ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Двајца македонски судии на ЕП во фудбал до 17 години

Македонските фудбалски судии Игор Стојчевски и Даниел Василевски ќе ја делат правдата на Европското првенство до 17 години, кое во организација на УЕФА започнува денеска во Израел.

Advertisements

Василевски е назначен за главен судија, додека Василевски за еден од неговите помошници на дуелот што вечер ќе се игра во Лод меѓу Бугарија и Холандија во рамки на групата Б.

Европското првенство за фудбалери до 17 години се врати во календарот на УЕФА по две годишна пауза поради пандемијата на коронавирус.

Титулата ја брани Холандија, а финалето е на програмата на 1 јуни во Нетанија.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button