ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Како ќе ни влијае ретрограден Сатурн до 4 ноември? Прогноза за секој хороскопски знак!

Периодот на ретрограден Сатурн е полн со предизвици, но секој од знаците на Зодијакот ќе може да ги надмине тешкотиите доколку ги следи препораките на астролозите!

Овен

Овенот ќе има избор: да следи што се случува како надворешен набљудувач или да ја игра главната улога во заплетот. Сатурн ќе се погрижи развојот на настаните да не е очигледен. Многу луѓе ќе прават работи кои Овенот воопшто не ги очекува од нив. Ова ќе биде главниот проблем во овој период. Припадниците на овој знак мора да се потпрат на себе и во никој случај да не се надеваат дека нешто пријатно ќе се случи без причина. Ретроградниот Сатурн ретко дава можности без причина.

Бик

Ретроградниот Сатурн носи предизвици уште од самиот почеток. Кон крајот на летото работите ќе почнат да се нормализираат, а проблемите значително ќе се намалат. Додека Сатурн се движи во спротивна насока, астролозите ги советуваат Биковите да запомнат дека секоја ситуација има две страни. Ако се случи нешто лошо, тогаш тој настан или серија настани има одредени скриени позитивни страни. Така работи Сатурн, а периодот до 3 ноември ќе биде полн со двосмислени моменти.

Близнаци

Ова ќе биде време на манипулации и токсичност, па Близнаците мора да бидат особено внимателни и да не им веруваат безусловно на другите под никакви околности. Енергијата на планетата постепено ќе се менува на подобро, но до самиот крај на ретроградната фаза ќе постои опасност да сретнат личност која ќе сака да им го попречи патот до среќата.

Рак

Раковите кои се во врска на далечина треба добро да размислат дали им треба врска или не бидејќи Сатурн нема да дозволи таквата врска да се развива нормално. Можеби, за време на ретрофазата на оваа планета, на Раковите ќе им биде подобро да бидат сами. Сите оние кои веќе успеале да создадат силни врски, семејство, мора да размислуваат како да ги подобрат односите.

Лав

Астролозите најавуваат нови пречки за оние родени во овој хороскопски знак, а многу од нив, за жал, ќе бидат невидливи и многу непредвидливи. Според астролозите, под влијание на Сатурн многумина од нив ќе имаат желба да изневерат, да бидат склони кон неморални дела и измами, но ако успеат да ги надминат своите слабости, Универзумот ќе им даде многу среќа кон крајот на ретроградното движење на Сатурн.

Девица

Девиците ќе имаат многу помали проблеми, но по внимателно анализирање ќе се покаже дека овие проблеми нема да бидат толку опасни. Честопати ќе биде обратно – пропустите и негативните настани ќе бидат многу попроблематични отколку што мислат Девиците на прв поглед. Освен тоа, илузорното чувство на спокојство создадено од Сатурн може да ја доведе Девицата до фијаско како во бизнисот така и во љубовта.

Вага

Можни се непредвидливи пореметувања на плановите, појава на нови фобии и помали пречки кон целите. Друг важен елемент ќе биде намалувањето на силата на интуицијата на Вагата. Затоа, луѓето родени во овој знак треба да бидат внимателни и во моментот кога ќе се појават можности, ќе биде неопходно веднаш да ги насочат сите сили кон спроведување на плановите.

Скорпија

Кај Скорпиите, поради ретроградниот Сатурн, умешноста на убедување може целосно да исчезне или да биде многу ослабена. Затоа, ќе им биде исклучително тешко да ја постигнат целта на деловен план. Ќе мора да дејствуваат сами или да се потпрат на другите вештини и таленти: на пример, интуиција. Луѓето и настаните од околината навреме ќе ги предупредат Скорпиите за проблемите што се приближуваат, но тоа ќе го направат на некој неочигледен начин.

Стрелец

Стрелците летово треба да престанат да се потпираат само на себе. Можеби е време да побараат помош од нивните најблиски и од пријателите. Освен тоа, добро би било да се фокусираат на навремено завршување на работните обврски, но и да ги одложат нивните најамбициозни задачи и цели барем до септември.

Јарец

Ретроградниот Сатурн ќе донесе страв и сомнеж кај претставниците на овој знак. Ова лето и раната есен, тие ќе мора да се соочат со многу стравови и сомнежи на нивните работни места. Исто така во овој период ќе има многу необични настани, чиј исход ќе биде премногу непредвидлив и ќе зависи од многу работи.

Водолија

Што се однесува до Водолијата, претходно затворените врати може одеднаш да се отворат. Ретроградниот период на Сатурн ќе биде исклучително предизвикувачки, но неговите ефекти на крајот ќе имаат пријатен ефект. Ако Водолиите сакале, да речеме, да ја сменат работата, но не можат да најдат нешто добро и соодветно, тогаш ова лето можеби новите работодавци самите ќе ги поканат.

Риби

Ќе биде тешко да се постигне конкретен успех, но ако Рибите сакаат барем да го задржат она што досега го постигнале, треба да избегнуваат негативни навики како што се безделничење, неодлучност, поспаност, мрзеливост, страв, гнев, бидејќи во спротивно ќе го почувствуваат негативното влијание на Сатурн. Ова е најдобро време за справување со стресот и депресијата. Ако се мрзливи и постојано безделничат, тогаш непријатните мисли можат да се претворат во уште поголем проблем.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button