СПОРТФУДБАЛ

Голманот Бурхан Мустафа се очекува да потпише за Работнички

Само неколку дена по заминувањето од Борец и Велес, се очекува искусниот голман Бурхан Мустафа да потпише договор со тимот на Работнички. Иако се шпекулираше за можно враќање во ФК Шкупи, се верува дека 30-годишниот голман е многу близу до потпишување договор со Работнички. Инаку, голманот Мустафа беше еден од најдобрите во тимот на Борец, па многу екипи од Првата и Втората лига беа заинтересирани за него. Да се ​​потсетиме дека Бурхан Мустафа беше на голот на ФК Шкупи, Дрита, Милан, Еуромилк и Феризај во Косово.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button