ЕКОНОМИЈА

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер Милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година.

Македонски брод слави заедно со нашиот најнов среќен играч на видеолотариските терминали. Б.Н. играјќи ја својата омилена ВЛТ игра, стигна до најпосакуваната добивка кај играчите, СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот.

Тој на 22.02.2024 играјќи на видеолотариските терминали кај нашиот деловен соработник Казино СТАР во Македонски Брод, освои фантастични 20.555.130 денари. Сè уште под импресии од добивката, сподели дека имал некое претчувство, иако не ни помислил дека најпосакуваната добивка може да биде негова. Засега нема план за што ќе ги потроши фантастичните 20.555.130 денари.

Само за потсетување, ова е втората СУПЕР МИЛИОНЕР џекпот добивка во февруари. Претходно на 01.02.2024 беше освоен СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 20.768.497 денари.

#ИграјОдговорно #ИграјСоНајдобрите #НовогодишенСуперМилионер

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button