ВЕСТИСВЕТ

Боинг 737 со повеќе од 130 патници се урна во Кина

Авион Боинг 737 на компанијата Чајна Истерн Ерлајнс (China Eastern Airlines) со повеќе од 130 патници се урна во јужна Кина.

Advertisements

Според досегашните информации, авионот на летот МУ735 летал од Кунминг за Гуангжу.

Локалните медиуми пишуваат дека во авионот имало 133 патници, но засега не се знае дали има жртви.

На социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа густ чад во планините на местото каде што наводно се урнал авионот.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button