МАКЕДОНИЈА

Москва: Лавров и Блинкен нема да имаат средба во Скопје

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров нема да има средба со американскиот државен секретар Ентони Блинкен на маргините на претстојниот Министерски совет на ОБСЕ во Скопје. Ова го изјави рускиот заменик-министер за надворешни работи Сергеј Рјабков, пренесе Радио Слободна Европа.

„Вашингтон не побара средба и нема да има средба“, рече Рјабков.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button