të vjetra, ndotësit kryesor të ajrit

01:59
527

Kushtet në spitalin e Kërçovës, me keq se në mesjetë

02:10
528

Vazhdon frekuentimi i madh në pikën kufitare të Tabanocit

01:33
529

ASH-ja mban kuvendin qendror të partisë

03:08
530

Vijon rënia e infektimeve me Kovid-19 në vendin tonë

02:08
531

Antikorrupsioni i kërkon Prokurorisë të ndjek penalisht ish-ministrin nga radhët e Alternativës

01:51
532

Kriza energjetike, Dimitrov: Nuk mund të nxirremi, jemi si baltë e gjallë

01:47
533

Uji i pijshëm në Strugë është i ndaluar për përdorim

01:51
534

Ekspertët: Zbatimi i ligjit e diela-ditë jopune vështirë i zbatueshëm

02:14
535

“Aksidenti në Llaskarcë”, tre fakultete refuzojnë kryerjen e ekspertizës së posaçme

02:27
536

Tetovarët prej ditësh përballen me mungesë të ujit, Kasami fajëson pushtetin e kaluar

02:19
537

Dëmi financiar nga kriza energjetike do të arrijë në mbi 250 milionë euro

01:55
538

Reagime të ashpra rreth kërkesës për falje të Boban Iliçit dhe shumë të dënuarave të tjerë

02:29
539

VMRO: Qeveria po përgatit vjedhje brutale, prona shtetërore nën vlerën reale

02:15
540

Nëse rritet vetëm paga minimale, do të shkaktoj kaos në sektorin publik

01:41
541

Përplasje në Kuvend për raportin e Këshillit Gjyqësor

01:58
542

Tentim falja e Boban Iliçit dhe të tjerëve – ASH “ngjyrosi” me të kuqe Ministrin e Drejtësisë

01:50
543

Bashkë me Zaevin, do të ikë edhe ministrja e arsimit Milla Carovska

01:38
544

Lista e personave që propozohen për falje – Flet Mariçiq pasi e tërhoqi atë

02:55
545

Modulari i djegur “shkrumbon” tetovarët

01:55
546

Çmimet në rritje, tregtarët ankohen për ulje drastike të fitimit

01:38
547

Kuadrot e Alternativës të pranueshëm për LSDM në dhe BDI në

02:17
548

Në prag të festave ka filluar shitja dhe përdorimi i mjeteve piroteknike

03:14
549

LSDM ja kritikon ashpër kryetaren e Qytetit të Shkupit, e cilëson si të paaftë

02:01
550

Gastronomët e Ohrit dhe Strugës nuk kanë kuzhinier, ata shkojnë në Kroaci

01:51
551

Kritika për mënyrën e zgjedhjes së drejtorëve, Ivanovska Emërimet, jo me pazare politike

02:41
552

VMRO ja “ngre” duart nga Marrëveshja Për drejtoritë vendos Arsovska

03:22
553

Do të hiqet vetëm njëra nga anijet në Vardar, Qyteti i Shkupit do të zbatojë vendimin gjyqësor

01:58
554

Mbyllet Spitali Modular në Ohër, pacientët transferohen në Repartin Infektiv

01:29
555

Ohër, reparti i fëmijëve mbetet i mbyllur, Filipçe: Zgjidhja përmes ndryshimeve ligjore

00:20
556

Alsat mëson jozyrtarisht emrat e Alternativës në Qeveri

01:18
557

Të hënën mblidhet Komisioni, shqyrton kërkesën për faljen e Sead Koçan

02:04
558

Arsovska ndërpreu projektin për urën “Ljublanska”, paralajmëroi dhe përgjegjësi

02:30
559

Ministria e Drejtësisë propozon falje për biznesmenin Sead Koçan

02:03
560

Komuna e Tetovës akoma është duke kryer revizion të brendshëm

01:37
561

Mickoski: Insistojmë për zgjedhje të reja parlamentare

01:24
562

Opozita pret përfundimin e Samitit Evropian për zgjedhjet e parakohshme parlamentare

02:43
563

Interesim i ulët i adoleshentëve për tu vaksinuar

02:38
564

Zoran Zaev e Ali Ahmeti në takim lamtumirës

01:28
565

Çmimi i rrymës vitin e ardhshëm nuk do të rritet më shumë se 10%

01:29
566

Strugë, parkingu komunal paguan 2000 euro qira për banesë 65 metra katrorë?

01:48
567

Futja në Qeveri: Prioritet i Alternativës nuk ka qenë BE-ja – Ndarja e resorëve “përçanë” partinë

01:42
568

VMRO dhe BDI, të gatshme për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

01:55
569

Administrata vitin e ardhshëm nuk do marrë “K-15”

01:55
570

Masat e reja antiCOVID në Kosovë krijojnë huti te qytetarët në kufi

01:52
571

Reformat në gjyqësor dhe sundimi i së drejtës vetëm në letër

02:01
572

Pendarovski: Mos-marrja e datës, nuk mund të destabilizoj Maqedoninë e Veriut

02:46
573

Hapet zyrtarisht sezoni turistik në Kodrën e Diellit

01:55
574

Covid 19, shënon ulje numri i të prekurve

02:24
575

As në dhjetor nuk do të ketë datë për çeljen e negociatave

00:47
576

Disa fshatra të Strugës përballen me mungesë të energjisë elektrike, ky është shkaku

02:53
577

EMV dorëzon ofertë te EVN Home – Çmimi për MW është...

02:19
578

Komuna e Tetovës u shpall luftë shitësve ilegalë

02:10
579

LSDM-ja javëve të ardhshme do të vendos për kuadrot në ekzekutiv

02:12
580

9 kuzhinierë kanë përgatitur gati 700 vakte për familjet e kategorive sociale në Strugë dhe Ohër

02:14
581

Gripi sezonal, s’ka interesim për vaksinat me pagesë

01:22
582

Banorët ‘bllokojnë’ rrugën në pikën kufitare në Qafthanë

02:13
583

Zvarritjet e ndërtimit të rrugës, çojnë në rritjen e aksidenteve

01:37
584

Në vend të çmimeve të ngrira, biznesmenët propozojnë fitim të ngrirë

01:47
585

Mexhiti: Mandatari i ri të respektojë marrëveshjen për kryeministrin shqiptar

01:52
586

Shumë punonjës shëndetësor nga 1 janari mund të mbeten pa punë

02:00
587

Paraqitet si hoxhë - përdhunon 9-vjeçaren në Gostivar

02:13
588

Dy javë pas aksidentit tragjik në Bugari

01:59
589

Bekteshi për Alsat: rritja e çmimit të energjisë, deri në 10 për qind

02:03
590

COVID-19: Bota përgatitet për dozën e katërt – Në RMV ende ka qytetarë që se kanë marrë dozën e parë

02:32
591

Punonjësit e shumë institucioneve rrezikojnë të mbesin pa paga, kjo është arsyeja

01:43
592

Dështon vettingu në gjyqësor, Nuhiu paralajmëron strategji të re reformuese

02:26
593

Aleanca, dyshime se Alternativa do të ndryshojë ligjin për zhvillim të barabartë rajonal

02:17
594

Kamioni merr flakë, bllokohet rruga e kufirit Bellanocë -Stançiq

00:07
595

Eskobar: Po punojmë për integrimin e shpejtë të Maqedonisë

00:55
596

Partnerët e koalicionit me LSDM-në të pakënaqur nga marrëveshja Zaev-Gashi

01:16
597

Stomatologët kërkojnë rritjen e çmimit të shërbimeve që ofrojnë

01:28
598

Qeveria do të vendosë nesër për çmimin e rrymës

01:42
599

"Ngrirja" e çmimeve, zgjerohet lista e ushqimeve

01:18
600

Do të kufizohet çmimi i furnizimeve publike

01:25
601

ASH dhe AAA ndajnë rrugët

01:49
602

E diela ditë pushimi? – Lidhja e Sindikatave organizon protestë

01:34
603

Marrëveshja Zaev-Gashi rritë numrin e ministrive

02:05
604

Zaevi dorëhiqet në fund të dhjetorit, ja kur pritet të formohet Qeveria e re

01:45
605

VMRO: 12 ditë heshtje për tragjedinë e Bullgarisë

00:49
606

Zaev: Marrëveshja me Alternativën, për të mirën e shtetit

03:00
607

Tragjedia, çka e shkaktoi zjarrin në autobus?!

03:03
608

Aleanca dhe Alternativa nesër i ndajnë rrugët zyrtarisht

02:01
609

Aleanca dhe Alternativa nesër i ndajnë rrugët zyrtarisht

02:01
610

Butel, Kostovski hesht për objektin e komunës

01:47
611

Gripi stinor përgjysmoi numrin e nxënësve në shkolla

02:31
612

Ish-koncesionarët e plazheve padisin Komunën e Ohrit

01:47
613

Gastronomët ankohen për protokollet: Vizitorët anuluan prenotimet e festave

01:42
614

128 shtetas afganë janë larguar nga vendi

01:25
615

Tragjedia, familjarët kërkojnë përgjegjësi

02:47
616

Pavarësisht vendimit për qeset plastike, ambientalistët thonë se mungojnë fabrikat e riciklimit

02:20
617

Pas shtrenjtimit të produkteve bazë ushqimore, Qeveria vendos “ngrirjen” e tyre

01:43
618

Marrëveshja Zaev-Gashi, Alternativa do të udhëheqë dy ministri?

01:10
619

Varrosen viktimat e fundit të tragjedisë

02:13
620

Në prag të festave , shitja dhe përdorimi i mjeteve piroteknike sa vjen e bëhet më i shpeshtë

02:20
621

Ohri dhe Struga po përgatiten për krizën e paralajmëruar energjetike

02:03
622

Mickoski: Zgjedhjet e parakohshme, të pashmangshme

00:41
623

Varrosen shumica e viktimave të tragjedisë së Bullgarisë

04:17
624

Katër kandidatë në garë për kryetarin e ardhshëm të LSDM-së

01:42
625

Personat me aftësi të kufizuara kritikojnë institucionet: Jemi të diskriminuar!

02:42
626

Rreth 100 autobusë në Shkup kanë rezultuar me defekte pas një kontrolli të hollësishëm

02:31
627

Ministria e Ekonomisë me propozim për ngrirjen e çmimeve

01:45
628

Mickoski i shqetësuar: Zaev mund të nënshkruaj edhe një marrëveshje të re me Bullgarinë

00:38
629

Zgjedhjet në LSDM, Despotovski zyrtarizon kandidaturën

01:36
630

Në fundjavë do të mbahet seanca e qeverisë për buxhetin

01:34
631

Qyteti i Shkupit anuloi konkursin për punësimin e zjarrfikësve

01:44
632

Në sheshin Skënderbe në Shkup, qytetarë të shumtë ndërrojnë viktimat e aksidentit

02:04
633

Aksidenti në Bullgari, detaje të reja nga ekspertiza

02:46
634

Dhuna ndaj grave, të dhëna shqetësuese në vendin tonë

02:01
635

Rritën të ardhurat nga investimet e huaja

00:22
636

Zgjedhje të parakohshme, në pranverë?

