LAJME
  17.04.2021

  Vaksina Sputnik nuk rekomandohet për shtatzënat dhe gjidhënëset

  Gratë shtatzëna dhe gjidhënëset – pjesë e kategorisë së rrezikuar të infrastrukturës shtetërore, nuk janë vaksinuar kundër Kovid. Kjo për…
  LAJME
  17.04.2021

  Transplantimi i zemrës, Filipçe: Pacienti në gjendje të qëndrueshme

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka njoftuar publikun me gjendjen shëndetësore të 27-vjeçarit, tek…
  LAJME
  17.04.2021

  ‘Non-paper-i’ për vendet e Ballkanit, Osmani: Nuk shqetësohem për Maqedoninë e Veriut

  -Nuk jam fare i shqetësuar për Maqedoninë e Veriut në këtë debat, por për paqen dhe stabilitetin në rajon, kështu…
  LAJME
  17.04.2021

  VMRO-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Filipçe

  VMRO-DPMNE-ja opozitare mëngjesin e sotëm ka protestuar para Ministrisë së Shëndetësisë për shkak të menaxhimit të pandemisë, transmeton Alsat. Nga…
  LAJME
  17.04.2021

  Kuvend, nesër pritet të vazhdojë seanca për pakon e pestë ekonomike

  Kreu i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka caktuar për nesër vazhdimin e seancës së 32-të,…
  LAJME
  17.04.2021

  Realizohet transplantimi i dytë i zemrës në Maqedoninë e Veriut

  Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se punonjësit shëndetësorë në vendin tonë për…
  LAJME
  17.04.2021

  Orën policore e kanë shkelur 30 persona, 494 gjoba për mos-mbajtje të maskës

  Nga ora 20:00 e ditës së djeshme (17.04.2021) deri në ora 05:00 të ditës së sotme Ministria për Punë të…
  LAJME
  17.04.2021

  Shkup, 126 gjoba në trafik brenda 24 orëve

  Ministria e Punëve të Brendshme njofton gjatë 24 orëve të fundit, në territorin e Shkupit janë shqiptuar 126 gjoba në…

  VENDI

   17.04.2021

   Duel i zjarrtë në Uembli: Çellsi-Man. Siti

   17.04.2021

   Finalja e Copa del Rey: Barcelona-Atletik Bilbao

   16.04.2021

   FC Shkupi firmos me trajnerin Goce Sedloski

   16.04.2021

   Benzema kundër Ramosit, i jep epërsi Perezit

   16.04.2021

   Piloti i Ferrarit optimist para garës në Imolla

   16.04.2021

   Smalling, cak i njerëzve të armatosur në Itali!

   16.04.2021

   Barcelona pa Zherard Pike-n ndaj Atletik Bilbao-s?!

   16.04.2021

   Reali firmos kontratë të re me mesfushorin kroat

   16.04.2021

   Ten Hag kritika ndaj arbitrave: Eliminuat skuadrën më të mirë”

   15.04.2021

   Dy futbollistë shqiptarë në gjysmëfinale të Ligës Evropa

   BOTA