June 25, 2022

   Еди Рама повторно во елемент: „ЕУ ни дава апчиња против депресија“

   June 25, 2022

   Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ, затоа „Отворен Балкан“ е значаен

   June 24, 2022

   Петков до Ковачевски: „Прифати го предлогот, па дури и да ти падне Владата“

   June 24, 2022

   Францускиот предлог помина во Софија, со дополнет текст

   June 24, 2022

   Мицотакис: Грција предлага 2033 година да биде краен рок за завршување на пристапниот процес на Западен Балкан во ЕУ

   June 24, 2022

   Бугарското Собрание одобри кревање на ветото

   June 24, 2022

   Бугарското МНР за изјавите на Рама: Очекуваме да го прилагоди јазикот соодветен на политичар од земја-кандидат за членство во ЕУ

   June 24, 2022

   Илхан Ќучук: Бугарија станува проблематична земја која го кочи развојот на ЕУ

   June 24, 2022

   Почна расправата во бугарскиот Парламент за предлог-одлуката за Северна Македонија и Албанија

   June 24, 2022

   Бугарскиот парламент ќе расправа за францускиот предлог

   Back to top button