СПОРТФУДБАЛ

Манчестер Сити и Реал играат за полуфинале во Лигата на шампионите, Арсенал гостува кај Баерн

Фудбалерите на Манчестер Сити вечерва на свој терен ќе го пречекаат Реал Мадрид во реванш натпреварот од четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Без победник 3:3 заврши првиот натпревар помеѓу Реал и Манчестер Сити кој пред осум дена се одигра во Мадрид.

Манчестер Сити минатата сезона ја освои титулата во Лигата на шампионите, откако во финалето го совлада Интер со 1:0.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button