СПОРТФУДБАЛ

Чави: Не е добар резултатот, Инаки беше спектакуларен

Чави Ернандез не е задоволен од резултатот на Барселона против Галатасарај, но е задоволен од голманот кој го има на позајмица во турскиот гигант.

Advertisements

Инаки Пена, голманот на Барселона, игра како позајмен во Галатасарај и денеска ја ускрати победата на Барса.

„Тоа не е добар резултат. Кога ќе се намали интензитетот, сè изгледа исто. Во вториот дел се подобривме, но имавме силна одбрана напред и Инаки кој беше спектакуларен. Имавме ривал кој беше многу добар во одбраната, но и голманот беше многу добар. Ни недостигаа идеи и не бевме добри во последното додавање “, изјави Чави по мечот.

Чави и неговиот тим ќе ја дознаат судбината за Лига Европа на реваншот кој ќе се одигра една недела подоцна, во Истанбул.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button