КОШАРКАСПОРТ

Кошаркарот на „ЛА Клиперс“, Кави Ленард, ќе игра за репрезентацијата на САД на Олимписките игри во Париз

Кошаркарот на Лос Анџелес Клиперс, Кави Ленард ќе игра за репрезентацијата на Соединетите Американски Држави на претстојните Олимписки игри во Париз, објави денеска ЕСПН.

Според I-S-Pi-En, Леонард го доби последното, 12. место во репрезентацијата на САД за Игрите во Париз.

Генералниот менаџер на репрезентацијата Грант Хил претходните денови разговараше со повеќето од повиканите играчи. Сепак, официјални лица на американската репрезентација дури денеска потврдија дека Ленард ќе биде во националниот тим на Олимпијадата во Париз.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button