ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Хулиганите се појавуваат во кумановското обвинителство

Хулиганите се појавуваат во кумановското обвинителство

Алсат неофицијално дознава дека се спроведува сослушувањето на хулиганите осомничени за насилството во Куманово на 14 ноември. Не се знае дали за осомничените ќе има мерки на претпазливост (притвор), куќен притвор или ќе им бидат одземени пасошите и ќе бидат обврзани да се појават.

Advertisements

Адријан Керими

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button