01:38
637

LSDM, Despotovski mund të kandidojë për kryetar

01:44
638

Ambasadorët e BE-së optimist, thonë se në këtë muaj Brukseli mund të sjell vendim pozitiv për RMV-në

02:52
639

“Probleme me frenat”, MPB me kontroll ndaj autobusëve – Ja sa parregullsi teknike janë konstatuar

02:12
640

Dështon edhe tenderi i tretë për furnizimin me rrymë

01:28
641

Reagojnë prodhuesit e qeseve: Qindra persona rrezikojnë të mbeten pa punë

01:31
642

Komunikimi ASH-AAA vetëm nëpërmjet komunikatave për media

02:37
643

Në takimin e nesërme Zaev-Gashi pritet të konkretizohet marrëveshja për bashkëqeverisje

01:36
644

Takimi Zaev-Gashi përfundon pa marrëveshje finale

01:44
645

Mungesa e autobusëve shkakton kaos nëpër rrugët e Shkupit

02:40
646

Mjekët amë kritikojnë masën e fundit të Qeverisë për stimulimin e qytetarëve për t'u vaksinuar

02:59
647

Kriza energjetike do të zgjasë deri në muajin qershor të vitit të ardhshëm

02:16
648

Tragjedia, 45 viktimat mbërrijnë pasnesër

02:31
649

Kriza energjetike do të zgjasë deri në muajin qershor të vitit të ardhshëm

02:27
650

Alarmet e rreme për bomba, MPB -ja nuk jep detaje

02:18
651

Vendimi për qeset e plastikës, i gjenë të pa përgatitura të gjitha bizneset

03:35
652

Ndarja e resorëve në takimin Zaev-Gashi – Ja çka kërkon Alternativa

01:01
653

Kovaçevski dhe Remenski, kandidatë për kryetar të LSDM-së

02:03
654

Gjykata Kushtetuese nuk përfill shqipen dhe nuk respekton përfaqësimin e drejtë

02:39
655

Kontrollet e shtuara mbi autobusët shkaktojnë rrëmuja në trafik

02:44
656

Uji në Strugë edhe më tej i turbullt, Komuna fajëson hidrocentralet e vogla

02:11
657

Ekspertiza: “Viktimat u shkaktuan nga zjarri - jo nga goditja”

02:47
658

Komunës së Tetovës i bllokohet llogaria, ky është shkaku

02:02
659

Më 9 dhjetor mblidhet Kuvendi, një sërë ligjesh në rend dite

01:47
660

Nesër hyn në fuqi ndalesa për shitjen e qeseve të plastikës

01:13
661

Shkolla në Jabollçishtë të Çashkës mund të mbetet pa mësimdhënës

01:52
662

Ndarja e kulaçit qeveritar do të diskutohet në takimin e radhës Zaev-Gashi

01:28
663

Takimi Zaev-Gashi përfundon me marrëveshje parimore

01:34
664

Autostrada Shkup-Bllacë – Banorët kundërshtojnë çmimin për pronat e tyre, paralajmërojnë bllokim

02:49
665

Varianti ri “Omicron” po vjen nga Afrika, vendi ynë pa masa të reja!

02:35
666

ODA Ekonomike kërkon masa më të rrepta për vaksinimin masiv

02:00
667

“Nuk kam fjetur, vjen erë e keqe” – 30 shtëpi në Strugë janë përmbytur pasi shiu...

02:17
668

Fati i koalicionit ASH-AAA varet nga vendimi i Gashit

01:51
669

Mickoski: LSDM ja të zbuloj emrin e deputetit të 61 të

01:33
670

BDI: Zhvillimet brenda LSDM së nuk duhet të reflektojnë edhe në Qeveri

02:08
671

Ekspertët: Mungesa e kontrolleve të shpeshta të automjeteve çon në aksidente fatale

02:07
672

Me një sërë sëmundjesh dhe pa pension, Fondi pretendon se nuk posedon dokumente

02:39
673

Eurodeputeti Kyçyk flet për integrimin e Maqedonisë së Veriut në BE

01:39
674

Vazhdojnë bisedimet për zgjerimin e shumicës, Grubi Alternativa e mirëseardhur në qeveri

01:56
675

Dy persona të cilët i mbijetuan tragjedisë së rëndë në Bullgari mbërritën në Shkup

01:57
676

Më 12 dhjetor LSDM ja do të zgjedh pasardhësin e Zaevit

01:57
677

OJQ të reagojnë ndaj qëndrimit të Pecakovit rreth plazheve të Ohrit

02:07
678

Autobusi i tragjedisë ka kaluar 113 herë kufirin me licencë të rreme

02:02
679

Prokuroria e Maqedonisë nuk do të përfshihet në hetimet e aksidentit

02:19
680

Flet për Alsat i mbijetuari i aksidentit tragjik, Orhan Aliti

00:45
681

Vaksinimi i administratës, Qeveria i kërkon KSI-së analiza shtesë

02:13
682

Prokurorët bullgar lëshojnë prokurorinë

01:03
683

Reshjet e borës në Kodrën e Diellit

00:33
684

“Besa Trans”, Prokuroria në vend ende s’ka hapur procedurë

05:59
685

Familjarët e viktimave presin për ngushëllime

08:53
686

Përgjegjësia për problemin me licencat e autobusit përfundon me doganierët e pezulluar

02:18
687

Kompanitë janë duke bërë përllogaritjet e rritjes së çmimit të energjisë elektrike

01:55
688

Dëshmia ekskluzive e djalit të shoferit që humbi jetën në tragjedinë e Bullgarisë

03:19
689

TRAGJEDIA, DYSHIME PËR GABIM NJERËZORSARAFOV: SHKAKU I ZJARRIT, GODITJA NË TROTUAR

06:37
690

Ekskluzive: Flet për Alsat djali i shoferit të autobusit që u aksidentua në Bullgari

00:27
691

Partitë politike nga dita e nesërme do të rikthejnë aktivitetet politike

01:40
692

Policia ka shtuar kontrollet në transportim publik pas tragjedisë në Bullgari

01:26
693

Tri ditë nga aksidenti tragjik – Këto janë pamjet nga autostrada “Struma”

00:27
694

Universiteti i Tetovës humbi asistenten në tragjedinë e Bullgarisë

01:06
695

Tetovarët humbën 5 bashkëqytetarë të tyre në tragjedinë në Bullgari

03:55
696

5 nga viktimat e tragjedisë ishin nga Hasabegu

05:18
697

Familjet e viktimave hapin dyert për ngushëllime

05:14
698

Vijon identifikimi i viktimave të aksidentit tragjik, të lënduarit në gjendje të qëndrueshme

09:40
699

17-vjeçarja flet për Alsat – Tregon momentin e tmerrshëm kur provoi të dalë nga autobusi

00:35
700

Osmani: Pas procesit të identifikimit do të bëhet transportimi i viktimave

00:36
701

Spasovski bën bilancin e tragjedisë

00:49
702

Flasin të afërmit e viktimave të tragjedisë

03:34
703

Ekskluzive: Flasin të mbijetuarit e aksidentit

03:50
704

Besa Trans: Po bashkëpunojmë me organet bullgare

01:59
705

Ditë zie në Sllupçan, 23-vjeçari njëri nga viktimat e tragjedisë në Bullgari

01:46
706

Tragjedia në Bullgari, 5 viktima nga Tetova

03:43
707

Agjencia nuk prononcohet për tragjedinë, familjarët kërkojnë më shumë informacione

06:05
708

Aksidenti në Bullgari, shuhet familja 8 anëtareshe Jahi

07:28
709

Dyert e “Besa Trans” të mbyllura, familjarët informohen nga mediat

06:20
710

Familjarët të tmerruar për humbjet, në mesin e viktimave janë dhe 5 nxënës

08:53
711

Qarkorja ku ka ndodhur aksidenti tragjik është e shënuar në mënyrë joadekuate

01:42
712

Krejt çka dihet deri tani nga tragjedia me 45 viktima

01:18
713

COVID-19, Qeveria do të vendosë nesër për kufizimet

02:21
714

VMRO-DPMNE: Alternativa ka dy opsione

00:26
715

Javën e ardhshme pritet të mbërrijë fatura milionëshe e rrymës

01:30
716

113 vjetori i Kongresit të Manastirit - Shumë pengesa për zbatimin e ligjit për përdorimin e gjuhëve

01:39
717

Filipçe sonte takohet me përfaqësuesit e Sindikatave, ja kur pritet të hyjnë në fuqi masat e reja

01:56
718

Ngritja dhe "rënia" e Zoran Zaevit

03:16
719

Alternativa nesër vendosë për Qeverinë – Zejdi: Kusht rastet e montuara politike

02:57
720

Kryetari i sapozgjedhur i Ohrit, Pecakov, kërkon mënyrë për t'i dhënë sërish në koncesion plazhet...

02:10
721

A do të mjaftojnë 65 milionë eurot për përballimin e krizës energjetike?

02:04
722

Policia Financiare hynë në Komunën e Tetovës – Reagon Kasami

01:54
723

Konstituohet Këshilli i ri i Komunës së Ohrit, Useini nuk jep dorëheqje

01:49
724

Pendarovski thotë se është e vështirë arritja e marrëveshjes me Bullgarinë deri në dhjetor.

02:25
725

REFUZOHEN ANKESAT E OPOZITËS PËR DIBRËN

02:10
726

Mickoski: Ngrohja do të rritet për dy herë e gjysmë

02:04
727

KSHZ, hapet materiali zgjedhor për disa vendvotime në Dibër

01:12
728

Analizë: 65 % e qytetarëve nuk i besojnë më gjyqësorit

01:50
729

Pas takimit me Rexhepin, Zaev nesër pritet ta takojë Gashin

01:45
730

Sektori i turizmit kërkon ndihmë nga Qeveria

01:46
731

Dënimet e ulëta, shkak për rritjen e aksidenteve në trafik

02:12
732

Banorët e Straçincës me dekada ankohen për problemet me ujin e pijshëm dhe kanalizimet

01:48
733

10 persona që ishin natën kritike në spitalin e Tetovës, janë paraqitur për dëshmi

01:59
734

Konstituohet Këshilli i Komunës së Tetovës

02:09
735

Buxheti 2022: 615 milionë euro për investimet kapitale

01:34
736

Çfarë do të ndodhë më 14 dhjetor? – Osmani optimist, Pendarovski pesimist për negociata

02:03
737

Mickoski insiston në zgjedhje të shpejta, Zaev kundërshton: S’ka zgjedhje deri në vitin 2024

01:45
738

Ku mbeti opozita? – Alternativa pritet ta thotë fjalën e fundit

02:43
739

Trajko Sllaveski nga VMRO-ja zgjidhet kryetar i Këshillit të Qytetit të Shkupit

02:13
740

Carovska: Mësimi vijon me prezencë fizike

00:37
741

Antikorrupsioni kërkon shfuqizimin e balncerit

00:39
742

Ministrat e LSDM-së nuk i tremben rikonstruimit të Qeverisë, do ta respektojnë vendimin e mandatarit

02:38
743

“Ankesat për Dibrën mund të sjellin ndryshime të rezultatit”

02:12
744

Taktizimi i EMV-së për çmimin e rrymës, e bën të pasigurt situatën me energjinë

01:54
745

Thuhet se janë asgjësuar 20 mijë doza vaksinash

03:03
746

KSI-ja propozon shtrëngimin e masave për të pavaksinuarit

02:08
747

“Buxheti 2022”, ja sa milion euro planifikohen për makina dhe orendi

02:07
748

Zbulohen gërryes ilegalë të kriptovalutave në Shkup

01:25
749

Antikorrupsioni: Ish-ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, të ndiqet penalisht

01:00
750

Drejtësia në vend po funksionon me standarde të dyfishta, akuzon ASH-ja

02:03
751

“Është ambicioze që me buxhetin për vitin 2022 të ketë 615 milionë euro investime kapitale”

02:44
752

Kasami ka besim te dy deputetët e tjerë të partisë

02:15
753

Ohër, s’ka zgjidhje për mungesën e pediatërve

02:07
754

Bllokohet zgjedhja e gjykatësve, ky është shkaku

02:51
755

Interesimi i ulët për vaksinim, shumë vaksina në prag të skadimit

02:45
756

EMV, pa ofertë për shitjen e energjisë elektrike

02:16
757

Kasami ndërpret kontratat në vepër, kërkon mjetet të kthehen në buxhetin e komunës

