СВЕТ

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Најмалку 13 исчезнати во лизгање на земјиште во Италија

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми.

Advertisements

Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е затрупана, а неколку автомобили завршиле во морето, соопшти противпожарната служба.

Потрагата по исчезнатите е во тек.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button