ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Не се знае кој ќе го грее Скопје, но се знае кој ќе плаќа

Не се знае кој ќе го грее Скопје, но се знае кој ќе плаќа

Балкан Енерџи Груп, компанија која го загуби бизнисот со парното греење во Скопје, денеска излезе со соопштение во кое се наведува дека нема да продолжи со вршење на дејноста во новата грејна сезона. Владата пак, тврди дека сè до изборот на нова компанија, БЕГ ја има таа обврска.

Advertisements

Но, од компанијата велат дека немаат пари за гориво, а нивната обврска за пружање на услугите истекла за 90 дена откако останаа без лиценците. موقع بيت 365 لكرة القدم После тоа, требаше да се избере наследни на нивниот бизнис, но тоа не се случи. كيف تربح مراهنات كرة القدم На јавниот повик за избор се јави само државната ЕСМ, но договорот сè уште не е официјализиран. لعبه البوكر لعبه البوكر /Alsat.mk

 

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button