02:08
758

“Shumica parlamentare”, Zaevi zhvillon bisedë telefonike me Gashin

01:34
759

Buxheti për vitin 2022 hyn në procedurë parlamentare

02:20
760

Për të hyrë në kafene, restorante dhe qendra tregtare, nga sot do të kërkohet dëshmi për dy doza

02:25
761

Vonesa të reja në ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë

02:00
762

Hekuran Duka fitoi Dibrën, ASH-ja shqyrton mundësinë e ankesave

01:19
763

Rikthehet problemi me ndotjen e ajrit

03:53
764

Pas raundit të dytë të zgjedhjeve lokale të djeshme në Dibër, fitoi Hekuran Duka nga BDI

03:50
765

I dënuari në rastin “Reket”, Zoran Milevski Kiçeec, nuk do të lirohet para kohe nga burgu

02:12
766

Pasi zhdukjes në mënyrë misterioze për 4 ditë me radhë, Kastriot Rexhepi doli para mediave

02:15
767

Nga nesër në kafene vetëm me dy doza të vaksine

02:35
768

Në Dibër po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale, votimi rrjedh i qetë

02:18
769

Shumë parcela toke, me kufij të lëvizur

03:29
770

Puna e bletarëve, gjithnjë e më e vështirë

03:21
771

Nxënësit kërkojnë heqjen e maskave në shkolla

02:39
772

Maqedonia për tre vjet do të mbetet pa piroteknikë

02:11
773

Spitalet mund të mbeten pa specialistë

03:06
774

VMRO: Hetim i turpshëm për zjarrin në Tetovë

00:34
775

Interesim i lartë për vaksinën kundër gripit stinor

02:32
776

Tetovë, ngec imunizimi kundër Covid-19

02:10
777

Nëpër parqe mungojnë tualetet publike, qytetarët gjejnë alternativa

01:54
778

Hetim financiar për parcelat e votlaikëve

01:50
779

LSDM-ja kërkon dorëheqjen e Mickovskit, VMRO-ja të Zaevit

01:31
780

Rasti “Reket” – Kjo është dita kur do të merret vendimi nëse Kiçeec do të dalë nga burgu

02:00
781

Filipçe jep detajet e fundit, flet për masat dhe vaksinimin

02:51
782

Ohër-Strugë, hotelet para një krize të re

01:35
783

ASH: Çdo shtet ka mafien e vet, në Maqedoni shteti është vet mafia

08:55
784

Ku ishte Kastriot Rexhepi, dalin detajet të reja nga ‘zhdukja e tij’

02:28
785

Transporti Publik në Tetovë, funksion jashtë normave ligjore

02:54
786

Shteti duhet të blejë energji elektrike shtesë në dhjetor, ja sa do t’i kushtojë

02:03
787

Arianit Hoxha ka dhënë dorëheqjen nga posti i Ministrit të Bujqësisë

02:00
788

Për shkak të çmimeve të larta, qytetarët blejnë gjithnjë e më pak.

01:48
789

Pushteti dhe opozita janë të gatshme të përdorin metoda demokratike për të mbajtur pushtetin

01:58
790

Drama e një dite më parë në Kuvend u mbyll pa debat për besimin e Qeverisë

02:19
791

Personat që vuajnë nga diabeti kanë nevojë për terapi të vazhdueshme

01:48
792

Rexhepi: Do të sqarohem pasi të kalojnë kërcënimet

01:16
793

Shumë prindër kanë refuzuar që fëmijët e tyre të testohen në shkollë

02:02
794

Gjysmë milion dollarë amerikanë të falsifikuar janë hedhur në qarkullim në tregun e Maqedonisë

02:13
795

Kasami për Rexhepin: Ai pa vullnet e ka këtë qëndrim

00:57
796

Mickovski flet pas vendimit të Rexhepit

00:30
797

Gashi: Alternativa nuk do të mbështes as një mandatar i cili ka mbështetjen e “të Majtës”

02:49
798

Xhaferi pranon njoftimin për tërheqjen e firmave

01:47
799

A do ta mbajë Arsovska premtimin për transport publik falas – Ja çfarë thonë qytetarët

02:11
800

Prokuroria nuk konstaton parregullsi në raportet për ndërtimin e spitaleve modulare

02:17
801

Prokuroria e Shkupit, 7 muaj pa udhëheqës

01:45
802

Kriza energjetike, 65 milion euro për MEPSO-n dhe Elektranat

02:16
803

Si do ta trajtojë Kuvendi ndryshimin e nismës për rrëzimin e Qeverisë?

01:58
804

Guvernatorja e Bankës Popullore, tregon se a do të ketë devalvim të denarit

02:04
805

“Levica” tërhoqi firmat nga nisma për rrëzimin e Qeverisë

01:02
806

Ministri i Shëndetësisë Filipçe më në fund u bë i gjallë...

03:05
807

Këshilli i përgjithshëm i LSDM së nuk pranoi dorëheqjet e Zaevit

02:43
808

LSDM-ja mbledh organet e partisë, në fokus situata politike

01:11
809

Mblidhet Këshilli Ekzekutiv i LSDM-së

03:27
810

Alsat mëson se nga Vitit i Ri do të ketë rritje të çmimit të energjisë elektrike për amvisëritë...

02:10
811

Besa është e vendosur të votojë për rrëzimin e Qeverisë për të hequr pushtetin nga duart e BDI-së

02:04
812

Alternativa vazhdon debatet e brendshme lidhur me qëndrimin e saj ndaj nismës së VMRO-së për...

02:04
813

Qytetarët ankohen për rritjen e çmimit të ilaçeve

03:16
814

Qendrat për kovid kanë filluar të mbushen sërish.

02:10
815

Banka Popullore i konfirmoi shtrenjtimet. Norma e inflacionit është rishikuar nga 2.2% në 3.1%deri..

01:33
816

Iniciativa më Mirë për Tetovën Pa përgjegjësi nuk ka qetësi!

00:35
817

Filipçe prej një muaji nuk bëhet i “gjallë” në publik, pandemia në harresë

03:03
818

Shkollat me probleme të shumta, Carovska “zhduket”

01:54
819

Kur opozita priste që kryeministri të deponojë në Kuvend dorëheqjen, Zoran Zaev...

01:40
820

Kur opozita priste që kryeministri të deponojë në Kuvend dorëheqjen, Zoran Zaev nga facebooku...

01:40
821

Prishja e të gjitha objekteve të tjera pranë bregut të Ohrit...

01:58
822

Udhëheqësit e kompanive energjetike duhet të marrin përgjegjësi personale për krizën

02:10
823

Opozita dorëzoi në Kuvend nismën për votëbesimin e Qeverisë

02:21
824

Skender Rexhepi Zejd: Nënshkrimi im, jo bashkë me Levicën

03:45
825

Mickoski tregon deri kur ka afat Zaevi për dorëzimin e dorëheqjes

01:25
826

Kthehet interesimi për drutë, qytetarët ankohen për çmimin e lartë

02:48
827

Për shtatë muaj çmimet janë rritur thuajse në të gjitha produktet ushqimore

01:45
828

Qytetarët: Struga, qytet i bastoreve

02:08
829

Zgjidhje e përkohshme për transportin e vetëm 200 nxënësve nga Vizbegu

02:33
830

Kirurgjia plastike, qytetarët ankohen për pritje të gjata

02:32
831

LSDM: Mickoskit i intereson vetëm pushteti

02:07
832

Analistët për situatën e re politike fajësojnë Zaevin

02:22
833

Mickoski i jep dy ditë afat Zaevit: Nëse nuk dorëhiqet e rrëzojmë

02:37
834

Analistët për situatën e re politike fajësojnë Zaevin

02:22
835

LSDM: Mickoskit i intereson vetëm pushteti

02:07
836

Kirurgjia plastike, qytetarët ankohen për pritje të gjata

02:32
837

Zgjidhje e përkohshme për transportin e vetëm 200 nxënësve nga Vizbegu

02:33
838

Për shtatë muaj çmimet janë rritur thuajse në të gjitha produktet ushqimore

01:45
839

Gjendje alarmante në rajonin e Ohrit dhe Strugës, reparti i urologjisë ndërpret punën

01:35
840

Ekspozitë, “Nga rrënojat në ringjallje moderniste”

01:44
841

“Shumica e re parlamentare”, mosbesimi i qeverisë apo zgjedhje të reja

01:32
842

Shumë shkolla s’kanë kushte për digjitalizim

01:52
843

Arianit Hoxha do të dorëhiqet nga posti i Ministrit të Bujqësisë

02:27
844

Arrestim për përfaqësim të rremë për një "Reket" të ri

01:44
845

VMRO-DPMNE-ja ka nisur mbledhjen e firmave për shumicë të re

01:49
846

Mijëra qytetarë kanë aplikuar për tu vaksinuar kundër gripit stinor, por MSH s’ka përgjigje konkrete

02:33
847

Sadiku, kreu i komunës së vetme të fituar nga PDSH-ja, kaloi në radhët e Aleancës për Shqiptarët

01:26
848

Mbërrin në Shkup njeriu i parë i Gjykatës Evropiane, Robert Spano

00:47
849

Sela: Në fillim shumicë të re parlamentare, pastaj zgjedhje të parakohshme

00:39
850

Shteti së shpejti do të formojë komision për t'u marrë me krizën energjetike

02:01
851

Përplasje mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së për opsionin e zgjedhjeve të shpejta

02:05
852

Filloi paraqitja, por nuk ka vaksina kundër gripit!

02:46
853

Edhe katër ditë pas zgjedhjeve dhe paralajmërimit për dorëheqje, Zaevi nuk paraqitet në publik

02:20
854

Skriningu nëpër shkolla, 6 raste me Covid-19

02:17
855

Inspektorati i Mjedisit përballet me mungesë kuadri

02:05
856

Përkundër interesimit të qytetarëve për vaksinën kundër gripit sezonal

02:46
857

Nesër pritet të betohen deputetët e rinj të cilët do t’i zëvendësojnë paraardhësit e tyre...

02:20
858

Revizioni i plotë i punës së deritanishme të Komunës, do të jetë detyra e parë e Bilall Kasamit

01:55
859

Mickovski për energjinë elektrike: Qeveria nuk ka kurrfarë plani për t’u ballafaquar me këtë situatë

00:28
860

Nesër shpallet gjendja e krizës energjetike, nga 1 janari mund të ketë rritje të çmimit

02:29
861

“Asnjë fëmijë nuk do të mbetet pa kontrolluar”

01:54
862

Ndërtimi i rrugëve, 100 milion euro për “Bechetel ENKA”

02:02
863

Gjykata Civile do të vendosë nëse ka pasur apo jo shpifje nga nënkryetari i VMRO-DPMNE-së

01:46
864

Zaev, konsultime me KSHZ-në dhe zgjedhje të parakohshme sa më shpejt që është e mundur

03:24
865

Kreu i Alternativës Afrim Gashi mohon të ketë zhvilluar takim me kryeministrin Zaev

01:16
866

Megjithëse paralajmëroi dorëheqjen menjëherë pas shpalljes së rezultatit zgjedhor

01:35
867

Shënon rritje numri i rasteve pozitive me kovid-19. I lartë mbetet edhe numri i vdekjeve.

02:24
868

ASH: Qeveria e re do të jetë pa LSDM-në dhe BDI-në

02:21
869

Ngec hetimi për zjarrin në spitalin modular të Tetovës

01:38
870

Çdo ditë e më shumë shënon ulje vaksinimi i qytetarëve me dozën e parë të vaksinës anti covid

02:38
871

Pjesa jugperëndimore e vendit po përballet me mungesë të mjekëve pediatër

01:47
872

Dorëheqja e Zoran Zaevit mund të zvarritet deri në dhjetor.

