СПОРТ

Одбојкарките на Работнички Скопје, чекор до одбрана на куп пехарот

Одбојкарките на Работнички Скопје, чекор до одбрана на куп пехарот

Одбојкарките на Работнички Скопје се на чекор до одбрана на куп пехарот откако славеа со 3:0 (25:21, 25:12, 25:20) во полуфиналната пресметка со Јанта волеј на завршниот турнир во Радовиш.

Во утрешното соочување за пехарот, Работнички Скопје ќе игра со подобриот од дуелот на Наковски волеј и Вардар жени.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button