СПОРТФУДБАЛ

Модриќ: Да бидеме на најдоброто можно ниво против Мaроко

Лука Модриќ одби секаква споредба на претходното и актуелното Светско првенство.

Advertisements

„Не сум од оние кои прават споредби. Има нова енергија во тимот со млади луѓе и менаџери кои биле во Русија и кои им помагаат на новите да се прилагодат. Ова е ново натпреварување, мора да го дадеме најдоброто од себе“, изјави Модриќ.

Според него, Хрватска е попочитувана од Светското првенство во Русија во 2018 година. Зборувајќи за натпреварот против Мароко, Модриќ додаде дека неговиот тим ја чека тежок натпревар против селекцијата за која имаат голема почит.

„Ќе мора да бидеме на најдоброто можно ниво за да постигнеме добар резултат“, заврши Модриќ.

Хрватска и Мароко ќе играат денес во 11:00 часот, додека вториот натпревар во групата се игра во 20:00 часот, кога ќе се сретнаат Белгија и Канада.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button