01:43
873

Partnerët e koalicionit i kërkojnë Zaevit të mbetet në krye të Qeverisë

01:49
874

Ivo Rangeloviq rendit një sërë dështimesh për humbjen e LSDM-së në këto zgjedhje

02:33
875

ODIHR: Gara ishte e padrejtë për partitë e vogla

00:45
876

Mungesa e pediatërve: Spitali i Ohrit ka mbetur pa repartin e fëmijëve

01:44
877

Partitë festuan fitoren e zgjedhjeve, por harruan masat antiCovid

01:58
878

MPB-ja ka hapur hetim për 69 raste të agjitimit gjatë raundit të dytë zgjedhor

02:32
879

Hekurudhat janë në grevë - Drejtori fshihet nga publiku

02:14
880

Qeveria gjatë heshtjes zgjedhore miratoi Buxhetin për vitin e ardhshëm

01:49
881

KSHZ-ja shpalli rezultatet e para zyrtare

00:33
882

Zgjedhjet lokale ndryshuan hartën politike tek shqiptarët

02:02
883

Dorëheqja e Zaevit s'ka arritur në Kuvend, VMRO DPMNE e quan dorëheqje vetëm në Facebook

02:42
884

Pas përfundimit të votimeve është kryer dezinfektimi i shkollave

01:31
885

Filluan kalkulimet politike për shumicë të re parlamentare

02:41
886

7645 qytetarë kishin të drejtë vote sot

02:53
887

KSHZ-ja me masa shtesë për një proces pa pengesa

02:01
888

Mbi 1 400 të burgosur votojnë në 14 burgje

01:26
889

Moti, katër stinë brenda një jave

01:25
890

Vonon pastrimi i mbetjeve të rrezikshme nga ish-fabrika kimike OHIS

01:59
891

Grosha e Tetovës gjendet me vështirësi në treg

02:07
892

Kaos peshkimi në liqenin e Ohrit

02:00
893

Ndryshimet e motit mbushin spitalin e fëmijëve "Kozle"

02:04
894

Maqedonia nuk ka pranuar ndonjë kërkesë zyrtare nga pala greke

02:04
895

Kanceri i gjirit mund të prekë një në tetë gra. Kontrollet e shpeshta janë të rëndësishme

03:09
896

Që nga fillimi i pandemisë është shtuar interesimi i qytetarëve për mjaltë, është rritur edhe çmimi

01:44
897

NË MESNATË FILLON HESHTJA ZGJEDHORE. ZGJEDHJET TË DIELËN, NË 44 KOMUNA

01:42
898

Opozita në koalicion për Qytetin e Shkupit, LSDM: Beteja për nuk ka përfunduar ende!

01:38
899

“East Gate Mall” hapet nesër, priten vizitorë nga Shqipëria, Kosova, Greqi dhe Serbia

00:29
900

Në të gjithë Maqedoninë filluan “netët me ajër të ndotur”

01:24
901

Pas 2 muaj nga fillimi i vitit të ri shkollor, nxënësit mësojnë ende me libra të dëmtuar

02:29
902

Ngec imunizimi me dozën e parë të vaksinës antikovid.

02:49
903

Ka vazhduar edhe sot përplasja mes LSDM-së dhe Kandidates për Qytetin e Shkupit lidhur me shtetësinë

01:45
904

Opozita ka arritur marrëveshje për formimin e shumicës në Këshillin e Qytetit të Shkupit

01:03
905

KSHZ: RRETHI I DYTË, PA PENGESAT E PARA DY JAVËVEDASHTEVSKI: 400 EKSPERTË TË IT-SË PËR PAJISJET

01:44
906

Shkaqet e zjarrit në parkun e qytetit, të paqarta

02:12
907

Qytetarët “pro” ashpërsimit të masave anti-Covid

01:41
908

Kriza energjetike, “kthehen në jetë” termocentralet e vjetra në RMV

02:14
909

Pas më shumë se një vit e gjysmë hapen diskotekat dhe klubet e natës

01:35
910

ASH-ja akuzon Merkon për shpërdorim fondesh

02:04
911

Gara për Kumanovën, në fokus investimet kapitale në vendbanimet shqiptare

01:27
912

LSDM publikon “letërnjoftimin bullgar”, Arsovska: Do dëshmoj se s’kam shtetësi bullgare

01:49
913

Fletëvotimet pa vulë s’do të konsiderohen si të vlefshme. Ky është vendimi i fundit i KSHZ-së

02:00
914

Interesimi për vaksinën antikovid është ulur ndjeshëm në Tetovë

01:36
915

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit në parkun e Shkupit

02:00
916

VMRO: Zjarri i qëllimshëm, dëmtohen dokumente?

00:30
917

Qeveria prezantoi planin ambicioz në ekonomi për 4 vitet e ardhshme

02:08
918

KSHZ, Lloga kundër vendimit për fletët e pavlefshme

02:30
919

Zaev: Pas zgjedhjeve lokale, shumica parlamentare do të zgjerohet

00:26
920

Për një javë mbi 100 viktima nga koronavirusi, shumica të pavaksinuar

03:02
921

Alternativa nuk do të mbështesë partitë që janë në pushtet për balotazhin e 31 tetorit

01:49
922

"Çmimi i rrymës për qytetarët është i garantuar vetëm deri në Vitin e Ri"

02:28
923

Garë e ngushtë për Qytetin e Shkupit, Shilegov e Arsovska vazhdojnë fushatën

01:39
924

Vazhdon skriningu për Covid-19, testohen nxënësit e Bllacës

01:51
925

Për një javë mbi 100 viktima nga koronavirusi, shumica të pavaksinuar

01:51
926

KSHZ: Të vlefshme do të llogariten edhe fletëvotimet e pavulosura

02:04
927

Arifi: Në fokus zhvillimi i infrastrukturës! Kasami: S'keni asnjë projekt të mirëfilltë

01:48
928

Taravari paralajmëroi shumicë të re pas 31 tetorit

02:10
929

Taravari: Shumicë e re parlamentare pas balotazhit të 31 tetorit

01:42
930

Me nisjen e sezonit të ngrohjes fillojnë dhe problemet me ndotjen

01:57
931

Hotelierët do të kërkojnë subvencionimin e pagës minimale për punëtorët

01:45
932

Radhë të gjata për dozën e tretë të vaksinës

04:03
933

VMRO-ja akuzon policinë se ndalon qëllimisht veturat zyrtare të saj për të ushtruar presion

02:32
934

Epidemiologët vetëm me shtrëngimin e masave, mund të detyrojnë vaksinimin e të punësuarve

02:21
935

RIVOTIM NË NJË VENDVOTIM NË DIBËR MË 31 TETORDALLIMI MES DY KANDIDATËVE, 285 VOTA

01:55
936

Dy kandidatët Petre Shilegov e Danella Arsova kanë vazhduar fushatën me premtime për investime

01:49
937

Komisioni Kundër Korrupsionit vlerëson se prokuroritë po veprojnë shumë ngadalë me rastet e tyre.

01:27
938

VMRO akuzon “Në MPB ka bashkim kriminel”

02:30
939

Rritet dukshëm interesimi për marrjen e dozës së tretë të vaksinës

02:18
940

Pas 2 vaksinave, MSH Në izolim, vetëm pacientët pozitiv

02:09
941

7 kilometra në këmbë për të arritur në shkollë

02:10
942

Pas sezonit turistik, hotelet në bregun e Ohrit janë të zbrazët

01:30
943

VMRO DPMNE, mbështetje kandidatëve anti-qeveri

00:39
944

Zaev: Në rrethin e dytë mbështesim BDI në

01:57
945

Virusi Corona “shkel” gripin stinor! Imunologët preferojnë vaksinim të dyfishtë

02:37
946

Shkallë e lartë e vdekshmërisë në punë, mbi 3 për qind

01:53
947

Kontrollet e limituara shkaktojnë rrëmujë repartin e neurologjisë!

03:05
948

Interesim i ulët për vaksinim në Tetovë, nga 100 deri në 150 persona në ditë

01:58
949

Ka filluar sezoni i ajrit të ndotur në Maqedoni

01:12
950

KSHZ-ja hodhi poshtë të gjitha ankesat e partive

02:24
951

Këshilltarët komunalë duhet të presin përfundimin e afatit ligjor për të marrë certifikatat

01:19
952

TEC-i i Manastirit mbetet pa qymyr

01:45
953

Ekspertët: Reformat në gjyqësor, të padukshme

01:49
954

Banka Botërore rekomandon taksë karboni

02:05
955

TEC-i i Manastirit mbetet pa qymyr

01:47
956

KE: Më shumë angazhim për mjedisin jetësor

02:03
957

Takimi Sela-Mickoski, punohet për shumicë të re parlamentare

01:18
958

Zgjedhjet lokale, pritet pranim-dorëzimi i mandateve

01:44
959

Vazhdon beteja për Shkupin! Shilegov dhe Arsovska me akuza të ndërsjella

01:58
960

Policia ndalon transport ndërkombëtarë të drogës, arrestohet shkupjani

01:22
961

Objektet e reja në plazhin e Ohrit do të ndërtohen me materiale ekologjike

01:49
962

Raporti i KE-së: Të vazhdojnë masat për shpëtimin e ekonomisë

01:30
963

Raporti i KE-së: Progres i kufizuar në zbatimin e reformave

02:51
964

Partnerët qeveritarë: Shumica parlamentare është stabile

02:37
965

Antikorrupsioni hedh poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së për shqyrtimin e ligjshmërisë së marrëveshjeve

01:37
966

Gjykata Civile ka dëmshpërblyer minimalisht të dënuarit në arrati për rastin “Sopoti”

01:10
967

Vendimi i Aleancës për Shqiptarët për ta mbështetur Bilall Kasamin në rrethin e dytë zgjedhor është

01:26
968

Ndërsa qeveria lehtësoi një pjesë të masave antikovid, mbajtja e maskës në shkolla...

02:46
969

EKSPERTËT, RAPORTI NUK NDRYSHON SHUMË NGA VITI I KALUARJOVANOVSKI: DEMOKRACIA DUHET TË KONSOLIDOHET

01:42
970

Sot ka nisur skriningu i 8,200 nxënës i cili ka për qëllim të detektoj raste me covid-19

02:07
971

ASH-Besa, takim për bashkëpunim të mundshëm në raundin e dytë

03:04
972

Nesër nis testimi i nxënësve për Koronavirus

01:30
973

Raundi i dytë në Tetovë dhe Gostivar, takim mes Aleancës dhe Besës

01:55
974

LSDM dhe VMRO kanë shënuar rënie të votave në zgjedhjet e fundit

02:34
975

“Koalicionet”, Mickoski zgjati dorën për të gjitha partitë opozitare

01:33
976

Nesër nis testimi i nxënësve për Koronavirus

01:32
977

Simovski: Teprica e listës zgjedhore janë jashtë shtetit

01:34
978

Raporti i KE-së: Maqedonia e Veriut ka shënuar progres vetëm në disa reforma

02:02
979

Gara për Qytetin e Shkupit, kandidatët e skualifikuar nuk orientojnë votuesit

03:30
980

Policia ndalon kreun e Kumanovës, Dimitrievski: Hakmarrje e Spasovskit!

