ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

(ФОТО) Гори камион во близина на кружниот тек кај Сарај

Пред неколку моменти се запали камион во близина на кружниот тек во Сарај. Како што може да се види од фотографиите, камионот е целосно зафатен од оган.

Advertisements

Нема извештаи за жртви и потешко повредени, туку само за материјална штета. Се уште е непознато дали камионот бил празен или натоварен со роба.

На локацијата има пристигнато и противпожарни екипи.

 

Наскоро повеќе детали…

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button