ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Една жртва во сообраќајка на локален пат во Битола

Утрово на локалниот пат Битола-Новаци, во непосредна близина на селото Логоварди се случила тешка сообраќајна незгода. Во директен судир на две моторни возила, животот го загубил жител на селото Логоварди на околу педесет годишна возраст, потврдија од СВР-Битола.

Advertisements

Истрагата за причините за тешката сообраќајна несреќа е во тек.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button