01:56
981

“Fingerprint”, KSHZ-ja kërkon listën e kompanive që i kanë importuar

03:10
982

Zgjedhjet lokale, balotazh i “nxehtë” në komunat shqiptare

01:55
983

Në zgjedhjet e djeshme lokale u votua edhe për këshillat e komunave dhe Qytetit të Shkupit

03:49
984

A duhej të vazhdonte heshtja zgjedhore edhe pas orës 19

02:54
985

Mickoski: Pushteti e humbi legjitimitetin

03:36
986

Partitë Politike Thyen Protokollet Shëndetësore

01:50
987

30 kryetarë komunash, që në rrethin e parë

01:44
988

"Rinia na shkoi", banorët e Hasanbegut presin jetë më të mirë pas zgjedhjeve

05:01
989

Kërçovë, aparate të reja janë dërguar në dy vendvotime

02:17
990

Problemet me "fingerprint", OSBE-ODIHR: Mbajmë shënim

01:15
991

Interesim i lartë për votim në Haraçinë, ja çfarë presin banorët nga kreu i ri i komunës

04:50
992

Kapërcehet problemi me aparatet në Tetovë, banorët me shpresë për kushte më të mira pas zgjedhjeve

01:02
993

Problemet teknike, dalje e ulët e votuesve në Gostivar

03:52
994

Banorët e Likovës presin infrastrukturë më të mirë pas zgjedhjeve

00:30
995

Çair-Butel/Pritet rritja e numrit të votuesve, pasi të tejkalohet pengesa me fingerprint

01:07
996

Çair-Butel, pritet rritja e numrit të votuesve, pasi të tejkalohet pengesa me fingerprint

02:17
997

Tetovë, në pesë vendvotime ka pasur probleme me votimin biometrik

01:28
998

Zgjedhjet, me protokoll të posaçëm për mbrojtje nga Covid-19

01:31
999

Maqedonia e Veriut voton për pushtetin e ri lokal

01:08
1000

Për herë të parë votim biometrik në RMV! Si funksionojnë aparatet për fingerprint?

02:41
1001

Kumanovë, procesi i votimit rrejdh pa probleme

02:42
1002

Probleme me fingerprint në Tetovë, qytetarët ankohen për pritje në vendvotime

02:27
1003

Pengesa në vendvotimin 2942 në Çair, nuk punon "fingërptin-i"

03:42
1004

A do të paguajnë qytetarët 15 denarë për një qese plastike

02:29
1005

Votuesit duhet të dezinfektojnë gishtin para përdorimit të finger-printit

02:22
1006

Vota për para-kërcënim me jetë, në prag të zgjedhjeve lokale

01:45
1007

Votimi në burgje, sipas protokolleve por pa aparate biometrike

01:17
1008

Reshjet e shiut të dobishme, por mund të vonojnë mbjelljen e grurit

01:43
1009

Rritet për 60 për qind blerja online në Maqedoninë e Veriut

02:36
1010

Ajvari dhe turshitë, luks për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

02:04
1011

Në Maqedoninë e Veriut ka mungesë të kuadrit profesional

01:35
1012

Votojnë të burgosurit dhe personat e sëmurë e të pafuqishëm, procesi zhvillohet pa pengesa

01:54
1013

Në shkollat e vendit janë bërë gati listat e nxënësve të cilët do të jenë pjesë e skriningut

02:10
1014

Hotelierët në Ohër dhe Strugë paralajmërojnë çmim më të shtrenjtë për 20 për qind.

01:26
1015

Mbi 70 për qind e vendvotimeve nuk janë të qasshme për personat me aftësi të kufizuar

01:58
1016

Kodra e Diellit po përgatitet për nisjen e sezonit turistik.Autoritetet thonë se gjithçka është gati

02:04
1017

Bislimovski: Shtrenjtimi i rrymës me 50% është spekulim, por shtrenjtim do të ketë

01:53
1018

Vdekja e alpinistëve, shpallet ditë zie në Radovish

02:04
1019

Gjykimi ndaj ish-ministres së Kulturës, Elizabeta Kançeska-Milevska, për të pestën herë nga fillimi

02:07
1020

Maqedonia e Veriut larg imunitetit kolektiv, ja çfarë thonë ekspertët

01:41
1021

Reshjet e dëborës mbuluan zonat malore të vendit. Në Kodrën e Diellit, në Mavrovë dhe Strazhë

01:20
1022

Kurti flet për aksionin në veri, tregon se kush e ka dhënë urdhrin

01:29
1023

Abazoviç: Krimi i organizuar, gjenerator i gjerave negative në rajon

00:34
1024

Kurti: Përgjegjësi për gjakderdhjen dhe spastrimin etnik në vitet e 90-ta

01:08
1025

Qytetarët të përgatiten për shtrenjtimin e radhës së energjisë elektrike

02:32
1026

Nga muaji janar ka pasur rritje të vazhdueshme të çmimeve

01:31
1027

SASHK, vërejte të shumta për konceptin e ri arsimor

01:34
1028

Zgjedhje lokale, do të votojnë mbi 400 persona në izolim

01:58
1029

Hetim për rastin “doktori fantom”!

02:14
1030

Radishan, Kadastra pranon defektet në matje

01:40
1031

500 ndërtime pa lejë në parkun nacional të Galiçicës

02:08
1032

Gjykata në Tetovë i liroi me kusht personat për dhunën në protestat për zjarrin në spitalin modular

01:38
1033

Ziadin Sela paralajmëron shumicë të re parlamentare pas zgjedhjeve lokale.

01:51
1034

Testimi i nxënësve për kovid-19 në shkolla do të nisë me një javë vonesë, pra javën e ardhshme

01:52
1035

Për shtëpinë e re të Gruevskit në stilin barok, janë paguar 60 mijë euro shërbime komunale

01:52
1036

Të shtënat ma kallash për 11 tetorin, MPB: Jemi në kërkim të dy autorëve

01:10
1037

Shkolla, rritet interesimi për drejtimet profesionale

00:27
1038

COVID-19, Cana: Situata edhe më tej mbetet alarmante

02:20
1039

Radishan, banorët depërtojnë në pronat e njëri-tjetrit për shkak të matjeve satelitore

02:25
1040

Rritja e çmimeve, qeveria nuk e ka ndërmend të ndërmarrë masa

02:14
1041

Anketë: Qytetarët nuk iu besojnë premtimeve të fushatës elektorale

01:58
1042

“20%”-shi në Kushtetutë do të ndryshohet dhe do të shkruhet “shqiptarë” dhe “gjuhë shqipe”

01:19
1043

Zaev: Alarmoi Edi Rama, po alarmoj edhe unë! Do të ketë krizë

00:19
1044

Maqedonia e Veriut larg imunitetit kolektiv ndaj Covid-19

01:49
1045

Keqpërdorimi i fëmijëve gjatë fushatës zgjedhore

02:09
1046

Maqedonia shënon sot 11 tetorin, ditën e fillimit të kryengritjes popullore kundër fashizmit

02:34
1047

Reshjet e vazhdueshme, s’ka rrezik nga përmbytjet

02:11
1048

Ekspertët gjerman të kriminalistikës ende pa raport përfundimtar

02:03
1049

Inflacioni mund të rritë kamatat e kredive

02:44
1050

Reshjet në Malësinë e Tetovës, banorët në frikë nga vërshimet

02:17
1051

Pajisjet për votim biometrik më 17 tetor tashmë janë në hapësira të sigurta

02:17
1052

Reparti i fëmijëve në spitalin e Ohrit punon vetëm dy janë në dispozicion për momentin

02:26
1053

Ministria dhe Sindikata me qëndrime të kundërta rreth zbatimit të konceptit të ri mësimor.

02:09
1054

Inflacioni këtë vit mund të arrijë deri në 5 për qind

02:17
1055

Pavarësisht paralajmërimeve për shtrenjtimin e energjisë elektrike, bie interesimi për ngrohje

02:30
1056

Antikorrupsioni hedh poshtë ankesat e partive “E Majta” dhe “LSDM” për kandidatët e pavarur

01:29
1057

Pas 14 muajsh, mbetet ende enigmë roli i prokurores Lejla Kadriut në Siniçan

02:09
1058

Qindra kërkesa për pajisje me shtetësi

01:36
1059

Ulet ndjeshëm numri i nxënësve në gjimnazet e Strugës

02:48
1060

Rritet numri i të prekurve nga kanceri i gjirit në vend

02:28
1061

Doza III, qytetarët me qëndrime të ndara

02:06
1062

Banorët e Vizbegut kërkojnë zgjidhje deri të martën për shkollën

01:40
1063

Rrymën e shtrenjtë të kompanive do ta paguajnë qytetarët

01:56
1064

Arrin dërgesa e fundit e aparateve për votim, javën e ardhshme fillon trajnimi intensiv

02:25
1065

Sekuestrohen 1 milion euro të falsifikuara në aeroportin e Shkupit, ndalohen dy kamerunez

01:58
1066

Shkollat e malësisë së Sharrit përballen me vështirësi të shumta

02:39
1067

Shkollat e malësisë së Sharrit përballen me vështirësi të shumta

02:39
1068

Zbrazen hotelet e Ohrit pas sezonit turistik

01:30
1069

Ndryshimi i temperaturave mbush spitalet

02:49
1070

Fatura të larta të energjisë elektrike pritet të vijnë në muajt në vijim

01:26
1071

Reshjet e parashikuara për ditët në vijim, nga QMK-ja thonë se janë gati për çdo situatë

01:37
1072

Milla Carovska merr notën "1" në gjuhën shqipe

02:22
1073

Kompanitë që abuzuan me ndihmat shtetërore nuk u dënuan

01:29
1074

Votim biometrik në RMV, për herë të parë më 17 tetor

02:32
1075

Një muaj nga tragjedia në Tetovë, ministrat “mbijetuan”

01:48
1076

Qullafkova: Të ndërpriten negociatat me bullgarinë

02:00
1077

Rashkovski akuzohet për pastrim parash dhe shpërdorim detyre

02:14
1078

Shkolla e munguar në Vizbeg, prindërit bllokojnë sërish rrugën

02:24
1079

S'ka përkthyes adekuat, ministrja kosovare detyrohet të flas anglisht në Shkup

02:09
1080

Ministria e Arsimit iu shpall luftë shitësve ilegale të librave digjitalë

01:58
1081

Vërtetim për pastërtinë penale do të merret vetëm në mënyrë digjitale

00:34
1082

Drejtorët e rinj të spitalit të Tetovës emërohen në nëntor

00:23
1083

Në mungesë të terminëve për shkak të koronavirusit, shumë pacientë që detyrohen të presin

02:16
1084

Qeveria do të presë të ketë rritje edhe më të larta të çmimeve, madje vetëm atëherë do të reagojë.

01:50
1085

Niveli i liqenit të Ohrit është vetëm 4 centimetra para kuotës minimale

01:41
1086

Banka Popullore do të rishikojë nivelin e inflacionit

01:42
1087

Filipçe hesht për dorëheqjet e drejtorëve Besimi dhe Etemi

01:55
1088

Vaksinimi i 76 për qind të punësuarve nëpër çerdhe ka bërë që gjendja nëpër këto të jetë stabile.

01:27
1089

Opozita kërkon seancë urgjente për të shkarkuar Filipçen e Hasanin

01:29
1090

"Urdhëro ti...jo urdhëro ti", Rama me sjellje tipike shqiptare në Slloveni

00:25
1091

Zaevi përfundimisht nuk pranon dorëheqjet e Filipçes dhe Hasanit

01:26
1092

Instituti hidrobiologjik në Ohër reagon tashmë disa ditë për uljen e nivelit të Drinit te Zi

01:32
1093

Opozita shqiptare këmbëngul për vazhdimin e afatit për regjistrimin e popullsisë

02:07
1094

Fushata zgjedhore dhe respektimi i masave antiCovid

00:31
1095

320 ndërtesa të lidhura me BEG nuk do të marrin ngrohje qendrore

01:49
1096

Fushata zgjedhore, mbi 20 shkelje të Kodit Zgjedhor

01:59
1097

Qytetarët në hall, pandemia vështirëson kontrollet rutinë të zemrës

03:16
1098

Shkolla Fillore “7 Marsi” rrezikon të mbetet pa ngrohje

02:51
1099

Varhelji në Shkup, takon kryeministrin Zaev

02:44
1100

Nesër përfundon regjistrimi i popullsisë, Enti i pavendosur për zgjatjen e afatit

03:02
1101

Pa ndihmën shtetërore, shumica e komunave do të falimentonin

01:26
1102

Organizatori i protestës për drejtësi rreth zjarrit në spitalin modular të Tetovës

01:34
1103

Fushata zgjedhore dhe respektimi i masave antiCovid

00:31
1104

Agjencia për Mbrojtjen e të drejtës për Qasje të lirë në informacionet me karakter publik

02:00
1105

Nëse regjistruesit në terren nuk arrijnë të shkojnë derë më derë deri të enjten

01:30
1106

Në ditën e parë të fushatës zgjedhore, në KSHZ kanë arritur edhe 980 pako aparate për gjurmë

01:07
1107

STAFI KIRURGJIK I “8 SHTATORIT” NUK PROTESTOI!

