ВЕСТИЕКОНОМИЈА

Од утре поевтин дизел, Регулаторна го објави новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полниќ малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2,50 ден. и ќе изнесува 82,00 ден/литар.

Advertisements

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Мазутот М-1 НС
не се менуваат.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се намалува за 2,00
ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки
малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 30.01.2023 година и со тоа
малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) изнесува 80,50 ден/лит.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button