ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Неделен хороскоп – Овните ги очекува конфликти во семејството, а Лавовите соработка со поранешни колеги

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и какво ќе биде вашето здравје.

Овен (21.3 – 20.4)

Работа: Спојот на вашиот владетел Марс и Сатурн, планетата на конфликтите и минатото, ве предупредува да внимавате на помладите и постарите луѓе на работа. Со ретроградниот Меркур блиску до астероидот Хирон во полето на вашата астролошка личност, имате потреба да се пресметате со поранешните соработници. Астероидот Злато, им носи пари на родените во третата деценија од знакот. Имате поддршка од Стрелец.

Љубов: Еднаш годишно првата четвртина од Месечината „паѓа“ во астролошката куќа на приватноста, а оваа година на 15 април можни се конфликти во домот и семејството, особено кај жените. Позицијата на планетата на љубовта, Венера, која владее со партнерските односи, ви носи средба со Водолија или Лав на почетокот на неделата.

Здравје: Проблем со циркулацијата.

Бик (21.4 – 21.5)

Работа: Првата четвртина од Месечината, еднаш годишно се наоѓа на третото астрлошко поле, а годинава ќе биде на 15 април, кога носи пари во мај, преку странци, патувања, трговија со храна. Комбинацијата на Сонцето и ретроградниот Меркур, симболот на моќта, угледот и бизнисот, во првиот дел од неделата може да резултира со таен договор со личност на позиција.

Љубов: На почетокот на периодот, брачниот другар покажува знаци на љубомора. Април Биковите очекуваат страсна средба со некој што се занимава со медицина, фармација. Позицијата на Марс, владетелот на партнерските односи, во близина на Сатурн, ви носи додворување на личност која сте ја сметале за пријател. Ви се допаѓа Риба.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Близнаци (22.5 – 21.6)

Работа: Првата четвртина од Месечината еднаш годишно „паѓа“ во вашата астролошка куќа на работа, а оваа година на 15 април формира квадрат со вашиот владетел, ретроградниот Меркур, кој предупредува на претпазливост со финансиите. Некој на вашето работно место ќе се обиде да ве спречи или успори во реализацијата на некој деловен проект кој ви е исклучително важен од повеќе причини.

Љубов: Некои Близнаци можат да се заљубат веќе на почетокот на периодот. Венера во астролошката куќа на општествениот живот носи слободни претставници на знакот средба со Овен во клуб, на забава или на Интернет. Во првиот дел од периодот внимавајте на комуникацијата со брачниот другар. Лав мисли на тебе.

Здравје: Алергија.

Рак (22.6 – 22.7)

Работа: Еднаш годишно првата четвртина од вашиот владетел Месечината е во вашиот знак, а оваа година на 15 април ве потсетува да внимавате повеќе со документите, како и при формулирањето договори. Сонцето, кое владее со вашата работа, блиску до ретроградниот Меркур на астролошкото поле на кариерата, ве предупредува да се обидете да бидете потолерантни кон помладите колеги.

Љубов: Комбинацијата на Сатурн и Марс, владетелот на партнерските односи и љубовта, најавува триење и конфликти со саканата личност, особено ако се работи за Риба. Секстил на Венера и Плутон, симболи на емоции и страст, сугерира ненадејно запознавање со шармантна личност преку работа. Ви се допаѓа Шкорпија.

Здравје: Променете ја исхраната.

Лав (23.7 – 22.8)

Работа: Еднаш годишно првата четвртина од Месечината е во астролошката куќа на препреките, а оваа година на 15 април ве предупредува да внимавате што изјавувате и потпишувате. Спојот на вашиот владетел Сонцето и ретроградниот Меркур, кој управува со вашите деловни активности и планови, ви носи договор со поранешни соработници од друг град или земја.

Љубов: Плутон, владетелот на вашите партнерски односи, на почетокот на неделата прави секстил со Венера, навестувајќи страсна средба со Овен. Зафатената личност која ја познавате преку деловни контакти, не се откажува од намерата да ве види. Стрелецот мисли на вас. Никогаш не престанувате да размислувате за Близнак.

Здравје: Пазете се од спортски повреди.

Девица (23.8 – 22,9)

Работа: Вашиот и владетелот на вашата кариера, Меркур, ретроградно се приближува кон Сонцето во астрлошкото поле на пари и ризик, што ви носи извонредни трошоци. Првата четвртина од Месечината се случува еднаш годишно во Рак, а оваа година на 15 април, што навестува успех преку соработка со странци и големи социјални проекти. Во вториот дел од неделата можни вонредни трошоци.

Љубов: Со црната месечина Лилит во вашиот знак и Венера во астролошкото поле на страста, не можете да останете незабележани, особено во друштво на спротивниот пол. Веќе на почетокот на периодот брачен или долгогодишен партнер ви помага да добиете поддршка во важен деловен ангажман. Еден Рак ви испраќа романтична порака.