02:47
1108

Hetimi për tragjedinë në spitalin e Tetovës vendnumëron.

02:31
1109

Presidenti aktual dhe ata të mëparshëm kritikuan zhvillimin e vendit ndër vite.

02:26
1110

Zulueta: Monitorojmë në tërësi procesin zgjedhorë në RMV

04:35
1111

Ekspertët: Situata në Kosovë, rrezik edhe për rajonin

01:48
1112

Nesër nis fushata elektorale për krerët e 80 komunave

01:28
1113

Tetovë, kafenetë dhe restorantet respektojnë masat anti-Covid

02:26
1114

6 muaj pritje për termin, qytetarët ankohen për kontrollet mjekësore

02:18
1115

Digjitalizimi i gjyqësorit/Si do të eliminohet rreziku për ikje të paraburgosurve?

02:04
1116

Regjistrimi i diasporës së RMV-së, prin Gjermania dhe Zvicra

01:39
1117

Ndërtimi i shkollës në Idrizovë, premtim i çdo fushate zgjedhore

02:10
1118

"Ndërkombëtarët mos të mbyllin sytë para nxitjeve nga regjimi autokrat në Serbi"

02:51
1119

Shkupi dhe Sofja, në komunikim pa zgjidhje

02:49
1120

S’ka zgjidhje për deponitë ilegale në Strugë dhe Ohër

01:47
1121

Tetovë, rritet interesimi i të rinjve për vaksinim kundër Covid-19

01:58
1122

Tragjedia në Tetovë, Zaev minon opozitën për Komisionin Anketues

01:55
1123

Pandemia në RMV/Qytetarët e teprojnë me antibiotikë, vitamina e minerale

02:46
1124

Kurti: Asnjë individ apo grup kriminal nuk mund të jetë më i fuqishëm se shteti

00:44
1125

Kurti: Serbia dëshiron të provokojë konflikt ndërkombëtarë

01:17
1126

Struganët edhe pse kanë ujë në çezmat e tyre, përsëri janë pa ujë.

01:44
1127

Epidemiologët: Doza e tretë e vaksinës kundër Covid-19, luks!

02:38
1128

Enti Shtetëror i Statistikave nga e shtuna do të hap pika të posaçme për regjistrim nëpër komuna

01:45
1129

Ministria e Brendshme nuk ndjen përgjegjësi për drogën e kapur në veturën zyrtare të këtij dikasteri

02:43
1130

Doza e tretë e vaksinës kundër koronavirusit do të nis të zbatohet nga fillimi i javës së ardhshme.

02:05
1131

Personat e shurdhër s’kanë qasje në institucionet e RMV-së

02:35
1132

Shehu e Lloga s’do ta firmosin Listën Zgjedhore

02:29
1133

Agjencite turistike mbesin pa ndihma shteterore

02:17
1134

Grabitësit e farmacisë në Çair të pakapshëm për policinë

02:25
1135

680 votues të Çuçer Sandevës votojnë në Butel, rrezikohet legjitimiteti në Qytetin e Shkupit

02:23
1136

Kodi Penal, ndryshimet në procedurë parlamentare

01:41
1137

Idrizovë, fëmijët detyrohen të mësojnë maqedonisht

02:51
1138

Tragjedia në Tetovë, “ping-pong” lojë për kompetencat

02:22
1139

Qytetarët ankohen për keqpërdorimin e parave të tyre nga autoritetet lokale për qëllime partiake

02:21
1140

Nxënësit e Medresesë kërkojnë akreditim për t’u regjistruar në universitete

01:36
1141

Zaev nuk komenton kërkesën për faljen e biznesmenit Sead Koçan

01:21
1142

Qeveria premton më shumë para për komunat deri në vitin 2024

02:18
1143

Regjistrimi, Zaev: Ligjet për të drejtat e shqiptarëve dhe bashkësive të tjera nuk do të ndryshohen

02:07
1144

Dita pa makina, çiklistët: Nuk ndjehemi të sigurt në komunikacion

02:09
1145

Zjarr në afërsi të Bibliotekës Universitare në Shkup

02:47
1146

Ligji për Obligacionet do të pësojë ndryshime

01:51
1147

BFI konfirmon: Objekti i Teatrit për Fëmijë është vakëf

02:26
1148

Pritet miratimi i dozës së tretë në RMV, për personat me imunitet të cenuar

01:59
1149

Comodita dhuroi dyshekë për Klinikën Kozle

00:39
1150

Qentë endacak shkaktojnë kokëçarje për banorët e Tetovës

01:14
1151

Paqartësi rreth Ligjit të Obligacioneve, ekspertët apelojnë për kujdes

01:39
1152

10 ditë deri në përfundim të regjistrimit

01:54
1153

Vazhdojnë punët për largimin e anijes nga Lumi Vardar

02:21
1154

Objekti i Teatrit për Fëmijë ka kaluar në pronësi të BFI-së

01:24
1155

Sëmundjet e rralla në Maqedoninë e Veriut, pritje të gjata për terapi

02:08
1156

Konfirmohen kandidaturat për zgjedhjet lokale

02:32
1157

Qeveria vlerëson se nuk ka hapësirë për shtrenjtimin e bukës

01:26
1158

Biznesmeni i njohur Sead Koçan kërkoi nga shteti të jetë i falur

02:20
1159

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit në spitalin modular të Tetovës

01:37
1160

Zaev: Dorëheqjet nuk i kthejnë në jetë viktimat nga zjarri

01:43
1161

Partitë zyrtarizuan listat e kandidatëve për kryetarë të Komunave

02:54
1162

Shtrenjtohen çmimet e produkteve, shpenzimet janë rritur për 3,6 për qind

02:01
1163

Komunikologët për letrën e Zaevit Relativizon përgjegjësinë e Filipçes

01:56
1164

VMRO DPMNE, nismë për shkarkimin e Filipçes dhe Hasanit

01:47
1165

Pushteti Spitalet modulare janë të sigurta

02:05
1166

Opozita shqiptare Zaev urgjentisht të konstatojë dorëheqjet e ofruara

02:05
1167

Pamje të reja amatore nga zjarri që shkrumboi spitalin modular në Tetovë

02:50
1168

Të lënduarit që i shpëtuan tragjedisë së zjarrit në Tetovë, janë në gjendje stabile

00:56
1169

Nxënësit dhe prindërit ankohen për gjendjen e librave shkollor

02:43
1170

Zjarri në Tetovë, gjendja e të lënduarve është stabile

02:01
1171

Pushteti as sot nuk zbulon cila kompani ka bërë mbikëqyrjen e punës në spitalet modulare

02:11
1172

Vazhdojnë hetimet në spitalin e djegur modularë në Tetovë

02:05
1173

Mbillen 14 pemë në sheshin e Tetovës, në nder të viktimave nga zjarri

00:15
1174

Regjistruesit sërish në terren, vazhdon procesi i regjistrimit

02:26
1175

Zaev: Vendimi për dorëheqjet, pas hetimeve

02:49
1176

Qytetarët Dorëheqjet janë të vonuara

03:19
1177

Dëshmitari: Në momentin e shpërthimit nuk kishte mjete për fikjen e zjarrit

01:42
1178

U jepet lamtumira e fundit viktimave të zjarrit në spitalin modular të Tetovës

01:12
1179

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe jep dorëheqjen

00:27
1180

Presidenti Pendarovski flet për përgjegjësinë për zjarrin në Tetovë

00:47
1181

Dyshime për sigurinë e spitaleve modulare

02:08
1182

Spitalet modulare të Strugës dhe Ohrit vazhdojnë të pranojnë pacientë me Covid

01:57
1183

Zgjedhjet lokale, edhe një ditë afat për kandidatët

02:31
1184

Shumë kontradikta rreth lejimit të familjarëve të të infektuarve nëpër spitale

03:52
1185

Prokuroria heton shkaqet e zjarrit tragjik në spitalin modular të Tetovës

01:43
1186

Për të katërtën ditë nuk po realizohet regjistrimi në disa vendbanime

01:53
1187

Dymbëdhjetë pacientët e shpëtuar janë në gjendje stabile

01:22
1188

Filipçe: Përgjegjësi, pas përfundimit të hetimit

14:03
1189

Filipçe: Përgjegjësi, pas përfundimit të hetimit

01:44
1190

Dëshmi nga shpëtimi i të lënduarve të mbijetuar

01:54
1191

"Kjo nuk është intervistë", Grubi shmang pyetjen për parkingjet ilegale në Tetovë

00:28
1192

Sa janë të sigurta 19 spitalet modulare? Drejtorët heshtin

01:41
1193

Zjarri në Tetovë/Pendarovski: Herët për përgjegjësi! Opozita kërkon llogari nga pushteti

02:16
1194

Ngushëllime dhe ndihmë nga vendet e rajonit dhe BE-së, për kapërcimin e pasojave

01:41
1195

Prej tri ditësh procesi i regjistrimit është i ndërprerë

01:46
1196

Shkaqet e zjarrit në spitalin modular të Tetovës, mbeten të paqarta

03:23
1197

Zjarri në Tetovë, tri ditë zie në të gjithë vendin

01:19
1198

Jo transparencë totale, asnjë sqarim për opinionin rreth ngjarjes tragjike në Tetovë

02:36
1199

Penadrovski: Hetim të shpejtë për zjarrin në Tetovë, të dëshmojmë se jemi shtet

01:38
1200

Parregullsi në ndërtimin e spitalit modular? Grubi ndërpret Besimin: Më lejoni të përgjigjem

02:45
1201

Hasani: Nuk është koha e dorëheqjeve, por e sfidave

00:23
1202

"Pikëllim e britma njerëzish", dëshmitarët flasin për tragjedinë në Tetovë

02:16
1203

Flasin dëshmitarët okularë, kjo tragjedi nuk mbahet mend

02:30
1204

LSDM-ja dhe 20 parti politike firmosën marrëveshje për zgjedhjet lokale

00:30
1205

ASH-ja miratoi kandidatët për kryetarë komunash në zgjedhjet e tetorit

00:52
1206

Edhe këtë vit shkollor nxënësit po ndjejnë mungesën e teksteve të reja shkollore

02:08
1207

Pavarësia, shqiptarët u anashkaluan nga vendimmarrja

02:55
1208

Maqedonia me dallime mes të varfërve dhe të pasurve, rekord në borxh publik

02:46
1209

Çmimi i bukës në disa nga furrat private shtrenjtohet për 5 denarë

02:13
1210

Për të dytën ditë me radhë në Tetovë nuk regjistrohet asnjë viktimë nga koronavirusi

02:01
1211

Presidenti Pendarovski dekoroi përbërjen e parë parlamentare

05:01
1212

30 vjetori i pavarësisë, qytetarët: Shteti ka ecur me hapa shumë të ngadaltë

02:52
1213

As 30 vjetori i pavarësisë nuk i bashkoi partitë politike pozitë-opozitë

01:34
1214

Prej dje pasdite regjistruesit janë tërhequr nga disa rajone

01:22
1215

Interesim i lartë për vaksinim në Tetovë, qytetarët ankohen për pritje të gjata

02:03
1216

Vazhdon regjistrimi i popullsisë, Selami apel qytetarëve që t’i hapin dyert për regjistruesit

