Убиство во скопската населба Бутел 2

  Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. На местото на настанот присутни се голем број на полициски службеници, а…

  Разгалени политичари бираат вакцини како вино на свечена вечера

  Дилемата за избор на анти-ковид вакцина придружуваше многу политичари кои јавно се појавија да се вакцинираат. Јавноста прашува зошто политичарите…

  Во Софија нова влада, ама со стара песна кон Македонија

  Министерот за надворешни работи Бујар Османи најавува дипломатска активност со Софија следната недела за деблокирање на преговорите меѓу земјава и…

  Граѓаните: „Артан Груби за популизам и гласови мие сокаци и дворови“

  Го прават тоа за гласови, за гласови, за гласови. Излегле за да покажат дека – ете работиме. Додека не седнат…

  Владата не избра наследник на Пауновски, ниту на вчерашната седница

  Државниот пазарен инспекторат трета недела нема директор. Владата и на вчерашната седница не назначи наследник на Стојко Пауновски кој го…

  Муслиманските верници утре го слават празникот Бајрам додека граѓаните ги прават…

  После еден месец пост, утре муслиманските верници го слават рамазан Бајрам, додека празничната атмосфера се чувствуваше денес. Повеќето граѓани подготовките…

  Николовски без конкретно ветување за патот Ќафасан – Струга

  На вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски удобно му било патувањето до граничниот премин Ќафасан, кај Струга и покрај…

  Градежните работи на улиците околу плоштадот во Тетово предизвикаа хаос во…

  Градежните работи на некои улици околу плоштадот во Тетово и неуспехот на надлежните органи да ги информираат граѓаните, предизвикаа застој…

  Владата не избра наследник на Пауновски, ниту на вчерашната седница

  Државниот пазарен инспекторат трета недела нема директор. Владата и на вчерашната седница не назначи наследник на Стојко Пауновски кој го…

  Регистрирани 150 нови случаи на Ковид-19, починаа 16 лица

  Од направени вкупно 2093 тестови во последново деноноќие добиени се 150 позитивни резултати на Ковид-19. За истиот период оздравени се…
  Back to top button