ВЕСТИЗДРАВСТВО

Чај кој намалува 8 сантиметри од струкот за само 7 дена

Кога станува збор за метаболизмот, важно е да се знае дека најдоброто и најефективното време за неговото забрзување е рано наутро, веднаш откако ќе се разбудите. Овој рецепт за слабеење од само три состојки предизвика глобална еуфорија, најмногу поради пофалните зборови на сите оние кои го пробале. Во продолжение прочитајте што сѐ ви е потребно за да го направите овој вкусен и делотворен чај.

Потребни состојки:
  • Зелен чај
  • Цимет
  • Ловоров лист
Начин на подготовка:

Во 800 милилитри зовриена вода додадете 1 стапче цимет, 3 листа ловоров лист и рамна супена лажичка зелен чај. Поклопете го чајот со капак, оставете го да отстои 15 минути и потоа исцедете.

- Advertisement -
Начин на примена:

Испијте ја првата шолја од чајот на празен стомак. Втората шолја испијте ја веднаш после појадокот, а третата навечер, пред спиење.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button