ВЕСТИЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈА

Од полноќ поскапуваат горивата, објавен новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,50 ден. и ќе изнесува 82,50 ден/литар.

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапува за 2,00 ден. и ќе се продава по цена од 85,00 ден/литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголемува за 2,50 ден. и ќе изнесува 76,50 ден/литар.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button