ВЕСТИМАКЕДОНИЈА

Претрес во Кочани, приведен дилер

Претрес во Кочани, приведен дилер

На 01.08.2022 во Кочани,полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи-Кочани го лишиле од слобода Ф.Ј.(35) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 26 пакувања со прашкаста материја. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Прикажи повеќе

Related Articles

Back to top button