СПОРТФУДБАЛ

Играчите на македонската репрезентација во фокусот на европските медиуми

Во пресрет на натпреварот на ЕВРО 2020, играчите на македонската репрезентација се во фокусот на европските медиуми. Меѓу нив е и Елиф Елмас, кога станува збор за нови фудбалски sвезди. Според шпанскиот дневен весник „АС“, Елмас е меѓу младите фудбалери, од кои се очекува да привлечат интерес на „ЕВРО 2020“. Меѓу петте млади фудбалери, покрај Елиф Елмас, се наоѓаат и: Нуно Мендез од Португалија, Филип Фоден од Англија, Шпанецот Дани Олмо и Холанѓанецот Раџан Гравенберх.

Advertisements
Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button