ЕКОНОМИЈА

Од утре поскапуваат горивата, објавен новниот ценовник

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 0,50 ден/литар.
Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1,00 ден/литар, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 1,50 ден/литар.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button