LAJME
  24.05.2022

  Rruga për Qafë-Thanë, në gjendje të rëndë

  Gazetar: Miki Trajkovski Edhe këtë verë të gjithë ata që do të kalojnë pushimet në bregdetin shqiptar do të udhëtojnë…
  LAJME
  24.05.2022

  Dendias nesër do të vizitojë Shkupin

  Forcimi i mëtejshëm i marrëdhënieve dypalëshe në të gjitha fushat, perspektiva evropiane e Maqedonisë së Veriut, zbatimi i Marrëveshjes së…
  LAJME
  24.05.2022

  Opozita paralajmëron amendamente për projekt-rishikimin e buxhetit

  Gazetare: Andrea Cobanova Më shumë para, ndihmë për qytetarët dhe ekonominë, ndihmë për vetëqeverisjen lokale dhe nëse është e nevojshme…
  LAJME
  24.05.2022

  Pas vendimit të kishës serbe, presidentët Pendarovski dhe Vuçiq u takuan në Zvicër

  Gazetar: Igor Stefanovsk Presidentët e Maqedonisë dhe Serbisë, Stevo Pendarovski dhe Aleksandar Vuçiq, së bashku e përshëndetën vendimin e KOS-it…
  LAJME
  24.05.2022

  Tre muaj nga fillimi i pushtimit rus në Ukrainë

  Gazetar: Shkëlzen Aqifi Ndërsa Ukraina shënon tre muaj nga fillimi i pushtimit rus, banorët në kryeqytetin Kiev kanë përkujtuar ata…
  LAJME
  24.05.2022

  VMRO: Jo demant për përgjegjësi për ‘gazetarët’ e Qeverisë

  VMRO-DPMNE ka reaguar ndaj përgënjeshtrimin të Qeverisë se gjashtë personat e Shërbimit për Punë të Përgjithshme dhe të Përbashkëta nuk…
  LAJME
  24.05.2022

  55 vite mosmarrëveshje, Kisha Serbe e pranon dhe njeh autoqefalin

  Gazetar: Igor Stefanovski Kreu i Kishës Ortodokse Serbe tha se Kuvendi i Kishës Serbe miraton dhe njeh autoqefalinë, përkatësisht pavarësinë…
  LAJME
  24.05.2022

  “Dështimi në Qershor, një dëshpërim i madh” – Takimi Kovaçevski-Petkov, pa epilog

  Gazetare: Fatlume Dervishi Qeveria jep shpresa të rreme për datën e fillimit të negociatave me Bashkimin Evropian, vlerëson opozita, shkruan…

  VENDI

   24.05.2022

   Sallah, tjetër mesazh për finalen e Parisit

   24.05.2022

   Benzema, synon të kalojë rekordin e Ronaldos në Ligën e Kampionëve

   24.05.2022

   Mediat, Dembele largohet nga “Kamp Nou” drejt…

   24.05.2022

   Rekord i ri botëror në garën e kronometrit!

   24.05.2022

   Ish agjenti i Levandovskit, zbulon dëshirën e polakut

   24.05.2022

   Mane te Bajerni, Sterling dhe Leao te Reali?!

   24.05.2022

   Snajder: Edhe në 2017, Murinjo ankohej se skuadra holandeze ka kohë më shumë për përgatitje

   24.05.2022

   Favoritët kalojnë në raundin tjetër, befason Ema Radukanu

   24.05.2022

   Boston rikthen goditjen, barazon shifrat me Majamin

   23.05.2022

   Hamilton: Po mos të ishte incidenti, ndoshta kisha fituar garën

   BOTA