ВЕСТИМЕТРОПОЛ

Клишеа во кои веруваме: Стереотипите за Французинките

Французинките важат за жени кои секогаш убаво изгледаат и се едни од најзаводливите во светот. Со текот на годините се создале клишеа, односно стереотипи кои се провлекуваат и денес.

Тие јадат кроасани за појадок и багет за ручек. Никогаш не се извинуваат за тоа.

- Advertisement -

Тие без напор и грижи се движат низ градот на скутер и никогаш немаат лоша фризура.

Да ручаат пред компјутер е казна за нив. Нивната пауза за ручек трае обично по час и половина и никогаш не завршува без една чаша вино.

Нивната инстант стилизирана појава се базира на џинс во кој секогаш кошулата е вовлeчена внатре.

Никогаш не претеруваат во дотерување, умерени се.

Никогаш не се лошо облечени

Тие не користат социјални мрежи, посебно Фејсбук

Тие не сакаат да договараат состаноци и да запознаваат луѓе онлајн. Префрираат лични запознавања.

Секогаш знаат да се забавуваат во умерени граници.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button