ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Еве од кого Мицкоски очекува поддршка Африм Гаши да стане прв човек на Собранието

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска прашан од кого очекува поддршка за новиот претседател на Собранието, кусо одговори:

„Очекувам поддршка од сите што потпишале Африм Гаши да биде претседател на Собранието“, одговори Мицкоски.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button