МАКЕДОНИЈА

Муцунски: Фронтот на Али Ахмети е антиевропски!

ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од ДУИ за „Фронт за Европа“. Но, дури и да добијат таква покана, ќе ја одбијат, најави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски за емисија 200 на Алсат. Тој нагласи: „Фронтот на Ахмети, чиј верен поддржувач е Ковачевски е антиевропски фронт.“

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button