02:01
1217

“Kovid-19”, Filipçe: Përmirësohet gjendja në rajonin e Pollogut

02:11
1218

Më shumë gjysma e banorëve të Sellcës, të infektuar me koronavirus

02:29
1219

Pa filluar fushata, partitë politike bëjnë fushatë

00:00
1220

Pa filluar fushata, partitë politike bëjnë fushatë

00:00
1221

Mos pranoni regjistruees pa legjitimacion, thonë nga ESHS

01:33
1222

Hidrocentralet “Boshkov most” e “Llukovo Pole”, shkojnë në histori

01:53
1223

"Më thonë shko fito 2.000 denarë", alarmante situata me fëmijët lypsarë në Strugë

01:44
1224

“Kjo është e përkohshme për të marr pikë politike”, banorët kritikojnë ambulancën modulare në Butel

01:45
1225

BDI prezantoi kandidatët për Gostivarin dhe Çairin, ASH-AAA nesër vendos për Tetovën

02:10
1226

Mbi 80% e të shtruarve në spitale, të pavaksinuar

01:52
1227

Nesër nis regjistrimi i popullsisë dhe amvisërive

02:23
1228

Interesim i ulët për kontrollimin e Listës Zgjedhore

02:28
1229

Së shpejti hapet pikë vaksinimi në Likovë

02:39
1230

Struga numëron turistët e fundit për këtë sezon

02:44
1231

Zjarret dëmtojnë bujqësinë në rajonin e Pollogut

02:54
1232

Në Maqedoninë e Veriut do të kontrollohet prejardhja e pasurisë

01:46
1233

Kaos në Bërnjarcë, prindërit e nxënësit bojkotojnë mësimin

03:18
1234

Të dielën nis regjistrimi i popullsisë, institucionet thonë se kanë bërë të gjitha përgatitjet

02:17
1235

Paralajmërohet aksion kundër shitësve ilegal në Bit Pazar

02:33
1236

Vdekshmëri e lartë nga Covid-19 në rajonet e pavaksinuara në Maqedoninë e Veriut

02:11
1237

Carovska: Të respektohen protokollet

01:52
1238

Rikthehen radhët para pikave të vaksinimit në Tetovë

02:31
1239

Zgjedhjet lokale, mbyllet afati i listave

00:00
1240

Nxënësit i gëzohen kthimit në shkollë

01:47
1241

Për transportuesit nuk nevojiten PCR teste

01:12
1242

“Vaksinimi kundër Covid-19, bie kurba e infektimit”

02:28
1243

Nxënësit i kthehen nesër mësimit, shkollat të gatshme për pritjen

02:39
1244

Premtohet bulevard i ri, do të çojë drejt autostradës së parealizuar Shkup-Bllacë

02:04
1245

“Shkupi ka avancuar në zbatimin e Marrëveshjes së Prespës, por jo edhe Athina”

02:05
1246

Afganët kaluan natën e parë në Maqedoninë e Veriut

01:34
1247

“Për 10 ditë kishin me vete 10 pula”, pronarët e apartamenteve në Ohër ankohen për turistët vendas

02:08
1248

VMRO dhe LSDM, me parashikime se kush do t'i fitojë dhe kush do t'i humbas zgjedhjet

01:47
1249

Mbetet i lartë çmimi i perimeve dhe frutave, shkak pandemia dhe temperaturat ekstreme

02:15
1250

Gjendja me Covid 19 është rënduar edhe në Kërçovë dhe Strugë

03:11
1251

Për 5 ditë është dyfishuar numri i rasteve aktive me Covid 19, Filipçe Vaksinimi shpëtim i vetëm

02:09
1252

Doza e tretë e vaksinës as nuk diskutohet! Bajrami: Të nxitojmë për dozën e parë

02:42
1253

“Zgjedhjet”, mungesa e infrastrukturës pengesë për personat me nevoja të veçanta

02:32
1254

Mungojnë turistët në Ohër, ciceronët mbesin pa punë

01:22
1255

Ende nuk dihet se kur do të nisë rigjykimi për “Titanik 3”, apeli pranoi ankesat e Alimit dhe Gurit

01:08
1256

Shkollat pa kushte për konceptin e ri, tabletët dhe televizorët realitet i largët

02:24
1257

Të mërkurën rihapet sërish pika më e madhe e vaksinimit në vend, A1 Arena në Boris Trajkovski

02:26
1258

Refugjatët afganë nuk mbërrijnë këtë javë në vendin tonë

00:37
1259

Filloi sot shqyrtimi publik i listës zgjedhore

01:26
1260

Zhbllokohen “letërnjoftimet”, do të jepen nga e hëna

02:02
1261

Nuk ka karantinë për Tetovën e Gostivarin, pavarësisht gjendjes së rëndë me virusin korona

02:55
1262

Këtyre ditëve pritet të mbërrijnë edhe 58 shtetas tanë nga Afganistani

02:36
1263

Përsëri është ndezur deponia pranë Bukovës në Ohër, VMRO ja kritikon komunën

01:40
1264

Mustafa Viti i kaluar shkollor nuk ishte i suksesshëm

02:19
1265

Carovska: Nuk ka nevojë për panik, jemi të gatshëm për çdo skenar

00:42
1266

Llojan, gërryen për kanalizim - gjetën gurë varri antik!

03:48
1267

VMRO-ja publikon kandidat për zgjedhjet lokalet

02:31
1268

Interesim i lartë i kandidatëve të pavarur në zgjedhjet lokale

02:16
1269

Masat e reja anti-Covid, turistët anulojnë rezervimet në Ohër dhe Strugë

01:55
1270

Problemi me letërnjoftimet, në rrugë pa krye

02:13
1271

Kumanovë, radhë të gjata për vaksinim kundër koronavirusit

04:11
1272

Tetova dhe Gostivari në alarm për shkak të gjendjes me Covid-19

04:09
1273

Ende 4 vatra zjarri aktive në vend

00:32
1274

Taravari: BDI bën presion të vazhdueshëm ndaj administratës

00:58
1275

Karaxhovski: Dasmat na morën më qafë, njerëzit harruan virusin

02:35
1276

Refugjatët afganë do të shpërndahen në disa qytete të vendit

02:26
1277

Maqedonia, afër “listës së zezë” për udhëtime

03:04
1278

Zgjedhjet lokale, VMRO-DPMNE dhe AAA-ASH në negociata për koalicion

02:44
1279

Carovska: Mësim “online”, vetëm me kërkesë

00:29
1280

Qytetarët presin me orë të tëra në diell, kërkohen pika të reja për vaksinim

02:54
1281

Inspektorët në terren, kontrollohet zbatimi i masave të reja anti-Covid

03:22
1282

Zgjedhjet lokale/BDI me kandidatë të vjetër, LSDM e VMRO fshehin emrat

03:49
1283

Covid-19, asnjë vend i lirë në Klinikën Infektive në Shkup

02:48
1284

Rëndohet situata me koronavirusin në Tetovë dhe Gostivar

02:26
1285

Аssesi të shuhen flakët në rajonin e Sarajit, zjarre ka edhe në pjesë të tjera të Maqedonisë

01:38
1286

Vaksinimi i regjistruesve të popullsisë, vullnetar

02:13
1287

Zjarre aktive në rajonin e Sarajit, Demir Kapisë dhe Dibrës

02:50
1288

Spitalet mbushеn me pacientë të sëmurë nga koronavirusi

02:16
1289

Bie fluksin në pikat e imunizimit, të rinjtë preferojnë vaksinën Pfizer

02:20
1290

Tre skenarë për fillimin e vitit shkollor në Maqedoninë e Veriut, mësimdhënësit nisin përgatitjet

02:11
1291

I nxehti shkakton thatësira, zbrazen rezervat e ujit në Gazi Babë e Radishan

01:44
1292

Virusi korona, gjendje e rëndë në Tetovë dhe Gostivar

01:43
1293

20 vjetori i Marrëveshjes së Ohrit, mesazhe për bashkëpunim mes bashkësive etnike

03:41
1294

Ohër-Strugë, gastronomët dhe hotelierët të revoltuar me masat anti-Covid

01:53
1295

Aleanca për Shqiptarët: BDI në fushatë zgjedhore me koncerte e ahengje për Marrëveshjen e Ohrit

01:21
1296

Flakët nën rrënjët e pemëve riaktivizojnë zjarret në rajonin e Sarajit, thonë autoritetet

01:34
1297

Punësimet para zgjedhjeve kanë për qëllim grumbullimin e votave, thonë nga Antikorrupsioni

01:58
1298

Covid-19 në Gostivar, rritet numri i pacientëve të shtrirë në spital

02:19
1299

Shumë zjarre në të gjithë vendin vazhdojnë të jenë aktivë

02:19
1300

ASH-ja me kritika për komunën e Tetovës: Vendi i “zhytur” në mbeturina

00:41
1301

Zjarret, VMRO-ja përgatit padi për Zaevin dhe Angellovin

01:51
1302

Borxhi publik në Maqedoninë e Veriut ka marrë përmasa alarmante

02:00
1303

Mbi 600 raste aktive me koronavirus, 32 raste të reja vetëm në Tetovë

01:42
1304

Shtohen kolonat nëpër pikat kufitare në Maqedoninë e Veriut

01:56
1305

Dita e Ilindenit, aktivitete në Shkup, Pelincë e Krushevë

01:30
1306

Temperaturat afrikane përfshijnë vendin, predispozitë për komplikime shëndetësore

02:03
1307

Rreziku nga zjarret, avionët në Maqedoninë e Veriut janë jashtë funksioni

02:42
1308

Ilindeni, kreu shtetëror dhe liderët e partive me mesazhe uniteti

02:10
1309

Mickovski: 1 për qind ose fare prag për lista të pavarura

00:50
1310

Qeveria do të ndërrojë makinat! Rreth 2 milion euro për huazim të makinave të reja

02:11
1311

Koalicioni i mundshëm VMRO-ASH/AAA, përkundër pozicioneve të ndryshme

01:38
1312

Vjelle, molisje dhe diarre, simptoma të virusit që ka prekur shumë qytetarë në Maqedoni

02:23
1313

“Rastet e reja me koronavirus, tek personat e pavaksinuar”

02:16
1314

Temperaturat përvëluese/Qytetarët frekuentojnë pishinat, mjekët me rekomandime

02:55
1315

Kuvendi shkon në pushim! Dhjetëra ligje mbeten në procedurë parlamentare

01:36
1316

Temperaturat e larta zbrazin rrugët e Shkupit, disa intervenime mjekësore

03:18
1317

Edhe 20 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, gjuha shqipe ende nuk gjen zbatim të plotë

02:51
1318

Ligji i Shtetësisë, pritet shpallja në Gazetën Zyrtare

02:07
1319

Zgjedhjet lokale me 17 tetor/Pendarovski s’do të dekretojë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

01:45
1320

Ish diplomatët mirëpresin miratimin e Rezolutës ndaj Bullgarisë

02:02
1321

Grafa etnike në letërnjoftim, “mision i pamundur”

01:37
1322

Sa do të ri integrohet një i kthyer nga Siria ose Iraku varet nga individi

02:35
1323

Në prag të festës së Bajramit ka nisur shitja e kurbaneve, por pika të shitjes nuk ka

02:37
1324

Shumë plazhe në Strugë pa roje shpëtimi

02:10
1325

Vonesa në miratimin e ligjit për qeset plastike

01:40
1326

Shteti ka kthyer 23 persona nga vatrat e luftës në Siri dhe Irak, mes tyre 5 gra dhe 14 fëmijë

01:43
1327

Bukurshkrimi i parëndësishëm për fëmijët, teknologjia po shuan interesin për shkrim të bukur

