ВЕСТИРЕГИОН

Ново пукање во Србија: Убиени двајца млади, уапсени четворица осомничени

Две момчиња на возраст од 19 и 20 години се убиени во престрелка што синоќа околу полноќ се случила во приградска новосадска населба Футог во Србија. Српското Министерство за внатрешни работи соопшти дека едно од момчињата починало на самото место, а другото им подлегнало на повредите во болница.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button