ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Новинарот Исуф Кадриу ќе биде погребан денеска на гробиштата Бутел

Денеска, по молитвата за ручек (13 часот), на гробиштата во Бутел ќе се изврши погребот на заменик-главниот уредник на ТВ Алсат, Исуф Кадриу, кој почина вчера.

Редакцијата на ТВ АЛСАТ уште еднаш изразува сочувство до семејството и пријателите!

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button