СПОРТФУДБАЛ

Ајакс бара нов тренер, отказ за Алфред Шрудер

По уште едно реми во лигата, шесто по ред, Ајакс реши да му врачи отказ на тренерот Алфред Шрудер.

Advertisements

Договорот на тренерот беше со важност до 30 јуни 2024 година, но беше раскинат веднаш по вчерашното реми 1-1 на домашен терен против Волендам.

Многуте изгубени бодови и недостигот на растот на екипата се главните причини за оваа одлука и менаџерите веќе немаат верба во оваа соработка“, се вели во соопштението на холандскиот клуб на Ајакс.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button