МАКЕДОНИЈА

Делчевец уапсен за поседување наркотични дроги

К.В. (22) од Делчево е лишен од слобода откако пуштил во употреба и овозможил употреба наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, потврди полицијата.

Advertisements

-Настанот се случил на 11.07.2021 при што лишен од слобода е К.В.(22) од Делчево, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на накотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување употреба наркотични дроги“, информираа од делчевската полиција.

Полициски службеници, потоа врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на К.В. во Делчево, при што биле пронајдени и одземени марихуана и бела материја.

По целосно комплетирање на случајот против К.В. ќе биде најавена е соодветна пријава.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button