ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје

Посебен режим на сообраќај во центарот на Скопје

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот од крстосницата со булеварот „Свети Климент Охридски“ до кружниот тек кај Католичка црква од 7 до 19 часот сообраќајот ќе се одвива во согласност со привремено воведен режим.

Advertisements

Како што информираат од ЈП „Улици и патишта“ Скопје, времениот режим се воведува поради активности по завршување на градежните активности за реконструкција на булеварот.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button