РЕГИОНСПОРТ

Навивачите на Звезда и Партизан направија хаос во Белград: Погледнете како заврши бруталната пресметка на хулиганите

Вчера попладне дојде до судир меѓу навивачи на фудбалските клубови Црвена ѕвезда и Партизан. Немилиот настан кој привлече големо внимание во јавноста се случил во белградската населба Автокоманда, пренесува nova.rs.

Десетици повредени и уапсени и еден потешко повреден е епилогот од насилствата.

ФОТО: МВР Србија

Поради брзата реакција на полицијата настана стампедо од навивачи, но полицијата успеа да уапси голем број насилни навивачи кои ги нареди на тротоар.

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button