ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот

Две лица приведени за пукањето во Арачиново, се бара снајперистот

Мотивите за нападот врз градоначалникот кој е од редовите на ДУИ официјално не се познати, но некои медиуми изнесуваат претпоставки дека станува збор за внатрепартиска пресметка.
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button