СПОРТ

Дибала го избра новиот клуб

Како што е познато Дибала го напушта Јувентус на крајот на сезоната како слободен агент, откако двете страни одлучија да ги прекинат преговорите за продолжување на договорот.

Иако имаше неколку понуди, Дибала сепак се одлучил да се пресели во директниот ривал и е блиску до договор со Интер.

Бепе Марота, кој е бивш директор на Јувентус, ја искористил ситуацијата и започнал преговори со агентот на Дибала.

Аргентинецот му дал предност на Интер бидејќи сака да остане во Италија, а „нероаѕурите“ понудиле 6 милиони евра по сезона плус бонуси.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button