LAJME
  13.06.2021

  Grubi, Merko dhe Shaqiri nesër inspektojnë platformat mbi liqenin e Ohrit

  Gjatë ditës së nesërme, zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në kuadër…
  LAJME
  13.06.2021

  Maqedoni, gjobiten 220 motoçiklistë dhe 89 shoferë për vozitje në gjendje të dehur

  Zëdhënësi i MPB-së, Toni Angellovski sot tha se gjatë ditës së djeshme janë gjobitur 89 shoferë që kanë vozitur në…
  LAJME
  13.06.2021

  MMJPH: Janë siguruar pajisje të reja për monitorimin e efekteve të procesit të pastrimit të lindanit në OHIS

  Ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor Naser Nuredini, do të marrë pjesë në promovimin e pajisjeve të reja të…
  LAJME
  13.06.2021

  Bizneset ndiejnë mungesën e remitencave

  Bizneset në Maqedoninë e Veriut, veçmas ato të sektorit të hotelerisë dhe gastronomisë, gjatë pandemisë, e kanë ndierë mungesën e parave që…
  LAJME
  13.06.2021

  Tensione: Fanella e Euro 2020 përplas Greqinë me Maqedoninë e Veriut, Dendias letër Bujar Osmanit

  Shkurtesa ‘MKD’ në fanellën e Maqedonisë së Veriut për Euro 2020 ka sjellë reagim nga Greqia. Ministri i jashtëm grek,…
  LAJME
  13.06.2021

  Zaev, Osmani e Bekteshi bashkë në Bukuresht për të bërë tifo për kombëtaren e Maqedonisë së Veriut

  Kryeministri Zoran Zaev, Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani dhe Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi u nisën për në…
  LAJME
  13.06.2021

  Kjo është gjendja e rrugëve në Maqedoni

  Siç njoftojnë nga LAMM, komunikacioni në Maqedoni po zhvillohet pa pegensa dhe në disa rrugë nëpër korsi të lagështa. Dendësia…
  LAJME
  13.06.2021

  Qytetarët ankohen për rritjen e vazhdueshme të çmimeve

  Jeta e qytetarëve po bëhet gjithnjë e më e shtrenjtë. Enti Shtetëror i Statistikave në pesë muajt e parë të…

  VENDI

   13.06.2021

   Austria e fortë, mund Maqedoninë në debutimin e saj

   13.06.2021

   Tensione: Fanella e Euro 2020 përplas Greqinë me Maqedoninë e Veriut, Dendias letër Bujar Osmanit

   13.06.2021

   Përfundon pjesa e parë – Maqedonia e barazon rezultatin kundër Austrisë, Pandev futet në histori

   13.06.2021

   Mësohet e vërtetë e kolabrimit të Eriksonit

   13.06.2021

   Anglia, fiton derbin ndaj Kroacisë

   13.06.2021

   Maqedonia me formacionin që mundi Gjermaninë

   12.06.2021

   Hendboll, Barcelona dhe Alborgu në finale

   12.06.2021

   UEFA: Erikseni në gjendje stabile, takim mes skuadrave

   12.06.2021

   Gjendja e Kristian Eriksenit duket stabile

   12.06.2021

   Pezullohet sfida Danimarkë-Finlandë, gjendja e rëndë e Eriksenit

   BOTA