СПОРТФУДБАЛ

Мурињо сонува да го види Рамос во Тотенхем

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо сонува да го привлече во својот тим дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, пренесува „Daily Mail“.

Актуелниот договор на 34-годишниот Шпанец завршува во 2021 година. Португалскиот специјалист внимателно ги следи преговорите помеѓу играчот и клубот.

Рамос оваа сезона одигра 15 натпревари на сите турнири, постигна три гола и направи една асистенција. Мурињо претходно работеше со дефанзивец во Реал Мадрид.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button