СПОРТ

Димитрис Итудис стана дел од историјата на Евро Лигата

Димитрис Итудис стана дел од историјата на Евро Лигата

Познатиот тренер, Димитрис Итудис стана дел од историјата на Евро Лигата.

Тимот што го предводи, Фенербахче, на гостински терен го победи Милан и ја забележа 9-та победа во 10 кола. За Итудис ова беше 200-та победа во кариерата како тренер.

Само уште тројца тренери имаат повеќе победи од грчкиот селектор. Актуелен лидер е Желко Обрадовиќ со 317, пред Чави Паскал со 241 и Пабло Лас со 236 победи.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button