ВЕСТИЕКОНОМИЈА

Од утре поевтинуваат дел од горивата, објавен новиот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалуваат за 0,50 ден. Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе изнесува 83,50 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе биде 81,50 ден/литар.

Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР 95 не се менува.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button