СПОРТ

Инзаги: Победата над Барселона мора да биде пресвртница

Интер вчера го совлада тимот на Барселона со 1-0 во Лигата на шампионите. Меч во кој на тренерот Симоне Инзаги му се „тресеше“ фотелјата, но на крајот се чини си купи малку време.

Advertisements

Инзаги после натпреварот кажа дека оваа победа мора да биде пресвртница во сезоната.

„Не би рекоа дека оваа победа е неочекувана. Реков во најавата дека овој меч е одлична прилика да се вратиме на вистинскиот пат против еден од најдобрите екипи во светот. Игравме агресивно, одлучно, затоа што тоа е единствениот начин да победиме ваков противник. Долго чекавме вакво нешто, среќен сум поради навивачите и клубот, но и натаму ништо не сме постигнале. Ова мора да биде пресвртница, оваа прекрасна ноќ да биде почеток на нешто позитивно“, рече Инзаги.

Тој кажа дека бил многу разочаран после поразот од Рома, но дека сега момците вратиле со голема победа.

Извор: екипа

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button