СВЕТ

Болдвин испрашан во полиција за трагедијата во Ново Мексико

Актерот Алек Болдвин, кој денеска на снимање на филмот „Rust“ во Ново Мексико ја уби директорката на фотографија и го рани режисерот, бил на разговор во полицијата како дел од истрагата за трагичниот инцидент кој ја потресе филмската индустрија.

Advertisements

„Дојде доброволно и ја напушти зградата откако ги заврши интервјуата“, рече портпаролот на шерифот на Санта Фе, во изјава за новинската агенција АФП.

Медиумите објавија дека тој бил видно вознемирен и во солзи.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button