ВЕСТИЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈА

Од утре поскап бензин, објавен новиот ценовник

Од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 2,00 ден/литар и ќе изнесува 83,00 ден/литар.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на Екстра лесното
масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button