ЗАБАВАМЕТРОПОЛ

Под овие хороскопски знаци се раѓаат најубавите луѓе: Привлечни се како магнет!

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот под кои се раѓаат најубавите луѓе. По природа тие се многу привлечни, па не им требаат инјекции за разубавување и подмладување, а немаат дури ни потреба од посета на козметички салони.

Кој е на списокот меѓу најпривлечните хороскопски знаци, прочитајте во материјалот.

Лав

Лавовите се многу самоуверени, но за тоа има добра причина. Тие се многу харизматични и убави. Плус, тие се паметни! Тие често имаат густа, убава коса на која не им треба стилизирање и изгледаат како холивудски ѕвезди во секое време.

Имаат јасни и правилни црти на лицето, експресивни јаготки, полни усни, длабоки очи/поглед и правилна форма на носот.

Друга силна страна на Лавовите е нивната фигура. Имаат долги, тенки нозе, често мускулесто тело и затегнати колкови без многу вложен напор во теретана.

Скорпија

Луѓето родени во овој знак се навистина среќни. Уште од детството, тие се многу убави, па се популарни меѓу своите врсници. Со возраста, убавината само се зголемува, дозволувајќи им на Скорпиите да се реализираат во манекенството или како актери.

Скорпиите имаат многу убави очи и усни, но главната карактеристика е деколтето. Жените Шкорпија се прилично витки, а нивната фигура е бујна и многу женствена.

И мажите и жените Шкорпии се неверојатно сензуални и магнетски привлечни.

Риби

Рибите се природно високи, слаби, имаат нетипичен изглед, што им овозможува да глумат во филмови, да играат во театар или да бидат модели. Рибите имаат добар вкус, кој освен идеална фигура, станува билет за нивниот успешен живот.

Претставниците на овој хороскопски знак се фотогенични од сите страни. Нивната насмевка во никој случај нема да остане незабележана. Тешко е а да не „паднете“ на Риба.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button