Вага (23.9 – 22.10)

Работа: Вашите и владетелот на вашите финансии, Венера, формираат секстил со Плутон на почетокот на периодот, што веќе го зголемува вашиот приход на почетокот на периодот. Позицијата на астероидот Викторија носи успех на септемвриската Вага. Првата четвртина од Месечината паѓа еднаш годишно во астролошката кариерна куќа Вага, а оваа година на 15 април може да ги зголеми приходите на родените во третата деценија од знакот.

Љубов: Позицијата на Марс, владетелот на партнерските односи, блиска до Сатурн, навестува конфликт со саканата личност, поради нејзината преголема посветеност на работата. Сонцето во близина на ретроградниот Меркур, кој владее со вашата интуиција, во средината на неделата ви носи контакт со харизматична личност преку Интернет.

Здравје: Потребен ви е одмор.

Шкорпија (23.10 – 22.11)

Работа: Еднаш годишно, првата четвртина Месечината паѓа во вашата деветта астролошка куќа, а оваа година на 15 април ви носи пари преку објавување, контакти со странци и патувања. Позицијата на ретрограден Меркур во близина на Сонцето предупредува на претпазливост со документите и колегите. Позицијата на астероидот Фантазија носи инспирација за уметниците родени на крајот од знакот.

Љубов: На почетокот на периодот, Венера во Овен формира хармоничен аспект со вашиот владетел Плутон, внесувајќи повеќе возбуда во вашиот љубовен живот. Спојот на вашиот владетел Марс и Сатурн, планетата на страста и минатото, на полето на љубовта, претскажува средба со некој кој некогаш ви бил многу драг. Ракот мисли на вас.

Здравје: Нервна напнатост.

Стрелец (23.11 – 21.12)

Работа: Еднаш годишно, првиот квартал на Месечината е во астролошката куќа на финансиите, а оваа година ќе биде на 15 април, кога ќе формира секстил со вашиот владетел Јупитер, што ги зголемува вашите приходи. Аспектот помеѓу Венера и Плутон, планетата на работата, моќта и парите, ви носи успех ако се занимавате со креативни или спортски активности. Потпрете се на Овен.

Љубов: Спојот на Марс и Сатурн во Риби негативно влијае на врската со долгогодишниот партнер. Ретроградниот Меркур, кој владее со вашиот емотивен живот, се движи кон Сонцето, што ви носи среднопериодна средба со некој што пристигнува од долго патување или живее во странство. Ви се допаѓа харизматичен Лав.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.

Јарец (22.12 – 20.1)

Работа: Веќе на почетокот на периодот парите ви доаѓаат преку семејниот бизнис, недвижнини или хонорарна работа. Спојот на Марс и вашиот владетел Сатурн на третото астрлошко поле негативно влијае на комуникацијата со соработниците и колегите. На крајот на периодот, можете да добиете понуда за профитабилна форма на соработка со странци од прекуокеанска земја.

Љубов: Првата четвртина од Месечината еднаш годишно се наоѓа на полето на партнерските односи, а оваа година на 15 април навестува запознавање со зафатена личност. Меркур ретрограден во близина на Сонцето во четвртата астролошка куќа, носи триење со брачниот другар и членовите на семејството. Бик сè повеќе ви го привлекува вниманието.

Здравје: Внимавајте во сообраќајот.

Водолија (21.1 – 19.2)

Работа: Плутон во вашиот знак во аспект со Венера, ви носи пари преку роднини, интелектуални активности и кратки патувања. Позицијата на Марс и Сатурн најавува контакт со луѓе од прекуокеанските земји. Првата четвртина од Месечината еднаш годишно во Рак, а оваа година на 15 април може да ви донесе проблеми со соработниците и финансиската документација.

Љубов: Меркур, владетелот на вашиот емотивен живот, оди ретроградно кон Сонцето, па ќе треба да разговарате со саканата одлука која е важна за двајцата. На кратко патување, предавање или семејно дружење, можете да запознаете атрактивна личност. Вагата размислува се повеќе за вас.

Здравје: Нервна напнатост.

Риби (20.2 – 20.3)

Работа: Спојот на Марс и Сатурн во вашиот знак, планетата на акцијата и стагнацијата, ве прави склони кон одложување. Секстил помеѓу Плутон и Венера, на почетокот на периодот, ви носи пари преку паралелни или скратено работно време. Уметниците и спортистите во првата половина од неделата можат да склучат договори за нови, профитабилни ангажмани. Потпрете се на Бик.

Љубов: Еднаш годишно првата четвртина од Месечината паѓа во вашата астролошка куќа на љубовта, а оваа година на 15 април може да ви донесе и нова љубов. Ретроградниот курс на владетелот на партнерските односи, Меркур, кој се приближува до Сонцето, навестува запознавање со некого преку деловни контакти. На еден Бик му се допаѓате.

Здравје: Болки во зглобовите.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button