ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Неделeн хороскоп – Стрелците да не се задолжуваат, а јарците ги очекуваат турбуленции

Прочитајте го неделниот хороскоп од 31 јули до 6 август 2023 година и дознајте што ви кажуваат ѕвездите кога се во прашање љубовта, работата и здравјето!

ОВЕН

Неделниот хороскоп од 31 јули до 6 август 2023 година ви носи нови размислувања и погледи на иднината. Ќе имате силна потреба да се дружите со луѓе. Ве очекуваат нови врски и деловна соработка. Иако сте среќни што сте ентузијасти, не паѓајте на првата топка. Невработените очекуваат нови понуди. Во љубовта време е да го направите првиот чекор. Земете повеќе витамини. Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и петок.

БИК

Долго време се чувавте, сега ѕвездите ви носат нови можности и отвореност за нови идеи. Вашите таленти доаѓаат до израз. Тоа е идеална можност да заработите на нив. Каде и да се појавите, вашата енергија ќе дојде до израз. Тоа некому може да им пречи, но не се откажувајте. Чекорете напред со храброст. Слободните бикови ќе уживаат во вниманието на сочувството. Вашите најдобри денови ќе бидат петок и недела.

БЛИЗНАЦИТЕ

Во текот на оваа недела, вашата сестраност ви задава проблеми. Ќе се најдете на сто страници што дополнително ќе ве збуни. Обидете се да се фокусирате на една работа и да бидете посветени на тоа. Слободните Близнаци се на љубовна клацкалка, додека слободните ќе уживаат во флертувањето. Пијте повеќе течности!

РАК

Оваа недела минатото ти тропа на врата. Обидете се да ги контролирате вашите емоции. Во спротивно тоа значително ќе влијае на вашиот предизвик. На деловен план, пред вас се нови предизвици. Постои можност некој да ви стапне на петиците. Одговорете мудро. Не дозволувајте малите работи да ви пречат на големите идеи. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и сабота.

ЛАВ

Поволна недела за нови соработки, особено ако имате приватен бизнис. Внимавајте на трошоците и не се разболувајте. Одредете ги вашите приоритети и држете се до нив. Измерете три пати, исечете еднаш е вашиот збор за оваа недела. Слушајте ги сигналите што ви ги испраќа телото. Движете се повеќе! Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

ДЕВИЦА

Почетокот на неделата е доста брз, ќе имате многу обврски, додека остатокот од неделата ќе имате малку одмор. Обидете се подобро да си го организирате времето за да не ви настрада социјалниот живот. Љубовта во моментов ви е на последно место, иако имате емоции. Клучот е подобра организација Најдобри денови ќе ви бидат четврток и недела.

ВАГА

Неделниот хороскоп од 31 јули до 6 август 2023 година ве советува повеќе да се фокусирате на целта, а не на препреките. Малку си го закопал местото. Побарајте совет од постарите и погледнете се на вашите грешки. Не е време да ги повторуваме. Во втората половина од неделата ве очекува прилив на пари. Не грижете се за трошењето! Вашите најдобри денови ќе бидат среда и петок.

СКОРПИЈА

Брзи сте и остри со зборовите, а тоа може да ве чини, особено на работа. Не трпите неправда, но токму сега е подобро да ја „извадите“ со мирен тон. Слободните Скорпии ќе имаат можност за романса, додека зафатените очекуваат мали расправии. Пијте повеќе течности! Најдобри денови ќе ви бидат петок и недела.

СТРЕЛЕЦ

Ќе уживате во осаменоста оваа недела. Имате време за размислување. Партнерот можеби нема да ве разбере, но кажете му на време и објаснете му. Не позајмувајте од банки или непроверени луѓе, барем во текот на оваа недела. Внимавајте на исхраната и елиминирајте ја нездравата храна и штетните пијалоци! Вашите најдобри денови ќе бидат вторник и сабота.

ЈАРЕЦ

Почетокот на неделата е мирен, но веќе на средина очекувајте мини турбуленции. Иако ви се чини дека се е решено со партнерот, многу е можно тој да ги „фрли“ сите карти на маса и да ви каже некои работи кои нема да ви се допаднат. Обидете се да ги решите несогласувањата со аргументи. Опкружете се со амбициозни луѓе и ќе процветате. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и среда.

ВОДОЛИЈА

Првата половина од неделата ќе биде полна со работа и обврски. Обидете се да ги распоредите рамномерно за да можете мирно да уживате во слободните денови. На работа се можни ситни озборувања, но потрудете се да не ви излезат груби зборови од уста. Бидете умерени во сè, вклучително и во храната. Обрнете внимание на телесната тежина. Вашите најдобри денови ќе бидат среда и недела.

РИБА

Неделниот хороскоп од 31 јули до 6 август 2023 година ви носи позитивна енергија и изразени амбиции. Ќе доминирате на работа, но обидете се да бидете тимски играч. Бидете внимателни кога донесувате финансиски одлуки и доколку е потребно консултирајте се со поискусни луѓе. Во љубовта слободните Ракови уживаат во секој чекор, додека зафатените треба јасно да ги стават работите на свое место. Вашите најдобри денови ќе бидат понеделник и среда.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button