РЕГИОН

Падна првиот снег во Србија (ВИДЕО)

Падна првиот снег во Србија (ВИДЕО)

Во соседна Србија падна првиот снег. На социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа како вее снег на Копаоник.

Advertisements

Вчера целиот балкански регион беше зафатен од студено време, а врнежи од снег имаше во Словенија, Хрватска и во Босна и Херцеговина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InfoKOP (@infokop)

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button