ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Полицијата на подрачјето на СВР-Штип санционираше 83 возачи

На подрачјето на СВР Штип во текот на вчерашниот ден спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што биле санкционирани 83 возачи. Од нив 64 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и 19 во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Advertisements

–Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button