02:51
1328

Trajanov: Në letërnjoftime të figurojë dhe grupi i gjakut, ndihmon mjekët

01:46
1329

SHBA s’komenton pohimet e antikorrupsionit Autostradat, çështje e brendshme

02:06
1330

Maqedonia e Veriut përballet me mot të keq, situata më kritike pritet të dielën dhe të hënën

01:42
1331

Interesim i lartë për vaksinimin në terren, 82 vjeçari vaksinohet për herë të parë në jetë

03:36
1332

Qendra Klinike me mungesë parkingu, qytetarët kërkojnë organizim më të mirë

02:34
1333

Pandemia, mërgimtarët kanë dërguar më pak para

02:57
1334

Maqedonia në gjendje alarmi, parashikohen reshje të rrëmbyeshme të shiut

02:40
1335

Shkelje të ligjit për marrëdhënie pune, Inspektorati 148 punëtorë të paparaqitur

01:35
1336

Pavarësisht kërcënimeve të partisë “E Majta”, LSDM ja thotë se ligji për shtetësi do të miratohet

01:43
1337

Ohër, parking pa pagesë për automobilat nga Serbia dhe Turqia

01:44
1338

Furnizime të shtrenjta publike pa tender, Jovanovska Do të veprojmë pas raportit

01:50
1339

Qytetarët me qëndrime të ndara rreth masave kufizuese për të pavaksinuarit

02:07
1340

Porota i shkarkuar i shkundi rastet e PSP së, ato do të gjykohen nga fillimi

02:09
1341

Donacion i SHBA së për doganën në Qafë Thanë

00:29
1342

Ligji i Shtetësisë me yll evropian mbërriti në Kuvend

01:34
1343

KOM prezanton sportistët për “Tokio 2020”, reagon Lulzim Vrenezi

02:28
1344

“27 Prilli”, avokatët Prokuroria nuk dëshmoi fajësinë e Janakievskit

00:22
1345

“Titanik”, “Talir” dhe “Tenderët” fillojnë nga e para, shkarkohet gjykatësi porotë

02:14
1346

“Delta”, turistët e huaj i anuluan rezervimet në Ohër dhe Strugë

02:06
1347

Përgatitje për “Dasmën e Galiçnikut” që do të mbahet gjatë këtij uikendi

00:38
1348

Qeveria po harmonizon Ligjin e Shtetësisë me direktivat e BE së

02:06
1349

“E Majta”, padi ndaj Xhaferit për keqpërdorim të detyrës zyrtare

01:43
1350

Pa certifikatë vaksinimi, nuk mund të jeni pjesë e ngjarjeve publike

02:07
1351

Vazhdon të përdhoset gjuha shqipe, gabime drejtshkrimore në fletushkat e MPB-së

00:19
1352

Energjia elektrike me fatura më të larta për 12% , TVSH ja prej 18% mbetet në fuqi

01:32
1353

Sot nuk filloi pastrimi i substancës helmuese lindan nga oborri i fabrikës OHIS

01:48
1354

"Aleanca Ndërkombëtare", Boki 13 kërkon largimin e Ruskovskës

02:18
1355

“Ligji për shtetësi”, Zaev: E Majta ka për qëllim nxitjen e problemeve ndër etnike

01:59
1356

Letërnjoftimet me emrin e ri në Kuvend, në kartat e reja s’ka vend për grafën etnike

01:27
1357

Interesim i madh i banorëve të fshatrave të Tetovës për tu vaksinuar

03:09
1358

Interesim i madh i qytetarëve për ta marr vaksinën antikovid

03:00
1359

UNICEF dhe UNESKO apelojnë që nxënësit mësimin ta ndjekin me prezencë fizike

02:02
1360

Fillon edicioni i 61 i Verës së Ohrit, marrin pjesë 800 artistë

01:38
1361

As prodhuesit e as blerësit e duhanit nuk i respektojnë rregullat

01:55
1362

Vaksinimi në teren, interesim i lartë i qytetarëve

02:43
1363

E majta” akuzon Xhaferin Qëllimisht zvarrit interpelancën ndaj tij

01:57
1364

Zgjedhjet në Bullgari, Gjorçev: S’do ketë ndryshim të politikës ndaj Shkupit

02:00
1365

ASH AAA akuzojnë BDI në për shkatërrimin e kulturës shqiptare

00:58
1366

Lumenjtë e ndotur, rrezik për shëndetin e qytetarëve

02:16
1367

Bërnjarcë, banorët kërkojnë që fëmijët e tyre të ndjekin mësimin në shkollën e fshatit

02:20
1368

Enti Shtetëror i Statistikës beson për një regjistrim të sigurt

02:16
1369

Merko Në deponinë e Strugës mund të bëhet piknik

01:58
1370

"Lufta për komunat", nis përzgjedhjeve e kandidatëve për zgjedhjet lokale

04:15
1371

Anijet po dëmtojnë botën nënujore në Ohër

02:07
1372

Rënia e infektimeve ndikoi në rimëkëmbjen ekonomike

01:38
1373

Alsat në terren me policinë: Çdo 5 minuta regjistrohet nga një shkelës i shpejtësisë

03:03
1374

Grafa etnike në letërnjoftime, në harresë!

01:56
1375

Gjuha shqipe në PE, Zaev pret sqarim kryeparlamentari Xhaferi

02:14
1376

Bllokohet miratimi i ligjeve për mbeturinat

01:46
1377

Shkarkimi i gjykatësin Boshevski, gjykim nga fillimi për disa raste

01:42
1378

Maqedoni, nuk do të ketë shërim falas për ata që refuzojnë të vaksinohen kundër Covid-19

01:43
1379

Zgjatet afati për legalizimin e objekteve të paligjshme

01:57
1380

Më shumë se 4,000 njerëz aplikuan për 1,250 kuponë shtetërorë të turizmit

01:45
1381

LSDM-ja shpreson në zhbllokim e Ligjit të Shtetësisë

01:37
1382

Masat eventuale shtrënguese-shkatërrim për ekonominë, vlerësojnë nga komuniteti i biznesit

01:21
1383

Filipçe: S’ka nevojë për masa të reja restriktive/VMRO: 15 masa për mbrojtje nga “Delta”

01:55
1384

Kushtetuesja diskutoi nismën e partisë e “E Majta” për regjistrimin e popullsisë

02:20
1385

Kreu i Strugës akuzon gazetarët: Punojnë për opozitën

01:40
1386

Në lagjen Bardhi të Bllacës do të ndërtohet "shkollë-barakë"

02:04
1387

Regjistrohet edhe 3 raste të reja me llojin delta të virusit korona

00:00
1388

Fatura më të larta të energjisë elektrike, nëse nuk ulet TVSH-ja nga 18 në 5 për qind

01:30
1389

Digjet deponia e Bukovës, era e keqe dhe tymi përhapen nëpër Ohër dhe rrethinë

01:56
1390

Rezoluta e VMRO-DPMNE-së, ekspertët me qëndrime të ndara

01:33
1391

Bezhoska: Rritja e çmimeve të produkteve do të zgjasë deri në Vitin e Ri

01:32
1392

Negociatat me Bullgarinë, partitë shqiptare kundër rezolutës së VMRO-DPMNE-së

02:09
1393

Partitë shqiptare nuk mbështesin interpelancën kundër Talat Xhaferit

01:10
1394

S’ka vaksinim të organizuar të mësimdhënësve

00:00
1395

Për të qindtën herë paralajmërohen reformat në administratë

01:16
1396

Premtim i ri! Lagjja Bardhi në Bllacë do të bëhet me shkollë

01:59
1397

Opozita dhe pushteti bien dakord! "Behtel-Enka" do të ndërtojë autostrada pa tender

01:54
1398

VMRO-ja dhe E majta me interpelancë për shqipen e Xhaferit në Bruksel

01:50
1399

LSDM paralajmëron mbështetje për Rezolutën ndaj Bullgarisë

02:19
1400

MSH: Nga 12 korriku vaksinimi do të realizohet edhe pa termin të caktuar

01:44
1401

Mesatarja e maturës shtetërore më e lartë se vitin e kaluar, 3.61

01:40
1402

65 për qind e kompanive s’mund të gjejnë kuadër përkatës profesional

01:27
1403

Koalicioni ASH-AAA: Pr/ligji për shtetësi të propozohet me yll evropian

01:33
1404

Shkarkohet gjykatësi në rastin “Trajektorja, ku i akuzuar ishte edhe Gruevski

01:46
1405

S'punon teleferiku në Vodno! Autoritetet thonë se prodhuesi austriak duhet të inspektojnë sigurinë

01:32
1406

Klinikat dhe spitalet rikthehen në normalitet! Pacientët "me vrap" për kontrolle

02:30
1407

Normalizohet situata me ujin në Bërvenicë të Tetovës

01:49
1408

Revizioni alarmon: Parregullsi gjatë gërryerjes së lëndëve të para minerale!

01:37
1409

Banorët e Shkupit në hall me mushkonjat

01:50
1410

Opozita fajëson pushtetin për ligjet e bllokuara në Kuvend

01:48
1411

Pandemia dëmtoi rënd shoqërimin mes fëmijëve

02:28
1412

Partitë politike larg marrëveshjes për Kodi Zgjedhor

02:46
1413

Biblioteka e Tetovës në gjendje të mjerueshme

01:44
1414

Biznesmenët në Maqedoni skeptikë ndaj Mini Shengenit

01:42
1415

Kujdesi shëndetësorë në burgje, Filipçe përgënjeshtron Naser Ziberin

02:04
1416

Në plazhet e Ohrit pa banakë e pa çadra! Komuna paralajmëron menaxhim ndryshe

02:01
1417

Në plazhet e Ohrit pa banakë e pa çadra! Komuna paralajmëron menaxhim ndryshe

02:01
1418

Pasaportat, ankesa për pritje të gjata pa termine

02:33
1419

Një pjesë e liderëve të Ballkanit Perëndimor janë “pro” mini-Shengenit, ndërsa pjesa tjetër kundër

04:23
1420

SHBA-ja kritikon BE-në! Kërkohet datë për Shkupin dhe Tiranën, liberalizim të vizave për Kosovën

00:00
1421

Kazinotë- bastoret kundër ligjit të lojërave të fatit

01:37
1422

KSHZ-ja miratoi strategjinë për mbrojtje nga sulmet kibernetike

01:31
1423

VMRO-ja do të propozojë rezolutë për negociatat me Bullgarinë

02:12
1424

Rishikimi i buxhetit, opozita kërkon ulje të shpenzimeve joproduktive të Qeverisë

01:34
1425

SHBA, e zhgënjyer nga vonesa e negociatave

02:54
1426

Prej sot nis çmimi i shtrenjtuar i energjisë elektrike! Pritet miratimi i Ligjit për uljen e TVSH-së

00:00
1427

Kuvend, nis debati për rishikimin e buxhetit

02:43
1428

ASH dhe BDI përplasen për shtetësinë, VMRO-LSDM për procedurat në Kuvend

01:35
1429

Heqja e roamingut, AKE jep detaje për përdorimin e internetit

02:08
1430

Tërhiqet përkohësisht Ligji për libra dhe materiale mësimore për arsimin fillor dhe të mesëm

00:00
1431

“27 prilli”/Prokuroria: Janakievski e Ristovski, organizatorët kryesorë

00:00
1432

“Pa afat në pasaportë mos ia mësyni kufirit”

02:39
1433

Nis imunizimi i personave të palëvizshëm! S’ka qëndrim për dozën e tretë të vaksinës anti-Covid

01:33
1434

Rritet numri i personave të helmuar nga uji i kontaminuar në Bërvenicë të Tetovës

01:15
1435

Çmimi i energjisë elektrike do të rritet me 12 %

01:43
1436

Shkollat gati për mësimin me pran